به گزارش کانی پرس به نقل از مکریان؛ نماینده بوکان پس ۱۲ سال بی عملی و سکون در حوزه راههای بین شهری این شهرستان که سالانه دهها تن از شهروندان بوکانی را به کام مرگ می کشانند در سخنانی خطاب به وزیر راه گفته پس از هر تصادف مردم برای هلاکت بنده و شما دعا […]

به گزارش کانی پرس به نقل از مکریان؛ نماینده بوکان پس ۱۲ سال بی عملی و سکون در حوزه راههای بین شهری این شهرستان که سالانه دهها تن از شهروندان بوکانی را به کام مرگ می کشانند در سخنانی خطاب به وزیر راه گفته پس از هر تصادف مردم برای هلاکت بنده و شما دعا می کنند!

محمد قسیم عثمانی که روزهای پایانی حضورش در مجلس به عنوان نماینده بوکان را سپری می کند؛ در نشست علنی روز سه شنبه ۲ مهرماه ۹۸ مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی خود به وزیر راه ضمن انتقاد از تعلل دولت و مسئولان در رسیدگی به وضعیت جاده های بوکان گفت: این مسیر همچنان قربانی می گیرد.

او با بیان اینکه بوکان بعد از جنگ تحمیلی همچنان درگیر خونریزی های ناشی از تصادفات جاده ای است، تصریح کرد: خسارات جانی این مسیر از خسارت های جنگ تحمیلی در این منطقه بیشتر است.

عثمانی خطاب به وزیر راه گفت: پس از هر تصادف مردم برای هلاکت بنده و شما و هلاکت همه دست اندرکاران حوزه راه دعا می کنند! و همچنین روحانیون در خطبه ها و مراسم عزیزانشان برای مسئولانی همچون من و شما دعا می کنند که به درد آنها گرفتار شویم. جان مردم ما هم مثل جان بقیه مردم ایران زمین مهم است، چرا در برخی از نقاط کشور جاده های فانتزی می زنید ولی باند دوم جاده بوکان همچنان معطل مانده است ، رئیس جمهور هیاتی برای بازدید از این جاده به منطقه ما بفرستد.

این اظهارات عثمانی در شرایطی صورت میگیرد که علی رغم وعده دهی فراوان وی در ادوار انتخابات گذشته، شهروندان بوکانی هر ساله شاهد تکمیل فازهای مختلف توسعه راههای بین شهری خصوصاً حدفاصل بوکان به میاندوآب از سمت میاندوآب و سرعت گیری اجرای دوبانده شدن جاده سقز به بوکان البته تنها در حوزه استحفاظی راهداری استان کردستان بوده اند.

به نظر می رسد نماینده بوکان که به واسطه بی عملی تحت شدیدترین فشارها از سوی مردم در حوزه انتخابیه اش قرار گرفته و برخلاف موضع گیری های پوپولیستی و احساسی چند روزه اخیر اش، نزد بوکانی ها با بحران مشروعیت شدید روبه رو است، فشاری که وی را وا داشته چندین بار از عدم حضور در انتخابات پیش رو سخن بگوید.

البته تجربه ثابت کرده این دست اظهارات دقیقه نودی مسئولانی نظیر عثمانی که در پایان عمر صدرات خود با سقوط محبوبیت و بحران جایگاه اجتماعی روبه رو می شوند تنها برای ترمیم وجهه خودشان بوده تا به زعم خود به عنوان قهرمانی خودخوانده از مسئولیت طویل المدت خود کنار بروند نه در هیبت یک نماینده شکست خورده.

اما به نظر می رسد شهروندان بوکانی اگاهتر از هر زمان دیگری با بازخوانی کارنامه نماینده رفوزه شان به این باور رسیده اند که “دوصد گفته چون نیم کردار نیست” و اگر عثمانی یک سر سوزن از وعده ها و حرافی های رسانه پسندش را عملی میکرد، دیر زمانی بود که جوانان بوکانی که از هزار درد بی درمان دیگر از جمله بیکاری، می نالند؛ بجای قربانی شدن در حوادث رانندگی به جایگاه واقعی خود رسیده بودند.

انتهای پیام/خ