به گزارش کانی پرس؛ همزمان با نهم دیماه روز بصیرت و میثاق امت با ولایت و در دهمین سالگرد حماسه ماندگار مردم ۹دی ماه ۸۸ ویژه برنامه ای در فرهنگ سرای سیمرغ بوکان برگزار شد. در این برنامه سرپرست فرمانداری بوکان در سخنانی ضمن گرامی داشت نهم دیماه عنوان کرد: همه باید افتخار کنیم به […]

به گزارش کانی پرس؛ همزمان با نهم دیماه روز بصیرت و میثاق امت با ولایت و در دهمین سالگرد حماسه ماندگار مردم ۹دی ماه ۸۸ ویژه برنامه ای در فرهنگ سرای سیمرغ بوکان برگزار شد.

در این برنامه سرپرست فرمانداری بوکان در سخنانی ضمن گرامی داشت نهم دیماه عنوان کرد: همه باید افتخار کنیم به ملتی که در هر شرایط پای انقلاب و آرمانهای انقلاب ایستاده اند.

لقمان خسروپور افزود؛ مردم ما بهترین در دنیا هستند و ما به عنوان مسول باید تمام توان خود را رفع مشکل مردم اختصاص دهیم

در ادامه برنامه مسئول بسیج اساتید دانشگاه های آذربایجان غربی نیز در این برنامه با اشاره به نقش کورد و کوردستان در انقلاب عنوان کرد؛ مردم کورد در طول انقلاب مهمترین خدمت ها را به انقلاب داشته و همچنین انقلاب نیز خدمات ویژه ای را به این مردم بزرگوار انجام داده است.

محمد حسن جوادی ادامه داد؛ انقلاب در کنار همه پیشرفت ها و خدماتش کاستی های نیز در آن وجود داشته است که تنها راه برون رفت از آن وحدت میان مردم مسولان است.

وی در خصوص بروز فتنه در سال ۸۸ و دیگر حوادث گفت: در دوران فتنه امنیت سیاسی، افتصادی، فرهنگی و… به خطر می افتند و غباری از غلط ها جامعه را در بر می گیرد.

جوادی تصریح کرد؛ بر اساس گفته قرآن کریم همه ما بالقوه فتنه گریم اما این بصیرت است که سبب می شود ما راه درست را انتخاب کنیم یا وارد وادی فتنه شویم.

این عضو هیئت علمی دانشگاه ارومیه عنوان کرد؛ فتنه به خاطر خود خواهی، قدرت، خود رای بودن و …به وجود می آید که مبارزه با نفس عماره و تقویت بصیرت بهترین راه برای گرفتار نشدن در دل فتنه است.

جوادی افزود؛ کسانی که در سال ۸۸هشت ماه پایتخت ایران را در فتنه فرو بردند همان کسانی بودند که شعار مدنیت و دمکراسی می دادند اما به یک باره تبدیل به افرادی شورشی و فتنه گر شدند زیرا این افراد نتوانستند در مبارزه با نفس عماره پیروز باشند

وی ادامه داد؛ وقتی بستر فتنه آماده است و منیت ها جای رای ها را می گیرد و قدرت طلبی جای دمکراسی را اشغال می کند نیروهای شیطانی آغاز فتنه را کلید می زنند.

این عضو هئیت علمی دانشگله گفت؛ یکی دیگر از مراحل شروع فتنه در ایران شکست های سنگین جبهه عربی عبری آمریکایی در خاورمیانه از دست فرزندان انقلاب اسلامی است.

وی ادامه داد؛ غربی ها هزاران میلیارد هزینه می کنند تا در خاورمیانه بتوانند نقشه های خود را اجرای کنند ولی انقلاب را عامل اصلی این مهم می داند بلکه با توام توان سعی دارند در داخل کشور با حضور نیروهای داخلی خود فتنه و آشوب به پا کنند.

این عضو هیئت علمی دانشگاه های ارومیه عنوان کرد؛ سومین مرحله فتنه مسولان هستند زیرا در انقلاب هر کس آزاد است که به نفر مورد نظر خود رای دهد اما آنچه ایراد دارد ماست مالی کردن اشتباهات مسولان است.

وی افزود؛ ما حق داریم از مسئولان بپرسیم که چرا و چگونه وضعیت فعلی کشور این شکلی است چرا در حوزه کاری خود شاهد ضعف های گسترده هستیم.

جوادی تصریح کرد؛ این ضعف ها فضا را برای فتنه مهیا می کند، و ادامه دار بودن این وضعیت بخصوص در حوزه اقتصادی ویروس و میکروب فتنه را روز به روز گسترش می دهد.

جوادی خاطر نشان کرد؛ این ملت با بصیرت همه بحران ها را رد خواهد کرد ولی مردم از قوه قضاییه انتظار دارند که با جدید تمام با کم کاری ها و کاستی ها مقابله و مبارزه کند و هر مدیری که به این ملت خیانت کرده را وادار به پاسخگویی کند