به گزارش کانی پرس: امام جمعه شهر بوکان روز ۹ دی را روز وحدت و تجدید پیمان دو باره همه اقشار جامعه با انقلاب دانست و گفت: ۹ دی ماه ۸۸ روزی ماندگار در تاریخ انقلاب اسلامی بود زیرا در ان روز ملت ایران از هر نژاد و مذهبی برای حفظ انقلاب ندای یک پارچگی […]

به گزارش کانی پرس: امام جمعه شهر بوکان روز ۹ دی را روز وحدت و تجدید پیمان دو باره همه اقشار جامعه با انقلاب دانست و گفت: ۹ دی ماه ۸۸ روزی ماندگار در تاریخ انقلاب اسلامی بود زیرا در ان روز ملت ایران از هر نژاد و مذهبی برای حفظ انقلاب ندای یک پارچگی و وحدت سر دادند و به خیابان ها آمدند.

ماموستا عباس احمدی ادامه داد: بعد از ۹ ماه فتنه گری فتنه گران و ضد انقلاب در کشور و حوادث تلخ عاشورا قلب تمام مردم ایران را به درد آورد و همین مسئله محرکی شد برای خلق حماسه ای ماندگار در روز ۹ دی ماه که بساط فتنه گران و هل هله کنندگان عاشورا را در تاریخ این سرزمین برای همیشه دفن کنند.

وی تصریح کرد: مگر می شود عده ای آشوب طلب در شب عاشورای حسینی (ع) کف و سوت بزنند و مردم  مومن ایران اسلامی از آن به سادگی عبور کند، مردم در ۹ دی نشان دادند که بر سر حفظ دین و انقلاب خود با هیچ کسی شوخی ندارند.

ماموستا احمدی افزود: در فتنه ۸۸ مردم وقتی دیدند که فتنه‌گران نه برای احقاق حق در انتخاب بلکه با پشتوانه افراد خارجی به امکانات و امکان عمومی کشور خسارت زدند و به دین آنها بی احترامی کردند و امنیت و آرامش جامعه را سلب کردند، وارد میدان شدند و حماسه ای تاریخی را به ثبت رسانند.

این ماموستای اهل سنت بوکان عنوان کرد: بصیرت مردم در ۹ دی ماه بار دیگر همچون حوادث مهم دیگر انقلاب خود را نشان داد و باز این مردم بودند که پشت سر رهبر فرزانه انقلاب ایستادند و انقلاب خود را از این فتنه خطر ناک دور کردند.

امام جمعه بوکان ادامه داد: در روز تاریخ ساز ۹ دی ماه مردم از هر مذهب، قشر، زبان، قومیت و جناح برای استقلال و امنیت کشور حماسه بی‌نظیر را خلق نمودند و انقلاب اسلامی را برای دهه ها بیمه کردند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اولین سالگرد شهادت سردار دلها حاج قاسم سلیمانی نیز عنوان کرد: دشمنان این مردم به خوبی دیدند که بعد از ترور و شهادت سردار سلیمانی میلیون ها نفر در ایران و عراق و حتی کشورهای دیگر به خیابان ها امدند و یاد این قهرمان مبارزه با استکبار را گرامی داشتند.

ماموستا ملا عباس احمدی افزود: کسانی که در راه پاسداشت و حفظ دین خدا قیام کنند و در این راه نیز شهید شوند خداوند خود مراتب بزرگی و ماندگاری انان را در میان جهانیان فراهم می کند که سردار دلها چنین بود نام و راه وی هم اکنون در دل ملیون ها نفر جای دارد.

انتهای پیام/خ