به گزارش کانی پرس؛ همزمان با چهارمین روز از هفته دولت و با حضور مسئولان شهرستانی کارخانه بازیافت زباله در بوکان کلنگ زنی شد. در آئین کلنگ زنی از این کارخانه که در محل سایت پسماند شهری واقع در روستای شیخلر برگزار شد شهردار بوکان در سخنانی این کارخانه را بزرگترین کارخانه بازیافت زباله در […]

به گزارش کانی پرس؛ همزمان با چهارمین روز از هفته دولت و با حضور مسئولان شهرستانی کارخانه بازیافت زباله در بوکان کلنگ زنی شد.

در آئین کلنگ زنی از این کارخانه که در محل سایت پسماند شهری واقع در روستای شیخلر برگزار شد شهردار بوکان در سخنانی این کارخانه را بزرگترین کارخانه بازیافت زباله در استان که با محوریت بخش خصوصی احداث می شود دانست و عنوان کرد: مدیریت پسماند در مبدٲ و مقصد، جزء مهمترین برنامه های شورا و شهرداری در دوره پنجم بوده که خوشبختانه امروزه شاهد کلنگ زنی آن هستیم.

بابک رستم پور ادامه داد: از سال ۹۷ و با تلاش مجموعه مدیریت شهری تفکیک پسماند از مبدٲ و از درب منازل مسکونی شهر بوکان اغاز شده و اکنون می توان گفت ۹۰ درصد شهر تحت پوشش این طرح مهم قرار دارند.

او افزود: مدیریت پسماند در مقصد نیز امروز با کلنگ زنی این طرح کلید خورد و احداث کارخانه بازیافت زباله می‌تواند به عنوان یک طرح زیربنایی و اساسی، مقدمه‌ای بر توسعه پایدار باشد.

شهردار بوکان عنوان کرد: این کارخانه بر اساس قرار داد bot با بخش خصوصی و در سه فاز احداث می شود و امیدواریم سال ۹۹ شاهد افتتاح کارخانه باشیم که می تواند در کاهش مشکلات زیست محیطی منطقه و همچنین اشتغال زایی نقش مهمی داشته باشد.

رستم پور گفت: قرر داد احداث این کارخانه ۱۴ ساله است و بعد از گذشت مدت معین شهرداری بوکان مدیریت کارخانه را برعهده خواهد گرفت.

وی تصریح کرد: به احداث و بهره برداری از پنج باب غرفه بازیافت در پنج نقطه مرکزی سطح شهر بوکان، انجام طرح تفکیک از مبدا اماکن اداری، تجاری، آموزشی و مسکونی و افتتاح خط ۲۵۰ تنی سورتینگ پسماند شهری و نیز بهره برداری از سیستم تصفیه شیرابه به روش اکسیداسیون در شهریور ۱۳۹۹ و افتتاح خط تولید کود کمپوست گرانوله غنی شده از بخش آلی پسماند در شهریور ۱۴۰۰ اشاره کرد.

سرپرست فرمانداری بوکان نیز در این مراسم ضمن گرامی داشت یاد شهیدان رجایی و باهنر و همچنین تبریک هفته دولت با اشاره به برنامه های اجرا شده در سطح شهر بوکان عنوان کرد: خوشبختانه در هفته دولت شاهد احداث و افتتاح وکلنگ زنی ده ها پروژه مهم در حوزه استحفاظی شهر بوکان بودیم که این مهم نشان از کار جهادی در این شهرستان است.

لقمان خسرو پور افزود: این کارخانه اولین کارخانه بازیافت زباله در سطح استان است که با همکاری بخش خصوصی احداث می شود.

وی ادامه داد: باید مجموعه مدیریت شهری بوکان بیش از این نیز در راستای تعهدات خود به مردم تلاش کند تا بتوانیم رضایت مندی آنان را از اقدامات انجام شده به وضوح ببینیم.

همچنین رئیس شورای شهر بوکان نیز در سخنان کوتاهی این پروژه را میراث ماندگاری برای ایندگان دانست و گفت: بی تردید تاثیر احداث این کارخانه را ایندگان خواهد دید.

علی وجد قزلجی گفت: پیمانکار بخش خصوصی این پروژه جدای از احداث کارخانه قول داده ۱۲ هکتار از زمین های حاشیه ای سایت بازیافت زباله در بوکان را درخت کاری و از ان برای صنعت چوب استفاده کند که می تواند بسیار مهم و ارزنده باشد.

وی در پایان خاطر نشان کرد: با احداث این کارخانه به صورت مستقیم برای ۶۰ نفر اشتغال زایی ایجاد خواهد شد.

انتهای پیام/خ