به گزارش کانی پرس؛ سرپرست آبفای آذربایجان غربی روز پنج شنبه ۷ آذر ماه در جمع خبرنگاران میزان بهره مندی مشترکان فاضلاب در سطح بوکان را با ۹۷ درصد بیشتر از میانگین کشوری دانست و گفت: شاخص بهرمندی این شهرستان در بخش فاضلاب شهری بالاتر از میانگین کشوری و استانی با ۹۷ درصد است که […]

به گزارش کانی پرس؛ سرپرست آبفای آذربایجان غربی روز پنج شنبه ۷ آذر ماه در جمع خبرنگاران میزان بهره مندی مشترکان فاضلاب در سطح بوکان را با ۹۷ درصد بیشتر از میانگین کشوری دانست و گفت: شاخص بهرمندی این شهرستان در بخش فاضلاب شهری بالاتر از میانگین کشوری و استانی با ۹۷ درصد است که خود یک رکورد به شمار می آید.

علی رضا رضوی افزود: هم اکنون میانگین شاخص بهرمندی مشترکان آذربایجان غربی از فاضلاب شهری ۶۵ درصد و در سطح کشور این میزبان ۵۰ درصد می باشد.

وی در ادامه تصریح کرد: طی سال مالی جاری ۲۴ میلیارد تومان به حوزه ابفای بوکان اختصاص داده شده است که تا کنون ۲۱ میلیارد آن تخصیص داده شده است که ۱۷ میلیارد در حوزه شهری و بیش از ۷ میلیارد نیز در حوزه روستایی هزینه شده است.

این مقام استانی با اشاره به مشکل آب شرب روستای در این شهرستان نیز عنوان کرد: متاسفانه به علت بالا بودن سنگ بستر و همچنین پایدار نبودن سفره های زیر زمینی آب در سطح شهرستان بسیاری از روستاهای بوکان با مشکل تامین اب شرب رو به رو هستند.

رضوی ادامه داد: بر همین اساس و بعد از کارهای دقیق کارشناسی و تلاش مدیران استانی و شهرستانی موفق به دریافت مجوز احداث مجتمع آبرسانی ۱۶۵ روستایی بوکان در سال جاری شدیم که هفته دولت توسط معاون پارلمانی رئیس جمهور کلنگ زنی شد.

سرپرست آبفای آذربایجان غربی تصریح کرد: این پروژه که در سطح کشور بی نظیر است آب شرب بیش از ۱۶۵ روستای بوکان یعنی بیش از ۹۰ درصد روستاهای این شهرستان را تامین خواهد کرد.

وی ادامه داد: آنتن دهی پروژه مذکر ۵۰۰ کیلومتر است که از جاه فلمن روستای ساریقامیش فیض الله بگی آغاز و تا دور ترین روستای این شهرستان یعنی گنمان ادامه خواهد داشت.

علیرضا رضوی افزود: طول شبکه این مجتمع ۵۵۰ کیلومتر است که ۳۰۰ کیلومتر آن خط اصلی و مابقی خط فرعی است که در طول پنج سال به اتمام می‌رسد.

سرپرست شرکت آب و فاضلاب آذربایجان‌غربی در خصوص تصفیه‌خانه فاضلاب شهری بوکان و بوی نامطبوع آن نیز گفت: در حال حاضر ۲۰ هزار اصل نهال در محوطه تصفیه‌خانه کاشته شده‌است و علاوه بر آن تاسیسات این تصفیه‌خانه ارتقا پیدا می‌کند تا بتوانیم بوی نامطبوع را به حداقل برسانیم.

انتهای پیام/خ