XL_Atch_7_qvcf2ngzu4b

به گزارش کانی پرس؛ جاده بوکان – سردشت یکی از آرزوهای دیرینه شهروندان این دو شهرستان جنوبی استان اذربایجان غربی است، آرزوی که اینک و بعد از نیم دهه در حال براورده شدن است. جاده سردشت به بوکان، یک جاده روستایی به طول ۹۹ کیلومتر است که می تواند مسیر ۲ ساعت و ۵۵ دقیقه […]

به گزارش کانی پرس؛ جاده بوکان – سردشت یکی از آرزوهای دیرینه شهروندان این دو شهرستان جنوبی استان اذربایجان غربی است، آرزوی که اینک و بعد از نیم دهه در حال براورده شدن است.

جاده سردشت به بوکان، یک جاده روستایی به طول ۹۹ کیلومتر است که می تواند مسیر ۲ ساعت و ۵۵ دقیقه ای بوکان به سردشت را از مسیر خلیفان به یک ساعت ۲۰ دقیقه کاهش دهد.

این مسیر از بوکان اغاز و بعد از طی مسیر زیبایی شهریکند تا گندمان به روستای گوله و بعد از آن به شهر ربط می رسد که بی تردید می تواند نقش بسیار ویژه ای در رونق مبادلات و همچنین کاهش چشمگیر هزینه هاداشته باشد.

هم اکنون ۸۶ کیلومتر از سیر ۹۹ کیلومتری این جاده که البته بیشتر آن از طرف بوکان است آسفالت و تردد در ان جریان دارد و تنها ۱۳ کیلومتر دیگر لازم است که شهرهای سردشت و بوکان بدون واسطه به هم متسل شوند.

در این باره مدیر کل راه و شهرسازی استان اذربایجان غربی در گفتگوی اختصاصی با کانی پرس گفت:
جاده بوکان به سردشت یکی از پروژه های مهم و حائز اهمیت در حوزه جنوب استان است که می تواند سبب وسعه شگرفی در حمل و نقل جاده ای جنوب استان به مناطق دیگر کشور ایجاد کند.

ابراهیم مبارک قدم افزود: از این محور ۹۹ کیلومتری تنها ۱۳ کیلومتر ان که بخشی در حوزه شهرستان بوکان و بخشی در حوزه سردشت واقع شده باقی مانده است که زیر سازی و اسفالت نشده و الباقی مسیر گروی بار ترافیکی است.

وی تصریح کرد: بر اساس اعتباری که هر دو شهرستان برای اجرای این پروژه تخصیص دادند خوشبختانه مطالعات و نقشه برداری ان به اتمام رسده و اکنون در مرحله مناقصه و تعین پیمانکار است.

مبارک قدم خاطر نشان کرد: انشاالله به زودی و بعد از اینکه پیمانکار مشخص شد عملیات اجرای پروژه نیز آغاز خواهد شد.

حال باید دید که همشهریان بوکانی و سردشتی چه زمانی می توانند از این مسیر زیبا و تفریحی رفت آمد و کنند.
انتهای پیام/خ