به گزارش کانی پرس: جنجال بر سر عدم دعوت از دو عضو بانوی شورای اسلامی شهر بوکان برای آئین کلنگ زنی پارک بانوان طی چند روز گذشته یه یکی ازسوژه های رسانه در این شهرستان تبدیل شده است و سبب گله مندی بانوان بوکانی از متولیان امر گردید سه شنبه هفته گذشته و با حضور […]

به گزارش کانی پرس: جنجال بر سر عدم دعوت از دو عضو بانوی شورای اسلامی شهر بوکان برای آئین کلنگ زنی پارک بانوان طی چند روز گذشته یه یکی ازسوژه های رسانه در این شهرستان تبدیل شده است و سبب گله مندی بانوان بوکانی از متولیان امر گردید

سه شنبه هفته گذشته و با حضور جمعی ار بانوان بوکانی و همچنین نماینده مردم در مجلس و فرماندار  شهرستان و شهردار، طرح جامع پارک بانوان در منطقه پارک جنگلی ساحلی کلنگ زنی شد اما آنچه که بیش ازکلنگ زنی طرح نمایان بود جای خالی بانوان منتخب مردم در شورای اسلامی این شهر بود.

هر چند شهردار بوکان در سخنرانی کوتاه خود در این مراسم لب به تشکر از بانوان اعضای شورای شهر گشود و نماینده مردم در مجلس نیز جدای از مدح بانوان فعال بوکانی به جایگاه مهم بانوان در مسئولیت های خطیر اشاره کرد اما این گفته ها  نیز نتوانست جلوی انتشار بیانیه رئیس کمیسیون بانوان شورای شهر در این خصوص را بگیرد.

لیلا احمدی اقدم و شادی تردست دو عضو بانوی شورای شهر بوکان در بیانیه خود به صورت جد از عدم دعوت خود به این مراسم به عنوان متولیان اصلی این طرح انتقاد کردند و آن را توهین به جایگاه خود و دیگر بانوان شهرستان دانستند.

به دنبال انتشار این بیانیه و همچنین سکوت شهرداری در خصوص عدم پاسخگوی به سئولات مطرح شده توسط کمیسیون بانوان شورای شهر و در راستای کاهش سوء تفاهمات به وجود آمده، جلسه ای به میزبانی فرماندار و با حضور نماینده مردم بوکان در مجلس، شهردار و جمع از بانوان منتخب شهرستان برگزار شد.

عدم دعوت از رسانه ها سبب شد که دو گزارش متفاوت از درون این جلسه منتشر شود، گزارش اولی که از سوی روابط عمومی فرمانداری منتشر شد، همه چیز را مثبت و عادی توصیف کرد اما گزارش دوم برعکس  این مهم را نشان می دهد.

در گزارش روابط عمومی فرمانداری از این جلسه آمده است:نشست‌هم‌اندیشی با محوریت مسائل و مشکلات حوزه بانوان شهرستان با حضور امام جمعه، فرماندار شهرستان بوکان، نماینده مردم فهیم بوکان در مجلس شورای اسلامی، اعضای کمیسیون بانوان شورای اسلامی شهر بوکان و هیات همراه در محل فرمانداری شهرستان برگزار گردید.

فرماندار بوکان در دیدار با اعضای کمیسیون بانوان شورای اسلامی شهر بوکان وجود شورای اسلامی شهر و شهردار بوکان را نقطه قوتی برای شهر بوکان عنوان نمود و افزود: خوشبختانه اقدمات و عملکرد خوب شورای اسلامی و شهرداری موجب رضایتمندی مردم شده است و در این حوزه دغدغه خاصی نداریم.

امین زاده با اشاره به نقش حیاتی زنان در پیشبرد و توسعه شهرستان، اظهار داشت: زنان به لحاظ حقوق اجتماعی، فرهنگی و سیاسی تفاوتی با مردان ندارند و آنچه برای من اهمیت دارد توانمندی، تخصص و لیاقت آن‌هاست.

وی ادامه داد: تلاش خواهیم نمود در سطوح مدیریتی و تصمیم گیری‌های کلان شهری بیشتر از ظرفیت و پتانسیل‌های بانوان مستعد و توانمند شهرستان بهره گیریم.

نماینده مردم بوکان در مجلس شورای اسلامی نیز با بیان اینکه بانوان توانمندی شهرستان بایستی عهده‌دار مسئولیت‌های خطیر و کلان شهری باشند، گفت: از حضور بانوان مستعد شهرستان در همه حوزه‌ها حمایت خواهم کرد.

«حبیب‌زاده» عنوان نمود: بعنوان دلسوز جامعه بانوان پیگیر حقوق و امورات آن‌ها خواهم بود. وی با اشاره به ارزش و جایگاه زنان گفت: هر انسان موفق، ارزشمند و مورد احترام در هر جامعه‌ای در دامان بانوان تربیت و پرورش یافته‌ است.

وی در پایان سخنانش از تعامل خوب و سازنده اعضای شورای اسلامی شهر و شهرداری بوکان قدردانی نمود و گفت: تعامل خوب و دوسویه بانوان عضو شورای اسلامی با سایر اعضا و شهردار بوکان ستودنی است و امیدوارم کماکان ادامه داشته باشد چرا که شهر ما نیازمند این تعامل در جهت تداوم آرامش و توسعه بیشتر است.

«لیلا احمدی‌اقدم» عضو شورای اسلامی شهر بوکان در این جلسه ضمن معرفی ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های بالای بانوان شهرستان بوکان، با ابراز گلایه‌مندی از حضور کم رنگ بانوان خواستار بهره‌گیری و استفاده از آن‌ها در سطوح مختلف مدیریتی جامعه شد و گفت: انتظار داریم نگاە‌ها تغییر و اقدامات موثرتری صورت گیرد.

▫️عضو شورای اسلامی شهر بوکان با اشاره به عملکرد اعضای شورای اسلامی شهر بیان نمود: خوشبختانه تعامل بسیار سازنده‌ای با سایر اعضای شورای و شهرداری بوکان داشته ایم. وی ضمن تقدیر و ابراز رضایت از عملکرد شهرداری بوکان ادامه داد: نقش شوراهای اسلامی شهر بوکان با توجه به تعامل خوب و سازنده که داشته‌اند انکارناپذیر است

اما گزارش دوم نشان می دهد که بانوان دعوت شده به جلسه بویژه رئیس کمیسیون بانوان شورای شهر از عدم دعوت بانوان نخبه شهرستان به  مراسم کلنگ زنی پارک بانوان و توجه نکرن مسئولان و مدیران شهری به دغدغه های بانوان گلایه مند بوده اند.

در گزارش دوم  آمده است که، احمدی اقدم عضو شورای اسلامی و عضو کمیسیون بانوان شهرستان بوکان با قرائت بیانیه‌ی شماره ۲ به منظور معرفی ظرفیت ها و پتانسیل ها‌ی بالای بانوان سطح شهرستان بوکان، با ابراز گلایه مندی از حضور کمرنگ بانوان و پایمال شدن حقوق آنها بیان نمودند: که این حرکت اخیر شهردار یعنی عدم دعوت دو بانوی عضو اصلی شورای اسلامی شهر در مراسم کلنگ زنی پارک بانوان مهر تاییدی بر این تفکر می‌دانیم که مسئله‌ی بانوان برای دولت تدبیر و امید صرفا یک کارت تبلیغاتی بود و تاریخ انقضای آن دقیق بعداز پایان انتخابات بود چون مسئولین دولت علی رغم شعارهایشان با بی تدبیری, ریشه‌های امید را در دل عموم مردم و به‌ویژه بانوان خشکانده‌اند.

احمدی اقدم افزود ؛ اتحاد و همدلی ۳ ساله‌ی بین اعضای شورای اسلامی شهر بوکان و زحمات شهردار یادآور شد که این موفقیتهای شهرداری در سایه‌ی تعامل و اتحاد و همدلی ۷ نفر عضو شورا بوده و دو بانوی عضو شورا در آن تعامل بی تاثیر نبوده‌اند.

احمدی اقدم در ادامه افزود ؛ کمیسیون بانوان شهرستان بوکان  برای این مراسمات گذشته تعدادی  برنامه‌ تدارک دیده‌ بود از قبیل دعوت از معلولین و بانوان جانباز تا با این دعوت به‌ آنها این امید را بدهیم.

احمدی اقدم اظهار داشت ؛ در طراحی پارک بانوان بایستی مناسب سازی را برای حضور بانوان کم توان نیز را فراهم ساخت تا  بدانند که آنان را فراموش نکرده ایم این در حالی است که با این بی تدبیری تمام برنامه‌هایمان لغو شد.

وی با تذکر جدی به مسئولین گفت ؛ بزرگمردان در دامن بزرگزنان پرورش یافته‌اند و برای تغییر رویکرد دولت لازم است مسئولین در کنار بانوان قرار گیرند بیان کرد که این گونه حذف کردن ها عزم جزم شده‌ی بانوان بوکان را برای تغییر رویکرد دولت به رکود نمی‌کشاند بلکه این حذف کردن ها نه‌ تنها ما را از تلاشمان نا امید نمی‌کند بلکه از تک تک بانوان تندیسی ماندگار می‌سازد پس مسئولین سعی کنند در تصمیم گیری هایشان تجدید نظر نمایند.

همچنین در این جلسه نماینده مردم بوکان و فرماندار شهرستان بر سهوی بودن عدم دعوت از  بانوان شورای شهر برای آئین کلنگ زنی صحه گذاشته و خواستار پایان سوی تفاهم ها شدند.

بی تردید بر اساس فایل صوتی این جلسه گزارش دوم به واقعیت نزدیک تر است اما انچه در این برهه از تاریخ مهم است وحدت و همدلی مردم و مسئولان برای عبور از وضعیت کنونیمی باشد، زیرا کوچک ترین تضادی در امور کاری و مدیریت می تواند سبب مشکلات جدی گردد.

امید است اعضای شورای شهر و شهرداری و حتی دیگر مسئولان شهرستانی به جای جنجال آفرینی و بزرگ نمایی سوی تفاهم های کوچک جهاد گونه در راستای رفع کمبود ها و مشکلات مردم گام بردارند.

انتهای پیام/خ