به گزارش کانی پرس؛ فرمانده انتظامی آذربایجان غربی در حاشیه جلسه ستاد فرعی مبارزه با موادمخدر شهرستان بوکان در گفتگو با کانی پرس از کشف و ضبط بیش از ۱۱ تن انواع ماده مخدر در سطح استان خبر داد و عنوان کرد: طی ۷ ماه گذشته با تلاش شبانه روزی پلیس و همچنین همکاری مردم […]

به گزارش کانی پرس؛ فرمانده انتظامی آذربایجان غربی در حاشیه جلسه ستاد فرعی مبارزه با موادمخدر شهرستان بوکان در گفتگو با کانی پرس از کشف و ضبط بیش از ۱۱ تن انواع ماده مخدر در سطح استان خبر داد و عنوان کرد: طی ۷ ماه گذشته با تلاش شبانه روزی پلیس و همچنین همکاری مردم ۱۱ تن انواع مواد مخدر در سطح استان کشف و ضبط شده است.

سردار مسعود خرم نیا افزود: قاچاقچیان مواد مخدر سعی داشتند از راه استان آذربایجان غربی بخشی از این مواد کشف شده را به کشورهای دیگر البته عمدتا اروپایی انتقال دهند که با هوشیاری پلیس مبارزه با مواد مخدر استان پش از خروج از کشور شناسایی و بازداشت شدند.

وی ادامه داد: هم اکنون اعضاء این باندها برای رسیدگی به پرونده در اختیار مراجع قضایی قرار دارند و نتایج آن نیز به استحضار مردم عزیز استان خواهد رسید

فرمانده انتظامی آذربایجان غربی ادامه داد: ما در ۷ ماه سال جاری شاهد افزایش ۴۰ درصدی کشفیات مواد مخدر در سطح استان آذربایجان غربی از باندهای محلی، باند های کشوری توزیع مواد مخدر نسبت به مدت مشابه سال ۹۷ بودیم.

خرم نیا در ادامه با اشاره به کشفیات سرقت ها در سطح استان آذربایجان غربی نیز گفت: شرایط حاکم بر جامعه و تورم موجود در اقتصاد کشور در دو سال گذشته تاثیر مستقیمی بر افزایش سرقت ها در سطح استان و حتی کشور دارد.

وی افزود: بسیاری از سرقت های خرد در سطح استان توسط معتادین به مواد مخدر انجام می شود که پلیس از ابتدای سال با تشکیل قرار گاه های سرقت در مرکز استان و تعدای از شهرستاها که آمار افزایش سرقت داستند توانستیم وقوع سرقت ها را به مرز ۱۶ درصد برسانیم.

سردار مسعود خرم نیا ادامه داد: ما در چند ماه گذشته و به دنبال تشکیل قرار گاه های سرقت در ابتدای سال جاری شاهد افزایش ۹۲ درصدی کشف سرقت ها نسبت به سال گذشته بودیم و هم اکنون این آمار به ۱۶ درصد رسیده است که امید است بتوانیم تا پایان سال شاهد روند کاهشی آن باشیم.

فرمانده انتظامی آذربایجان غربی در بخش دیگری از گفتگوی خود با اشاره به اقدامات انجام شد در راستای مبارزه با مواد مخدر در شهرستان بوکان نیز عنوان کرد: عملکرد شورای فرعی مبارزه با مواد مخدر بوکان باید به عنوان الگو سرلوحه شهرهای دیگر قرار گیرد.

وی خاطر نشان کرد: اقدامات بسیار شایسته و سازنده ای در حوزه مبارزه با مواد مخر در سطح شهرشتان بوکان صورت گرفته که جای تقدیر و تشکر دارد.

انتهای پیام/خ