به گزارش کانی پرس؛ بوکان شهری در جنوب اذربایجان غربی که طی چند سال گذشته و به واسطه حضور مسئولان ضعیف و متوسط در حوزه مدیریت شهری شکاف عمیقی در میان ارگانهای اجرایی و مردم ایجاد شده بود اکنون و با حضور جمعی از نیروهای فعال در حوزه اجرایات شهری شاهد بازگشت اعتماد دوباره مردم […]

به گزارش کانی پرس؛ بوکان شهری در جنوب اذربایجان غربی که طی چند سال گذشته و به واسطه حضور مسئولان ضعیف و متوسط در حوزه مدیریت شهری شکاف عمیقی در میان ارگانهای اجرایی و مردم ایجاد شده بود اکنون و با حضور جمعی از نیروهای فعال در حوزه اجرایات شهری شاهد بازگشت اعتماد دوباره مردم به دستگاه های خدمات رسان هستیم.

دراین میان نقش شهرداری و شهردار فعلی بوکان از ارگانهای دیگر بیش از گذشته به واسطه کم کاری های گسترده سالیان گذشته به چشم می خورد.

شهردار بوکان در طی یک سال و نیم گذشته و با همکاری شورای شهر و دیگر ارگانهای مختلف بوکان توانسته با اجرای عملیات های گسترده عمرانی در نقاط مختلف شهر و جلب رضایت مندی عمومی نقش بسیار ویزه ای در بازگشت اعتماد مردم به دستگاه های اجرایی شهرستان را به خود اختصاص دهد.

هر چند هنوز شهرداری بوکان به گفته شهردار با چالش های مهمی از جمله کاهش درامد های پایدار، عدم تحقق بودجه های سالیانه و دیگر مشکلات سخت افزاری و نیروی انسانی رو به رو است ولی با اقدامات اجرایی توانسته است رضایت مندی طیف گسترده ای از همشهریان را به خود اختصاص دهد.

در همین رابطه و در باره اقدامات و چالش های شهرداری، شب دوشنبه شهردار بوکان در نشستی خبری میزبان رسانه های نوشتاری،نمایندگان خبرگزاری های رسمی کشوری، پایگاه های خبری و کانال های تلگرامی بوکان بود.

در این نشست خبری که در دفتر شورای شهر بوکان برگزار و ۴ ساعت به طول انجامید شهردار بوکان در ابتدا به میزان درآمد، بودجه و بدهی های شهرداری اشاره کرد و گفت: شهرداری بوکان در سه ماهه نخست امسال موفق به تحقق ۱۰ میلیارد تومان معادل ۵٦ درصد بودجه ۷۰ میلیارد تومانی سال جاری است که نشان از ارکود درآمدی شهرداری است.

بابک رستم پور عنوان کرد: بر اساس شاخص ها و تعیین اولیت ها در بودجه سال جاری شاهد تخصیص ۴۰ درصد بودجه به حوزه عمرانی و ۶۰ درصد نیز صرف هزینه های جاری شهرداری می شود.

او افزود: میزان دریافتی این شهرداری از محل مالیات بر ارزش افزوده سه ماهه نخست امسال که به صورت ماهانه پرداخت می‌شود، با کاهش ۵۰ درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته مواجه شده که بخشی از مشکلات موجود در بخش هزینه‌های جاری شهرداری ناشی از این کاهش است.

او همچنین اعتبار دریافتی این شهرداری از محل عوارض سوخت در سه ماهه نخست امسال را ۵۰۰ میلیون تومان عنوان کرد.

شهردار بوکان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به بدهی های شهرداری بوکان به پیمانکاران و همچنین در حوزه های دیگر عنوان کرد: شهرداری بوکان طی ۵ سال گذشته یعنی از سال ۹۳ تا هم اکنون بیش از ۳۱ میلیارد و ۳۵۸ میلیون تومان است.

رستم پور گفت: امسال ۱۱ میلیارد تومان از مطالبات پیمانکاران پروژه های عمرانی از محل بودجه عمرانی پرداخت می شود.

وی همچنین گریزی نیز به حوزه درامد های شهرداری بوکان زد و افزود: متاسفانه به علت تورم ایجاد شده در حوزه اقتصاد کشور شاهد کاهش دارامد های پایدار شهرداری نیز بودیم هرچند مدیر اجرائی یک سازمان مانند شهرداری، باید ضمن ارائه خدمات جاری، از ظرفیت‌هایی همچون تولید در کسب وکار، اسناد خزانه، وصول مطالبات معوقه یا حتی ایجاد بدهی برای اجرای پروژه‌های عمرانی، تحول زا و محرک استفاده کند،تا بتوانند روی پای خود بایستد.

بابک رستم پور تصریح کرد: هرچند شهرداری در دارمد های پایدار نتوانسته است به حد نساب برسد اما خوشبختانه طی ۳ ماهه اول سال جاری شاهد صادر شدن ۲۱۹ پروانه ساختمانی بودیم که نشان از بازگشت اعتماد عمومی مردم به شهرداری است.

وی تصریح کرد: او افزود: در سه ماهه نخست سال ۹۷ تعداد ۷۸ پروانه ساختمانی صادر شده بود اما این تعداد در مدت مشابه سال جاری به ۲۱۹ پروانه ساخت رسیده است.

شهردار بوکان با اشاره به پروزه های در دست اجرای شهرداری به پروزه میدان وحدت اشاره کرد و گفت: خوشبختانه طی چند ماه گذشته و به واسطه هماهنگی همه مسئولان شهری بویزه تلاش شورای شهر شاهد پیشرفت ۹۰ درصدی پروزه روگذر میدان وحدت هستیم.

رستم پور ادامه داد: انشالله و در صورت ادامه روند فعلی در احداث پروژه تا اخر مرداد ماه شاهد بهه برداری از این روگذر میدان وحدت به عنوان بزرگترین پروزه شهری بوکان طی چند سال گذشته خواهیم بود.
ادامه دارد