156368801

به گزارش کانی پرس؛ در سی امین سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی (ره) و قیام پانزده خرداد که مصادف است با آخرین ساعات پر فیض و ملکوتی ماه میهمانی خدا ویزه برنامه ای در شهرستان بوکان برگزار شد. در این مراسم باشکوه که با حضور جمع کثیری از عاشقان خمینی کبیر در مسجد دارالحسان بوکان […]

به گزارش کانی پرس؛ در سی امین سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی (ره) و قیام پانزده خرداد که مصادف است با آخرین ساعات پر فیض و ملکوتی ماه میهمانی خدا ویزه برنامه ای در شهرستان بوکان برگزار شد.
در این مراسم باشکوه که با حضور جمع کثیری از عاشقان خمینی کبیر در مسجد دارالحسان بوکان برگزار شد مسوول دفتر نماینده ولی فقیه در سپاه بوکان با تسلیت ایام پیشرو عنوان کرد: امروز پس از گذشت ۳۰ سال از عروج ملكوتي امام راحل شاهد هستيم، نظامي که این رهبر بزرگ دنیای اسلام پايه گذار آن بودند، بيش از پيش، جايگاه خود را در سطح دنيا به دست آورده است.
حجت الاسلام روح الله فتحی با اشاره به ویژگی های منحصر به فرد بنیان گذار انقلاب اسلامی افزود: یکی از بارزترین ویژگی‌های شخصیتی حضرت امام خمینی (ره)، ساده‌زیستی ایشان است، بطوریکه ایشان در تمام طول عمر شریفشان چه در زمان مبارزه و چه در دوران رهبری نظام، دست از ساده‌زیستی برنداشتند و همین امر یکی از دلایل مهم در موفقیت ایشان بود.
وی یکی دیگر از مهم ترین ویژگی های حضرت امام را بندگی خدا دانست ادامه داد: نمونه بارز بنده خدا حضرت امام خمینی(س) است که با نگاهی به حالات امام متوجه این موضوع می شویم همانگونه که ایشان مدت زمان ۱۵ سال در تبعید در عراق به سر می بردند و در این مدت رنج ها و سختی های بسیاری را تحمل کردند اما لحظه ای از یاد خدا غافل نشد.
فتحی تصریح کرد: بزرگ ترین ویژگی امام، بندگی خدا بود، به همین دلیل هیچکس نتوانست ایشان را بشکند. هر انسانی قیمتی دارد، اما قیمت حضرت امام، بهشت بود، لذا هیچ فردی نتوانست ایشان را بخرد چون قیمتشان، قیمتی الهی بود.
مسئول دفتر نمانده ولی فیقه در سپاه بوکان تصریح کرد: شجاعت، آینده نگری، بینش بالای سیاسی و اجتماعی و همچنین ایمان به جوانان انقلابی از ویژگی های بارز دیگر حضرت امام بود که در نهایت سبب شد عزت نفس در جامعه ایران احیا شود و این عزت نفس، ۴۰ سال ملت ایران را در مقابل تمام توطئه‌های دشمنان مقاوم سازد.
وی با بیان اینکه اندیشه‌های امام راحل در میان کشورهای آزادیخواه جهان در حال افزایش است، افزود: این امر باعث شده که با وجود آنکه ایشان در میان ما نیستند ولی تفکرات والایشان همچنان ماندگار و جاودانه باشد.
حجت‌الاسلام فتحی از امام خمینی (ره) به عنوان قوت قلب مردم و امید مستضعفان و همه آزادیخواهان جهان یاد کرد و گفت: جایگاه معنوی رهبر کبیر انقلاب اسلامی موجب شده تا ایشان در جهان اسلام محبوبیت خاصی پیدا کند و افکارشان روز به روز بیشتر گسترش یابد.
در حاشیه این مراسم محفل انس با قرآن برگزار و نمایشگاه عکس امام (ره) از زمان جوانی تا هنگام ارتحال آن حضرت نیز برگزار شد.
در این آئین همچنین از قاریان ممتاز و برجسته این شهرستان نیز با اهدای لوح تقدیر، تجلیل شد.

انتهای پیام/خ