به گزارش کانی پرس؛اشتغال آفرینی در حوزه صنایع خورد بویژه مشاغل خانگی و توجه به توسعه کارافرینی در روستاها طی سالیان گذشته از برنامه های مهم دولت بوده که این مهم در بوکان با بیشترین امار بیکاری در سطح شهرهای استان توانسته سبب خود اتکایی بسیاری از خانواده ها شود بی تردید امروزه كسب و […]

به گزارش کانی پرس؛اشتغال آفرینی در حوزه صنایع خورد بویژه مشاغل خانگی و توجه به توسعه کارافرینی در روستاها طی سالیان گذشته از برنامه های مهم دولت بوده که این مهم در بوکان با بیشترین امار بیکاری در سطح شهرهای استان توانسته سبب خود اتکایی بسیاری از خانواده ها شود

بی تردید امروزه كسب و كارهاي خانگي به عنوان راهكاري مهم براي ايجاد اشتغال و درآمد در سراسر جهان محسوب مي گردند زیرا قابليت انجام اين نوع كسب و كار در «منزل» سبب ايجاد مزاياي بسياري براي شاغلين آن ها مي شود.

درهمین زمینه و در راستای ایجاد کسب کارهای خرد بویژه در حوزه روستایی و فراگیر در شهرستان بوکان نیز تا کنون اقدامات سازنده ای انجام پذیرفته که رئیس اداره کار شهرستان در گفتگو با کانی پرس ضمن تائید این مطلب عنوان کرد: طی سال ۹۷ و۴ ماهه اول سال جاری در بخش تسهیلات روستایی تاکنون ۵۲۱ طرح مصوب شده که از این تعداد ۳۲۶ طرح وارد فاز اجرای شده است.

ناصر محمدرش افزود: در همین زمینه بیش از ۲۳ میلیارد و ۴۱۸ میلیون تومان تسهیلات پرداخت شده و شاهد اشتغال زایی برای ۷۵۵ نفر نیز بوده ایم.

رئیس اداره کار،تعاون و رفاه اجتماعی عنوان کرد: در حوزه فراگیر نیز ۱۴ طرح مصوب و بیش از۷ میلیارد و ۶۲۰ میلیون تومان تسهیلات پرداخت شده است که در این راستا نیز برای ۸۲ نفر فرصت اشتغال زایی ایجاد شده است.

وی ادامه داد: در مجموع در دو حوزه کسب کار های روستای و فراگیر در شهرستان بوکان ۳۱ میلیارد و ۳۸ میلیون تومان تسهیلات پرداخت شده و برای ۸۳۷ نفر نیز اشتغال زایی انجام شده است.

محمد رش در ادامه با اشاره به حوزه مشاغل خانگی نیز تصریح کرد: در حوزه مشاغل خانگی نیز برای ۱۶۱ نفر مجوز صادر که از این تعداد برای ۹۱ نفر تسهیلات به میلغ ۴۵۵ میلیون تومان تسهیلات کم بهره پرداخت شده است.

این مدیر بوکانی عنوان کرد: در حوزه کارورزی نیز تا کنون و از ابتدای سال جاری ۱۶ نفر جذب شده است که امار قابل قبولی است.

بی تردید در سالی که مزین به رونق تولید است اقداماتی در این زمینه می تواند سبب جهش تولید بویژه در وزه های صنایع بومی باشد.

انتهای پیام.