به گزارش کانی پرس؛ همزمان با شیوع کرونا ویروس در کشور ستاد مدیریت بحران بوکان نیز روز دوشنبه جهت پیشگیری و و راه های مقابله با این ویروس با حضور مسئولان شهرستان برگزار شد. سرپرست فرمانداری بوکان در ابتدای این جلسه ضمن بیان اینکه خوشبختانه تاکنون موردی از این بیماری در شهرستان توسط شبکه بهداشت […]

به گزارش کانی پرس؛ همزمان با شیوع کرونا ویروس در کشور ستاد مدیریت بحران بوکان نیز روز دوشنبه جهت پیشگیری و و راه های مقابله با این ویروس با حضور مسئولان شهرستان برگزار شد.

سرپرست فرمانداری بوکان در ابتدای این جلسه ضمن بیان اینکه خوشبختانه تاکنون موردی از این بیماری در شهرستان توسط شبکه بهداشت گزارش نشده است گفت: حفظ آرامش جامعه و افکار عمومی بسیار مهم است و متولیان امر ساز و کار لازم برای اطلاع رسانی و جلوگیری از شایعات را در دستور کار قرار دهند.

وی گفت: ما وظیفه داریم نگرانی های مردم را درک کنیم و با برنامه‌ریزی جامع پاسخ دهیم.

لقمان خسروپور تاکید کرد: شبکه بهداشت و درمان پیشگیری و آموزش را در این زمینه با جدیت پیگیری کند و تمامی پیشنهادات دبیرخانه ستاد (شبکه بهداشت ودرمان) باید جنبه پیشگیری برای حفظ آرامش جامعه و برای عموم شهروندان باشد.

در پایان و بعد از هم اندیشی و همفکری اعضای ستاد پیشگیری از بیماری کرونا و به پیشنهاد شبکه بهداشت و درمان، اماکن و مراکز، مهدکودک‌ها، کلیه سالن ها و اماکن ورزشی (دولتی و غیردولتی)، قلیان سراها، تالار و سالن های پذیرایی و محل های تجمع (مهلت ۲۴ ساعته) تا اطلاع ثانویه تعطیل گردید

همچنین در این جلسه مقر شد که کلیه پزشکان سعی کنند از اذحام بیماران در سالن انتظار مطب ها جلوگیری و تمهیدات لازم را در این خصوص اتخاذ نمایند.

همچنین کلیه رسانه ها در فضای مجازی موظفند از انتشار شایعه و مطالب دلهره آور و استرس زا خودداری نمایند و انتشار اخبار با هماهنگی شبکه بهداشت و درمان بعنوان متولی امر صورت پذیرد.

همچنین در این جلسه اعلام شد: اوقات ملاقات بیمارستان به سه روز (روزهای دوشنبه، چهارشنبه وجمعه) کاهش می یابد.

شبکه بهداشت و درمان نسبت به تهیه تیزهای، آموزشی و بهداشتی اقدام و در تعامل با رسانه ها نسبت به پخش و اطلاع رسانی جهت آگاهی عمومی شهروندان بصورت مداوم اقدام نماید.

مرکز بزرگ اسلامی و امام جمعه محترم تمهیدات لازم برای مراسم ختم و فاتحه خوانی را در دستور کار قرار دهند.

انتهای پیام/خ