به گزارش کانی پرس؛ مدیر کل سازمان میراث فرهنگی و گردشگری آذربایجان غربی روز سه شنبه در بوکان با اشاره به کمی ها و کاستی ها موجود در حوزه گردشگری استان عنوان کرد؛ متاسفانه اکنون بسیاری از امکانات همچون راه ها، زمین های ویژه و … که می توانند سبب جذب گردشگر شوند در اختیار […]

به گزارش کانی پرس؛ مدیر کل سازمان میراث فرهنگی و گردشگری آذربایجان غربی روز سه شنبه در بوکان با اشاره به کمی ها و کاستی ها موجود در حوزه گردشگری استان عنوان کرد؛ متاسفانه اکنون بسیاری از امکانات همچون راه ها، زمین های ویژه و … که می توانند سبب جذب گردشگر شوند در اختیار ارگانهای دیگر قرار دارند و سازمان میراث فرهنگی هیچ اختیاری در این حوزه ها ندارد.

جلیل جباری ادامه داد؛ جذب گردشگر نیاز به تعامل، همفکری و تلاش همه ارگانها دارد که البته خوشبختانه این مهم در سطح استان مثبت است هر چند در حوزه سخت افزاری با کمبود های رو به رو هستیم.

وی تصریح کرد؛ با نگاهی به وضعیت اقتصادی استان باید مسولان استان تمام نگاه های خود را به واسطه صدها اثر منحصر به فرد تاریخی، طبیعی به حوزه گردشگری معطوف کنند تا شاهد توسعه در اقتصاد منطقه باشیم.

جباری در ادامه با اشاره به اماکن تاریخی موجود در بوکان نیز گفت؛ قلعه سردار جز اولین اولین های ما در بوکان است زیرا هویت تاریخی این شهرستان به شمار می اید.

ریس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری استان تصریح کرد؛ وضعیت قلعه سردار به تلاش و پیگیری همه مسولان شهرستانی بستگی دارد هر چند اقدامات و تفاهم نامه های خوبی نیز در این حوزه صورت گرفته است.

وی افزود؛ در صورت در اختیار گرفتن قلعه سردار میراث فرهنگی فورا اقدامات خود در خصوص بازسازی این مکان تاریخی را آغاز خواهد کرد.

جباری در خصوص غار قلایچی نیز گفت؛ مسولیت درجه بندی غارها با سازمان محیط زیست است و در این میان سازمان میراث فرهنگی نمی تواند نظری دهد.

این مسول استانی عنوان کرد؛ سازمان میراث فرهنگی استان اما بر اساس تعهد خود یک گام جلوتر رفته و کار مطالعاتی و تحقیقاتی خود در مورد غار را آغاز کرده است.

وی گفت؛ در صورت درجه یک بودن غار تنها غار نوردان می توانند جهت کارهای تحقیقاتی از آن بازدید کنند اما در صورت رتبه درجه ۳ غار برای بازدید عموم آزاد خواهد شد.

وی در پایان تصریح کرد؛ جای رویداد های فرهنگب، تاریخی، گردشگری در بوکان خالی است که امید است مدیران بوکانی پیگیر چنین جشنواره باشند.

انتهای پیام