به گزارش کانی پرس؛ با شیوع بیماری آنفلانزا در بسیاری از شهرهای ایران مسولان بوکانی نیز برای جلوگیری و کنترل این بیماری در سطح شهرستان تشکیل جلسه دادند. در ابتدای این جلسه ریس شبکه بهداشت و درمان بوکان در ابتدای این جلسه به تشریح بیماری آنفلانزا پرداخت و گفت؛ آنفلوآنزا کلمه نام آشنای برای ما […]

به گزارش کانی پرس؛ با شیوع بیماری آنفلانزا در بسیاری از شهرهای ایران مسولان بوکانی نیز برای جلوگیری و کنترل این بیماری در سطح شهرستان تشکیل جلسه دادند.

در ابتدای این جلسه ریس شبکه بهداشت و درمان بوکان در ابتدای این جلسه به تشریح بیماری آنفلانزا پرداخت و گفت؛ آنفلوآنزا کلمه نام آشنای برای ما است که به اندازه تاریخ قدمت دارد.

محمد عباسی افزود؛ متاسفانه امروزه به واسطه تکنولوژی و افزایش ساخت آنتی بیوتیک های مختلف شاهد جهش انواع ویروس ها از جمله آنفلوآنزا هستیم.

وی در خصوص اقدامات انجام شده در شهرستان بوکان برای پیشگیری، کنترل و درمان این بیماری عنوان کرد؛ سیستم بهداشت و درمان بوکان کاملا طی چند ماه گذشته آماده بوده و اقدامات بسیار خوب و موثری را نیز در راستای پیشگیری این بیماری انجام داده است.

عباسی تصریح کرد؛ از اول شروع موج جدید بیماری سرماخوردگی در سطح شهر تمام امکانات حوزه بهداشت و درمان بوکان با به کار گیری تمام امکانات به صورت شبانه روز به مداوای بیماران پرداخته است.

ریس شبکه بهداشت و درمان بوکان ادامه داد؛ در ۸۰ درصد موارد سرما خوردگی و آنفلوآنزای شیوع پیدا کرده در سطح کشور علایم مشابهی دارند و به راحتی و به صورت خود مراقبتی قابل درمان است.

این مسول حوزه بهداشت و درمان بوکان عنوان کرد؛ تا کنون ۵۰ نفر با مراجعه به بیمارستان بوکان علایم آنفلوآنزا را داشتند که از این تعداد و بعد از معاینات اولیه از ۴ نفر آزمایش های تخصصی انجام شد که خوشبختانه جواب همه موارد منفی بوده است.

وی گفت؛ گروهای پر خطر در این بیماری شامل، بیماران سرطانی، کودکان زیر پنج سال، بیماران قلبی و کلیوی و … هستند که بایستی مراقبت های ویژه ای برای سلامتی خود انجام دهند

عباسی عنوان کرد؛ استفاده از ماسک، شستن دست ها، عدم رو بوسی از مهمترین راه های پیشگیری از این بیماری است که باید رعایت شود

ریس شبکه بهداشت و درمان بوکان تصریح کرد؛ باید مردم و همشهریان عزیز در صورت سرماخوردگی خود درمانی نکنند و از مصرف آنتی بیوتیک ها نیز بپرهیزند و تنها با خوردن مایعات گرم و استراحت این مریضی را کنترل کنند.
در ادامه این جلسه سرپرست فرمانداری شهرستان بوکان با اشاره به اینکه شیوع بیماری آنفلوانزا در شهرستان تحت کنترل است اظهار داشت: آگاه سازی عمومی از طریق رسانه ها و فضای مجازی در خصوص راهکارهای پیشگیرانه می توانند نقش به سزایی داشته باشند.

خسروپور با اشاره به اینکه یکی از نگرانی ها ازدحام مراجعین در بیمارستان است افزود: باید در این راستا تدابیر لازم اندیشیده و در راستای کاهش ازدحام باید از پزشکان متخصص بیشتری در این حوزه استفاده شود.

وی در خاتمه بر آمادگی کامل مجموعه شهرستان در راستای خدمات رسانی به حوزه سلامت تاکید کرد.

انتهای پیام