به گزارش کانی پرس؛ همزمان با هفتم مهر ماه روز آتش نشان ویژه برنامه ای با حضور آتش نشان آن و مسئولان بوکانی در سالن شهید رجایی بوکان برگزار شد. در ابتدای أین برنامه سرپرست فرمانداری بوکان نیز در این آیین با اشاره به وضایف خطیر اتش نشان گفت؛ در جامعه باید باشند افرادی که […]

به گزارش کانی پرس؛ همزمان با هفتم مهر ماه روز آتش نشان ویژه برنامه ای با حضور آتش نشان آن و مسئولان بوکانی در سالن شهید رجایی بوکان برگزار شد.

در ابتدای أین برنامه سرپرست فرمانداری بوکان نیز در این آیین با اشاره به وضایف خطیر اتش نشان گفت؛ در جامعه باید باشند افرادی که برای نجات جان مردم ایثار می کنند که آتش نشانان برای نجات جان انسان ها زندگی خود را به خطر می اندازند.

لقمان خسرو پور افزود؛ آتش نشانان زندگی پر حادثه ای را برای امنیت و آسایش مردم انتخاب کرده اند که این مهم نشان از روحیه والای این قشر از جامعه است.

وی ادامه داد؛ ما در جامعه آتش نشانان زیادی را داریم که در راه نجات مردم شهید شدند و یا دچار نقص عضو گردیدند که این بزرگترین ایثار است.

خسرو پور خاطر نشان کرد؛ هم اکنون ۲ روستای بوکان دارای ایستگاه فعال آتش نشانی هستند و به زودی شاهد بهره برداری از دو ایستگاه دیگر نیز در روستاهای شهرستان خواهیم بود.

شهردار بوکان نیز در این برنامه ضمن تقدیر از تلاش آتش نشان گفت؛ تقارن روز آتش نشان با هفته دفاع مقدس را به فال نیک می گیریم .

بابک رستم پور افزود؛ آتش نشانی منسجم ترین و مسول پذیر ترین قسمت درشهرداری ها است که اگر این مهم در بخش ها و قسمت های دیگر شهرداری و حتی کشور نیز نهادینه شود شاهد حل بسیاری از مشکلات کشور خواهیم بود

وی تصریح کرد؛ شهرداری تا کنون نتوانسته بر اساس نیاز شهرستان ناوگان آتش نشانی را تجهیز کند که آن هم بیشتر به علت عدم درآمد های پایدار در شهرداری و جدای از این افزایش نرخ ارز در سطح کشور بوده است.

شهردار بوکان تصریح کرد؛ بی شک بار کمبود امکانات در آتش نشانی را نیروهای ایثار گر و جهادی آتش نشان پر کردند هر چند ما نیز وظیفه داریم از هر طریقی بویژه کمک از خیرین تجهیزات بروزی را برای آتش نشانی تهیه کنیم.

فواد هاشمی مسول سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی بوکان در سخنانی ضمن گرامی داشت هفتم مهر ماه عنوان کرد؛ هم اکنون چهار ایستگاه با ۵خودروی آب رسان در چهار منطقه بوکان اماده کمک به همشهریان خود هستند

فواد هاشمی ادامه داد؛ هم اکنون آتش نشانی بوکان دارای ۴۸ نفر نیرو آیت که از این تعداد ۴۰ نفر عملیاتی هستند که به صورت شیفتی در حال اجرای ماموریت های محوله می باشند.

وی تصریح کرد؛ خوشبختانه طی ۱۰ ماه گذشته علی الرغم مشکلات مالی برای تامین حقوق پرسنل در شهرداری ها سازمان آتش نشانی بوکان از این نظر با کمترین مشکلی رو به رو بوده و همین مهم سبب شده بوکان جز معدود شهرها در منطقه باشد که دارای آتش نشان داوطلب است

فواد هاشمی افزود؛ با توجه به بلند سازی های گسترده در بوکان نیاز مبرم به نردبان های هیدرولیک مشهود است که با قیمت امروز تهیه آن برای مجموعه شهرداری غیر ممکن است.
مسول سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری بوکان ادامه داد؛ در این حوزه نیاز مبرم به حضور خیرین است تا بتوانیم با تجهیز امکانات در مواقع مهم و حساس به سراغ حادثه برویم

وی در پایان با اشاره به کاهش ۴۷ درصدی آتش سوزی ها نسبت به مدت مشابه سال گذشته عنوان کرد؛ برنامه های پیشگیرانه و غگاه سازی مردم در این مهم نقش ویژه ای داشته است.

انتهای پیام/خ