به گزارش کانی پرس؛ همزمان با سالروز جهانی مبارزه با مواد مخدر ویژه برنامه در شهرستان بوکان برگزار شد. دراین همایش که به میزبانی دانشگاه آزاد اسلامی و با حضور جمع کثیری ازمسئولان و دانشجویان بوکانی برگزار شد سرپرست فرماداری بوکان با اشاره به روند رو به رشد آسیب های اجتماعی خصوصاً اعتیاد در جامعه […]

به گزارش کانی پرس؛ همزمان با سالروز جهانی مبارزه با مواد مخدر ویژه برنامه در شهرستان بوکان برگزار شد.

دراین همایش که به میزبانی دانشگاه آزاد اسلامی و با حضور جمع کثیری ازمسئولان و دانشجویان بوکانی برگزار شد سرپرست فرماداری بوکان با اشاره به روند رو به رشد آسیب های اجتماعی خصوصاً اعتیاد در جامعه اظهار داشت: امروزه روند رو به رشد آسیبهای اجتماعی به یک معضل اساسی در جامعه تبدیل شده که تنها راه ممکن اجتماعی کردن مبارزه با اعتیاد بوده و همگان باید در امر مبارزه گام بردارند و دولت به تنهائی نمیتواند این معضل را متوقف کند

خسروپور با اشاره به نقش اساسی و مفید تشکل های مردم نهاد و رسانه ها در جامعه افزود: تشکل های مردمی و رسانه ها در حوزه مبارزه با مواد مخدر نقش سنگینی را بر دوش دارند و می طلبد با آگاهی دادن به جامعه نقش خود را در این امر خطیر ایفا کنند .

وی در خصوص اینکه بوکان یکی از مهاجر پذیرترین شهرستانها بوده و دارای سکونتگاه های غیر رسمی بسیاری می باشد گفت: باید با برگزاری کلاسها و کارگاههای آموزشی در مناطق حاشیه شهر و سکونتگاه های غیر رسمی بتوانیم در روند کاهش آسیب ها تاثیر گذار باشیم.

خسرو پور تصریح کرد: بوکان به دلیل ازدیاد سکونت گاه های غیر رسمی و مهاجر پذیر بودن، یکی از شهرستان های دارای خطرپذیری بیشتر در زمینه مواد مخدر است.

سرپرست فرمانداری شهرستان بوکان با اشاره به لزوم تقویت سازمانهای مردم نهاد در سطح شهرستان اظهار داشت: انجمن معتادان گمنام و موسسه عرفان و دیگر تشکلها در سطح شهرستان در حوزه مبارزه با مواد مخدر فعالیت های چشمگیری را انجام داده که جای بسی تقدیر است و تا امروز تعداد زیادی از همشهریان را از دست بلای اعتیاد نجات داده اند.

در ادامه این ویزه برنامه فرمانده نیروی انتظامی بوکان در سخنانی با اشاره به افزایش کشفیات مواد مخدر طی ۳ ماهه اول سال عنوان کرد: در سال جاریشاهد افزایش ۲۳۵ درصدی کشفیات مواد مخدر نسبت به مدت مشابه سال ۹۷ بودیم کهاین مهم نشان از تلاش احاد جامعه و پلیس برای ریشه کن کردن معضل اعتیاد در شهرستان است.

شایان ذکر است در پایان این همایش با اهدای لوح توسط مسئولین از فعالین حوزه مبارزه با مواد مخدر تقدیر بعمل آمد

انتهای پیام/خ.