به گزارش کانی پرس؛ رئیس اداره پیش بینی هواشناسی بوکان گفت: به رغم بارش های خوب زمستانه در بوکان، میزان بارندگ ها نسبت به سال گذشته ۴۴ درصد و نسبت به بلند مدت ۱۹ درصد کاهش داشته است ریس اداره هواشناسی بوکان در همین رابطه و در گفتگو با کانی پرس اعلام کرد؛ برابر پیش […]

به گزارش کانی پرس؛ رئیس اداره پیش بینی هواشناسی بوکان گفت: به رغم بارش های خوب زمستانه در بوکان، میزان بارندگ ها نسبت به سال گذشته ۴۴ درصد و نسبت به بلند مدت ۱۹ درصد کاهش داشته است

ریس اداره هواشناسی بوکان در همین رابطه و در گفتگو با کانی پرس اعلام کرد؛ برابر پیش بینی ها سامانه ی بارشی که از یک شنبه شب گذشته وارد آسمان بوکان شده بود تا اوخر روز دوشنبه سبب بارش های خوبی در سطح شهرستان بوکان شد.
اسماعیل کامیاب نصب افزود؛ فعالیت این سامانه که به صورت بارش متناوب برف در سطح شهرستان بود سبب بارش ۱۰ سانتیمتری در ایستگاه بوکان شد و بیشترین مقدار از ایستگاه باران سنجی روستای خورخوره با ۲۲ سانتیمتر گزارش شده است.

وی تصریح کرد: به علت افزایش برف در مناطق کوهستانی احتمال وقوع بهمن دور از انتظار نیست

کامیاب افزود؛با ورودسامانه جدید بارشی از ظهر روز چهارشنبه که تا اواخر روز پنجشنبه ادامه می یابد باردیگر شاهد بارش متناوب برف و باران در سطح شهرستان خواهیم بود.

وی عنوان کرد؛ مقدار بارش سال زراعی به ۱۸۷ میلیمتر رسیده که نسبت به سال گذشته ۴۵درصد و نسبت به بلند مدت ۱۹ درصد کاهش بارش داریم.

کامیاب گفت؛البته خوشبختانه بارشهای امسال عمدتا بصورت برف بوده و منبع ذخیره خوبی برای آبهای سطحی و زیر زمینی خواهد بود.

وی خاطرنشان کرد؛ روز جمعه در آخرین آپدیت فاقد بارش می باشد وشدت باد نیز خیلی بالا نیست و دما در بازه ۲-تا ۸ درجه بالای صفر متغیر است.روز شنبه نیز بارش نداریم.

انتهای پیام/خ