به گزارش کانی پرس: همزمان با دومین روز از ایام دهه مبارک فجر نمایشگاه بزرگ صنایع دستی نوآموزان سواد آموزی در بوکان گشایش یافت. در آیین افتتاح این نمایشگاه که بعد از ظهر روز یک شنبه ۱۳ بهمن ماه با حضور مسولان شهرستانی در گالری فرهنگ سرای سیمرغ برگزار شد  مسئول نهضت سواد اموزی بوکان […]

به گزارش کانی پرس: همزمان با دومین روز از ایام دهه مبارک فجر نمایشگاه بزرگ صنایع دستی نوآموزان سواد آموزی در بوکان گشایش یافت.

در آیین افتتاح این نمایشگاه که بعد از ظهر روز یک شنبه ۱۳ بهمن ماه با حضور مسولان شهرستانی در گالری فرهنگ سرای سیمرغ برگزار شد  مسئول نهضت سواد اموزی بوکان در گفتگو با خبرنگار ما عنوان کرد: این نمایشگاه در راستای توسعه صنایع دستی بومی و محلی و همچنین در جهت توسعه استفاده از کالای ایرانی و حمایت از تولید داخلی گشایش یافته است.

خدیجه اسماعیل پور افزود: در این نمایشگاه کاراموزان نهضت سواد اموزی از چهار منطقه بوکان و همچنین دانش آموزان هنرستانهای شهرستان هنرهای خود در حوزه های مختلف صنایع دستی را در دید علاقه مندان قرار داده اند.

وی ادامه داد: هدف اصلی این نمایشگاه فرهنگ سازی و ایجاد تعصب در استفاده از کالاهای ایرانی در بین دانش آموزان و خانواده های آنان می باشد.

مسئول نهضت سواد آموزی بوکان تصریح کرد: این نمایشگاه به مدت یک هفته همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ بعد از ظهر و از ساعت ۱۵ تا ۱۹ بعد از ظهر در گالری فرهنگ سرای سیمرغ پذیرایی علاقه مندان به هنرهای دستی است.

اسماعیل پور خاطر نشان کرد: این نمایشگاه در ۹ غرفه و در حوزه های عروسک سازی، معرک کاری، نقاشی روی ظروف، کارهای هنری روی فلزات و … دایر می باشد.