photo_۲۰۱۹-۰۵-۲۶_۰۱-۳۵-۱۱

به گزارش کانی پرس؛ بعد از گذشت ۵ سال از وعده وعید های مکرر مسئولان ارشد شهرستانی در خصوص اغاز پروژه بزرگ خط دوم انتقال آب شرب بوکان از جاهای فلمن سد شهید کاظمی واقع در روستای ساریقامیش فیض الله بگی در نهایت این پروژه وارد فاز اجرایی شد. ظهر شنبه ۴ خرداد و بنا […]

به گزارش کانی پرس؛ بعد از گذشت ۵ سال از وعده وعید های مکرر مسئولان ارشد شهرستانی در خصوص اغاز پروژه بزرگ خط دوم انتقال آب شرب بوکان از جاهای فلمن سد شهید کاظمی واقع در روستای ساریقامیش فیض الله بگی در نهایت این پروژه وارد فاز اجرایی شد.
ظهر شنبه ۴ خرداد و بنا به دعوت سرپرست فرمانداری بوکان و مدیریت ابفای شهری این شهرستان جمعی از خبرنگاران به نیابت از دیگر رسانه های شهرستان از ساخت مخزن ۵۰۰۰ متر مکعبی آب یه کشه وه و ۵۰۰۰متر مکعبی مسکن مهر در راستای اجرای خط انتقال دوم تامین آب شرب پایدار بوکان بازدید کردند.
در حاشیه این بازدید مدیریت ابفای شهری بوکان با اشاره به آغاز احداث مخازن ۵۰۰۰ متر مکبی یه کشه وه و مسکن مهر عنوان کرد: این طرح که شامل بیش از ۲۴ کیلومتر لوله گذاری و احداث دو مغزن بزرگ ۵۰۰۰ متر مکعبی می باشد به هدف تامین آب شرب بوکان در ۲۵ سال آینده طراحی شده است.
سلمان خدایاری افزود: هم اکنون بیش از ۴ و نیم کیلومتر از منبع مساکن مهر به طرف مغزن یه کشه وه با استفاده از لوله های فولادی ۸۰۰ لوله گذاری شده و امید است با جذب اعتبار ۱۰ میلیارد تومانی در سال جاری شاهد لوله گذاری ۸ کیلومتر بعدی این پروژه تا مغرن یه کشه وه باشیم که با اتمام طرح در هر ثانیه ۱۰۰۰ متر مکعب آب به مغازن جدید وارد خواهد شد.
وی در ادامه گفت: هم اکنون شاهد احداث دو مغزن این پروژه در روستای یه کشه وه و مسکن مهر بوکان با اعتباری بالغ بر ۵۰ ملیارد ریال هستیم
این مدیر موفق بوکانی عنوان کرد: طرح مذکور ۳۶ ماهه است که خوشبختانه با جدیتی که در مدیریت کلان کشور و شهرستان و همچنین پیمانکار می بینیم امید واریم این طرح تا پایان سال ۱۳۹۹ به بهره برداری برسد.
سلمان خدایاری ادامه داد: بی تردید با بهره برداری از این طرح بزرگ و ملی دیگر شهروندان بوکانی شاهد مشکلات آبی در سطح شهر نخواهند بود.
وی در باره کلیات پروژه مذکور افزود: این پپروژه در سال ۹۳ و با اعتباری بالغ بر ۱۰۱ میلیارد تومان و به شکل (بی یو تی ) منعقد شد که در نهایت به علت های مختلفی همچون عدم تخصیص عدم جذب اعتبار بانکی پروژه تعطیل شد.
مدیر ابفای شهرستان بوکان تصریح کرد: در سال ۹۶ و از طریق ماده ۲۳ این پروژه وارد پرورژه های ملی شد که اعتبار نهایی آن ۵۵ ملیارد تومان است
خدایاری در پایان عنوان کرد: خوشبختانه و با برنامه ریزی های انجام گرفته در تابستان امسال همشهریان بوکان با مشکلات کم آبی مواجه نخواهد بود ولی باز توصیه به صرفه جویی آب لازم است.