به گزارش کانی پرس ؛ روز سه شنبه و در جلسه کارگروه مبارزه با مواد مخدر شهرستان که در اتاق جلسات فرمانداری بوکان برگزار شد جانشین نیروی انتظامی بوکان در سخنانی عنوان کرد؛ در مواردی در سطح شهر بوکان، افرادی در قالب بیسکویت فروش و ژِلت فروش در معابر مستقر شده و اقدام به فروش […]

به گزارش کانی پرس ؛ روز سه شنبه و در جلسه کارگروه مبارزه با مواد مخدر شهرستان که در اتاق جلسات فرمانداری بوکان برگزار شد جانشین نیروی انتظامی بوکان در سخنانی عنوان کرد؛ در مواردی در سطح شهر بوکان، افرادی در قالب بیسکویت فروش و ژِلت فروش در معابر مستقر شده و اقدام به فروش قرص های روانگردان می کنند.

سرهنگ اعیانی افزود: لازم است که شهرداری با همکاری نیروی انتظامی، نسبت به پاکسازی و روانسازی این معابر و جلوگیری از فعالیت این افراد اقدام کند.

وی ادامه داد: متاسفانه شهر بوکان به واسطه افزایش معتادین متجاهر چهره فرهنگی خود را از دست داده است.

اعیانی افزود؛ بر اساس داده ها بیشتر سرقت های خورد در سطح شهر توسط معتادین متجاهر برای تهیه هزینه خرید مواد صورت می گیرد.

وی عنوان کرد؛ می بایست با کارهای کارشناسی شده و برنامه های ویژه به معالجه معتادین متجاهر ورود شود که این مهم می توانند سبب کاهش ۹۵ درصدی آسیب های خورد در سطح شهرستان شود.

ریس سازمان بهزیستی بوکان نیز در این جلسه با اشاره به احداث کمپ جدید ترک مواد مخدر در این شهرستان اقدامات بسیار خوبی صورت گرفته است.

احمدی نژاد عنوان کرد؛ علی الرغم اینکه شهرستان دارای ۴ مجوز برای احداث کمپ های ترک اعتیاد است اما به علت های مختلف تا کنون تنها موفق به احداث یکی از کمپ ها شدیم

وی ادامه داد؛ ساختمان کمپ فعلی دارای نواقص عدیده ای بود اما خوشبختانه کمپ جدید بر اساس پروتکول های سازمان بهزیستی در حال احداث است.

احمد نژاد تصریح کرد؛ این کمپ در زمینی به مساحت بیش از هزار متر با سالن بهبودی، سالن قرنطینه، سالن غذا خوری، سالن بهبودی و… است که می تواند بسیاری از مشکلات موجود را کاهش دهد.

ریس سازمان بهزیستی بوکان عنوان کرد؛ از اول فروردین ۳۰ میلیون تومان یارانه برای معتادین متجاهر در کمپ های شهرهای اطراف پرداخت شده است.

این مسول حوزه اجتماعی ادامه داد؛ برای ۱۱ نفر از معتادین متجاهر که بعد از آزمایش های مختلف ترک آنان قطعی شد پرونده وام های خود اشتغالی بسته شده است

در ادامه سرپرست فرماندار بوکان طی سخنانی با اشاره به افزایش معتادین متجاهر در سطح شهر عنوان کرد؛ نبود کمپ های ترک اعتیاد در سطح شهر یکی از مشکلاتی است که امروزه می توان به خوبی آن را در سطح شهر دید.

قمان خسرو پور افزود؛ کمپ های ۱۵ خصوصی هستند و معتاد متجاهر قادر به پرداخت هزینه این کمپ ها نیستند و لازم است مسئولان بویژه شهرداری در این حوزه ورد جدی داشته باشند و ما نیز آمادگی کامل همکاری را در این موضوع داریم.

وی تصریح کرد؛ در سه ماهه دوم ۲۷ نفر و سه ماهه سومذ۳۷ معتاد متجاهر جمع آوری شدند که لازم است مکانی استاندارد برای نگهداری این افراد داشته باشیم.

عکس تزئینی است

انتهای پیام/خ