به گزارش کانی پرس؛ ساماندهی چمشه کوه برده زرد به عنوان تنها چشمه پر اب این کوه توسط جمعی از فعالان محیط زیستی در بوکان سبب انتقاداتی در فضای مجازی توسط یکی از سازمان های مردم نهاد در حوزه محیط زیست شد. این انتقادات سبب شد که جمعی از کوهنوردان و مدافعان محیط زیست در […]

به گزارش کانی پرس؛ ساماندهی چمشه کوه برده زرد به عنوان تنها چشمه پر اب این کوه توسط جمعی از فعالان محیط زیستی در بوکان سبب انتقاداتی در فضای مجازی توسط یکی از سازمان های مردم نهاد در حوزه محیط زیست شد.

این انتقادات سبب شد که جمعی از کوهنوردان و مدافعان محیط زیست در بوکان با انتشار بیانیه ای به این موضوع گیری ها واکنش نشان دهند.

مدتی است یک نهاد به نام مردمی همراه رسانه زردش که هنوز جوهر مجوز فعالیتش در محدوه (سطح شهر ) خشک نشده است حملات خود را به نهادهای مردمی و گروهای ورزشی کوهنوردی اغاز کرده است و اصل صیانت از محیط زیست را در تخریب علاقه مندان به محیط زیست و نهادهای مردمی می بینند!!!

بی شک رعایت قوانین و رسالت سازمانهای مردم نهاد مقدس است أخیرا باخبر شدیم فرمانداری از این انجمنهای فعال تقدیر وتشکر میکند. اما متأسفانه در گردهمایی یک نفر با توهین به همه سازمانهای مردم نهاد فعال وتهمت زدن باعث دلسردی ونا امیدی انها نسبت به حمایت از طرف مسئولان شده بود!
غافل از آنکه تعدادی از این عزیزان بیش از سی سال است خدمت میکنند و چهره بسیارشناخته شده ای دارند و با این شیوه برخورد زشت و بی ادبانه موجب دلسردی و بی احترامی به آن عزیزان می شوند.

در بی ادبی دیگر به هیئت کوهنوردی و ورزشکاران و سازمانهای مردم نهاد از ساماندهی و اعلام مالکیت عمومی چشمه برده زرد ایراد گرفته اند وچنین اقدامی را تخریب طبیعت نامیده اند!!
در حالی که بسیاری از مناطق برده زرد در دست زمین خواران و جنگل خواران است تا جایی که حتی قبلأ چشمه پایینی را با زدن چاه غیر مجاز واحداث خانه باغها و حجمه زمین خواری و کوه خواری به خشکی کشاندند! و آقایان در خواب بودند و سکوت کرده بودند و شاید هم خود را به خواب زده بودند!!

حال چه شده از کار بسیار پسندیده و بی عیب و نقص که با هماهنگی اعضای NGO های فنی و مردمی اجرا شده ایراد می گیرند!
ساماندهی چشمه برده_زرد اجرا شده است و دلواپسان کینه ای از این حرکت زیبا ایراد گرفته اند و آن را رسانه ای میکنند و دوستان کوهنورد و هیئت کوهنوردی بوکان و گردشگران ورزشی را مورد بی احترامی قرار می دهند!

درحرکتی ابتدایی و بیسوادانه دیگری احترام به حقوق شهروندی در احداث سرویس بهداشتی و گذاشتن سطل زباله را زیر سوال برده و به اعضای دیگری از سازمانهای مردم نهاد حمله رسانه ای می کنند!
اینان در کل مانع از هر حرکت مردمی شده و مخالف پیوند حرکات مردمی با مسؤلان در راستای خدمت به مردم اند.
این رفتار و برخورد نشان از اهداف نادرست این گروه تازه بدوران رسیده دارد که از همه نهادهای مردمی و مسئولان تقاضای پیگیری موضوع را داریم.
باتشکر

ارسال: جمعی از کوهنوردان و مدافعان محیط زیست بوکان