به گزارش کانی پرس؛ روز شنبه ۳۰ آذر ماه با حضور مسولان استانی و شهرستانی جلسه تعیین زمانبندی برای تحویل کنار گذار بوکان برگزار شد. در این جلسه سرپرست فرمانداری بوکان در سخنانی با اشاره به مشکلات ترافیکی درون شهری بوکان و همچنین وضعیت اسفناک راه های مواصلاتی شهرستان عنوان کرد؛ متاسفانه هر ساله در […]

به گزارش کانی پرس؛ روز شنبه ۳۰ آذر ماه با حضور مسولان استانی و شهرستانی جلسه تعیین زمانبندی برای تحویل کنار گذار بوکان برگزار شد.

در این جلسه سرپرست فرمانداری بوکان در سخنانی با اشاره به مشکلات ترافیکی درون شهری بوکان و همچنین وضعیت اسفناک راه های مواصلاتی شهرستان عنوان کرد؛ متاسفانه هر ساله در جاده های بوکان شاهد بروز صدها تصادف هستیم که نتیجه آن خسارت های بیشمار جانی و مادی است که به همشهریان و هموطنان عزیز وارد می شود.

لقمان خسرو پور افزود؛ ما اکنون با نگاه به وضعیت ترافیکی درون شهری و همچنین وضعیت تاسف بار جاده های مواصلاتی شهرستان چاره ای جز به زیر ترافیک بردن فاز اول کنار گذر بوکان نداریم.

وی ادامه داد؛ فاز اول این کنار گذر به طول ۸ کیلومتر در دو باند به اتمام رسیده و فاز دوم آن نیز هم اکنون در حال اجرا است هر چند به علت عدم توافق قبلی با مالکین زمین های کشاورزی در ۲ کیلومتر پایانی پروژه به کندی پیش می رود که امید است با درایت مسولان استانی و حتی کشوری شاهد تسریع در روند پروژه باشیم.

سرپرست فرمانداری بوکان عنوان کرد؛ بر هیچ کسی پوشیده نیست که جاده های بوکان جاده های خطر ناکی است و این خطر ناکی هیچ دلیل و توجیهی از سوی مسولان و متولیان امر ندارد پس لازم است بدون درک و بهانه های واهی این مشکلات را با تمام توان برطرف کنیم.

لقمان خسرو پور تصریح کرد؛ بی تردید اگر این کنار گذر به بهره برداری برسد شاهد کاهش بار ترافیکی در نصفی از شهر خواهیم بود و بسیاری از گره های ترافیکی درون شهری بوکان کاهش پیدا خواهد کرد.

وی افزود؛ بهره برداری از این کنار گذر در این شرایط تصمیم تمام مسولان شهرستان است زیرا با شرایط فعلی اگر دست نگه داریم باید سالها برای افتتاح کامل آن صبر کنیم که با وضعیت کنونی جاده های بوکان جایز نیست.

خسرو پور ادامه داد؛ مسولان دنبال بهانه نباشند و اگر راهکار ویژه ای دارند ان را اعلام کنند چون مردم از این وضعیت نگران و ناراحت هستند و حق هم دارند.

نماینده ارشد دولت در بوکان خطاب به مجریان و مسولان پروژه کنار گذر بوکان گفت؛ شما به عنوان مجری پروژه درد مردم و مسولان شهر بوکان را نمی دانید و دارید برای تحویل موقت آن بهانه تراشی می کنید ولی امروز مسولان شهرستان تصمیم گرفتند این پروژه به بهره برداری برسد و هیچ بهانه ای نیز قابل قبول نیست

وی در پایان گفت؛ در بسیاری از تصادف ها مسولان و ارگانهای مربوطه مقصرند و باید پلیس راه در گزارشات خود به این مهم نیز اشاره داشته باشد.

در ادامه این جلسه شیوخی معاون سازمان راهداری آذربایجان غربی نیز گفت؛ اگر ما بیایم پروژه ای را بدون برطرف کردن نواقص ایمنی به بهره برداری برسانیم مشکل ساز خواهد شد زیرا انسانها از آن عبور می کنند

وی ادامه داد؛ می شود پروژه مورد نظر را زیر بار ترافیکی برد ولی باید در حوزه ایمنی پروژه چکش کاری های جدی صورت گیرد.

این مسئول حوزه راه های استان تصریح کرد؛ اگر ما بخواهیم صورت جلسه بهره برداری از پروژه را بدون برطرف کردن مسایل ایمنی امضا کنیم به مردم خیانت کردیم.

شیوخی ادامه داد؛ این طرح چون پروژه ملی است نباید مشکل حریم داشته باشد زیرا پول آن بعد از کارهای کارشناسی شده به حساب دولت واریز خواهد شد

فرمانده پلیس راه میاندوآب نیز عنوان کرد؛ طی سالهای گذشته بیشترین فوتی ها در محورهای مواصلاتی بوکان روی داده است.

پرور شاکری عنوان کرد؛ از تعداد فوتی های حوزه استحفاظی پلیس راه میاندوآب که میانگین سالانه آن ۹۰ نفر است ۵۰ درصد آن در راه های بوکان به وقوع پیوسته است.

وی ادامه داد؛ در سال ۹۵متاسفانه ۳نفر در همین پروژه که هنوز به بهره برداری نیز نرسیده به علت تصادفات جاده ای جان خود را از دست داده اند.

فرمانده پلیس راه میاندوآب گفت؛ ۳ مشکل اساسی در ایمن سازی پروژه محرض است که حتما باید این مهم برطرف شود تا پروژه زیر بار ترافیکی برود.

وی در نهایت و در جواب سوال سرپرست فرمانداری بوکان گفت؛ هم اکنون در سطح استان در ۱۵ مورد از سوانح رانندگی ارگانها مقصر اعلام شده اند که بایستی پاسخ گو باشند

در پایان یک فرجه زمانی ۱۰ روزه برای برطرف کردن نواقص ایمنی آن و نصب علایم استاندارد معین شد و همچنین مصوب گردید که شهردار بوکان نیز در این پروژه نقش ویژه ای داشته باشد

انتهای پیام