13970528001137_Test_PhotoN

به گزارش کانی پرس، پایان حضور ۱۲ ساله مردی با شعار های دهن پر کن دردوران تبلیغات انتخاباتی ما را واداشت که طی جستاری کوتاه با مرور شعارهای وی در دوران انتخابات بپردازیم از وی سئوال کنیم که طی ۳ دوره حضور در مجلس چه نمره ای به عملکرد خود می دهد. اسفند ۸۶ آغاز […]

به گزارش کانی پرس، پایان حضور ۱۲ ساله مردی با شعار های دهن پر کن دردوران تبلیغات انتخاباتی ما را واداشت که طی جستاری کوتاه با مرور شعارهای وی در دوران انتخابات بپردازیم از وی سئوال کنیم که طی ۳ دوره حضور در مجلس چه نمره ای به عملکرد خود می دهد.
اسفند ۸۶ آغاز دوران تازه ای در انتخاب نماینده مردم بوکان در مجلس شورای اسلامی بود، دورانی که با سرود یار دبستای آغاز و با شعار های مهمی همچون خرد جمعی، توسعه متوازن، اخلاق و منش انسانی، حرکت و امید و تخصص کارمدی ۱۲ سال ادامه داشته است.
با نگاهی به کارنامه ۱۲ ساله محمد قسیم عثمانی و مروری بر وعده ها و شعارهای تبلیغاتی وی در ۳ دوره گذشته مجلس شورای اسلامی می توان در نهایت به میزان موفقیت و یا عدم موفقیت وی در طول دوران نمایندگیش پی برد.
مهمترین شعار انتخاباتی عثمانی در کارزار تبلیفاتی مجالس هشتم، نهم و دهم توسعه متوازن بود.
عثمانی در بسیاری از سخنرانی ها و نطق های انتخاباتیش رسیدن به توسعه متوازن را از مهمترین اهداف خود برای حضور در مجلس می دانست و بارها شهر بوکان را با شهرهای همچون اصفهان و .. مقایسه می نمود ولی اکنون و با گذشت ۱۱ سال از آعاز نمایندگیش باید این نماینده پر حاشیه تا چه اندازه در تحقق این شعار موفق بوده است.
اکنون و با مقایسه شهر بوکان از نظر شاخص های توسعه یافتگی با شهر های همجوار خود نه شهرهای همچون اصفهان، تبریز می توان به خوبی به میزان تحقق مهمترین شعار عثمانی در جریان ۳ دوره حضور در مجلس رسید.
بی کاری، وضعیت اسف ناک راه های مواصلاتی، کمبود فضاهای آموزشی، نبود بنگاها و کارخانجات اشتغال زا و…نشان می دهد که این رکوردار نمایندگی در شهر بوکان نتوانسته به وعده خود در این شعار مهم عمل کند.
عثمانی که در اطلاعیه خود بعد از پیروزی در انتخابات مجلس نهم خود را شاگرد( اندیشه و امید)معرفی می کند حال باید از خود بپرسد که تا چه اندازه طی سال های گذشته تواسته شاگردی قابل اطمینان در راستای حرکت و امید جوانان حوزه انتخابیه اش باشد.
آیا نماینده عشق مصاحبه مردم بوکان در مجلس جدای از شعار ها با ده ها وعده همچون احداث سد شهریکند، احداث پتروشیمی، ایجاد منطقه آزاد تجاری، کشیدن راه اهن، تاسیس حوزیه علمیه اهل سنت در بوکان پا به عرصه ظهور انتخابات گذاشت و ۳ دوره این شعار ها را بلد کرد حال باید از خود بپرسد تا چه اندازه در تحقق این وعده ها تلاش و کدام یک از آنها محقق شده است.
خیل عظیم جوانان بیکاران، پارتی بازی های گسترده برای نزدیکان، نارضایتی کامل در میان سرمایه گذاران، صاحبان تولید و کارخانجات و … طی ۱۱ سال گذشته موجی از نا امیدی را در میان مردم این شهر دامن زده است .
عزل و نصب های بیجا و حمایت از مدیران ناکارامد، دخالت گسترده در امور بسیاری از ارگانها و ادارات شهرستانی، جلو گیری از ورود نیروهای متخصص و جوان به عرصه مدیریت شهرستان، عدم پاسخگوی به سئوالات بیشمار منتقدان، عدم شفافیت در وابستگی به جریان های سیاسی، توهین به بعضی از منقدان و مدیران شهرستان و ده ها مورد دیگر سبب کند شدن اندیشه حرکت و امید در شهرستان طی یک دهه گذشته شده است که این مهم نیز نشان می دهد که عثمانی در این شعار نیز از دیدگاه مردم مردود بوده است.
حال در پایان از عثمانی نه به عنوان نماینده مردم بوکان در مجلس شورای اسلامی بلکه به عنوان یک شهروند منصف می پرسیم که بعد از ۱۱ سال از حضور در مجلس چه نمره ای از ۰ تا ۲۰ به تحقق وعده های خود می دهید.
انتهای پیام/خ