به گزارش کانی پرس: با اعلام نتایج آزمون سراسری سال ۹۸ بیش از ٤٠٠ داوطلب بوکانی كنكور سراسري در رشته هاي پر طرفدار قبول شدند. مدیر آموزش و پرورش بوکان‌ شب چهارشنبه ۲۶ شهریور ماه در گفتگوی تلفنی با خبرنگار ما ضمن اعلام خبر قبولی ۴۰۰ داوطلب بوکانی کنکور سراسری امسال در رشته های پر […]

به گزارش کانی پرس: با اعلام نتایج آزمون سراسری سال ۹۸ بیش از ٤٠٠ داوطلب بوکانی كنكور سراسري در رشته هاي پر طرفدار قبول شدند.

مدیر آموزش و پرورش بوکان‌ شب چهارشنبه ۲۶ شهریور ماه در گفتگوی تلفنی با خبرنگار ما ضمن اعلام خبر قبولی ۴۰۰ داوطلب بوکانی کنکور سراسری امسال در رشته های پر طرفدار، در گفتگو با خبرنگار کانی پرس عنوان کرد: در کنکور سراسری سال جاری ۳ هزار ۷۷۲ نفر از بوکان در رشته تجربی شرکت داشتند که خوشبختانه و بعد از اعلام نتایج نهایی بیش از ۴۰۰ دانش آموز بوکانی موفق به قبولی در رشته های پرطرفدار شدند.

سلیمان مام عزیزی افزود: از این تعداد ۳۱ نفر موفق موفق به کسب سهمیه پزشکی در دانشگاه های مختلف علوم پزشکی شدندکه این مهم نشان می دهد دانش آموزان بوکانی از پتانسیل بالای در کسب رتبه های برتر علمی برخوردار هستند.

وی ادامه داد: همچنین ۹۰ نفر در رشته های پیراپزشکی همچون پرستاری و … موفق به کسب سهمیه در دانشگاه های مختلف کشور شدند.

مدیر اموزش و پرورش بوکان تصریح کرد: جدای از رشته های پزشکی و پیراپزشکی ۱۲۰ نفر از دانش اموزان بوکانی نیز موفق به کسب سهمیه در دانشگاه فرهنگیان شدند که در میان شهرهای استان یک رکورد به شمار می آید.

مام عزیزی ادامه داد: ۱۵۰ دانش اموز بوکانی نیز در رشته های فنی جزء برترین ها در کنکور سراسری سال جاری بودند.

وی عنوان کرد: در ازمون سال جاری آموزش و پرورش تنها مدیریت رشته تجربی را برعهده داشت و دانشگاه های سطح شهر نیز مسئول برگزاری دیگر رشته های کنکوری بودند.

انتهای پیام/خ