photo_۲۰۱۹-۰۴-۱۳_۲۱-۳۲-۴۲

به گزارش کانی پرس؛ با استعفای فرماندار بوکان بعد از پنج سال حضور در کلیدی ترین پست مدیریتی شهر حال جای ان است که با مروری بر کارنامه وی پرسش های مهمی را از دل این کارنامه بیرون کشید و آن را مطرح کرد که می طلبد فرماندار سابق بوکان به این پرسش ها که […]

به گزارش کانی پرس؛ با استعفای فرماندار بوکان بعد از پنج سال حضور در کلیدی ترین پست مدیریتی شهر حال جای ان است که با مروری بر کارنامه وی پرسش های مهمی را از دل این کارنامه بیرون کشید و آن را مطرح کرد که می طلبد فرماندار سابق بوکان به این پرسش ها که سئوال بسیاری از همشهریان بوکانی است پاسخی صریح و روشن دهد.
در بخش اول این جستار سعی شد سئولاتی در حوزه های راه، عدم احداث سد شهریکند و استخدامی های بی ضابطه در بعضی از ارگان های شهرستان از فرماندار مستعفی بوکان پرسیده شود و حال در بخش دوم سعی داریم سئولاتی در حوزه تخلفات اداری صورت گرفته در سطح شهرستان و علت سکوت های تلخ فرماندار ۵ ساله دولت تدبیر و امید در بوکان را در این حوزه ها جویا شویم.
بی تردید یکی از مهم ترین سئوالاتی که اکنون و بعد از ۳ سال هنوز در ذهن بوکانی ها بدون پاسخ مانده، عدم پاسخگوی فرماندار بوکان به تخلف های روی داده در شهرداری بوکان طی دوره چهارم شورای اسلامی شهر بوکان است.
به دنبال اثبات تخلفات گسترده در شهرداری بوکان طی دوره چهارم شورای اسلامی که توسط بازرسان سازمان بازرسی کل کشور و همچنین سربازان گم نام امام زمان(عج) کشف شد و برای چندین مدیر ارشد شهرداری حکم قطعی صادر شد شاهد سکوتی معنادار از سوی بالاترین مدیر اجرای شهر بوکان بودیم.
این تخلفات گسترده در حالی طی سال های ۹۴ و ۹۵ در شهرداری بوکان روی داد که بر اساس قانون شوراها تمامی مصوبات شورای اسلامی و شهرداری ها بعد از امضاء فرماندار شهرستان لازم اجرا است.
حال سئوال مهم اینجاست که چرا فرماندار بوکان به عنوان رئیس شورای تامین و بالاترین مدیر اجرای شهرستان سکوتی تلخ را پیش گرفت و در هیچ یک از محافل خصوصی و رسمی از این تخلف بزرگ و آشکار سخنی به به میان نیاورد ؟
یکی دیگر از مهم ترین سئولاتی که فرماندار مستعفی بوکان باید پاسخگوی آن باشد علت بازگرداندن یکی از مسئولان نزدیک به نماینده شهرستان بعد از انتقال چند ماهه وی به یکی از شهر های همجوار چه بود؟
آیا فرماندار مستعفی بوکان با دخالت های نماینده بوکان مجبور به بازگرداندن این مسئول به مسند قبلی خود شده یا در پشت پرده خبرهای دیگری نهفته است که لازم است فرماندار بوکان در جهت تنویر افکار عمومی پاسخگوی این سئوال مهم باشد؟
یکی دیگر از مهم ترین سئوالاتی که تاکنون در دوران مدیریت فرماندار بوکان بی پاسخ مانده است چگونگی برخورد وی با استیضاح شهردار وقت (سلیمان فیضی) در سال اول دوره چهارم شورای اسلامی شهر بوکان است.
آیا فرماندار بوکان در کوران استیضاح شهردار وقت بوکان چه رایزنی های با اعضاء شورای شهر انجام و چه توصیه های به نماینده مردم بوکان برای عدم دخالت و حمایت از هر دو طرف را انجام داده بود؟
سئوال مهمی دیگری که این روزها بیش از گذشته ذهن افکار عمومی مردم بوکان را درگیرکرده است حمایت بی چون چرا از مدیر یکی از ادارات شهرستان بوکان است که اکنون به مدت ۱۲ دوره است حکم سرپرستی خود را تمدید شده می بیند.
این تخلف بزرگ و آشکار در حالی است که طبق قانون خدمات اداری کشور حکم سرپرستی تنها برای دو دوره ۳ ماهه تمدید می شود.
حال سئوال اینجاست که فرماندار بوکان به عنوان عالی ترین نماینده دولت در شهرستان آیا از قانون جامع خدمات اداری کشور آگهی نداشته و یا اگر قانون را به خوبی می دانسته چرا و به چه علت با این تخلف بزرگ همراهی کرده است؟
ایا فرماندار بوکان از سکوت خود در برابر این تخلفات بزرگ و اشکار در حوزه مدیریت شهری سود می برده و یا مجبور به سکوت از سوی شخص دیگر شده که فرمانداریش را مدیون وی بوده است؟
امید است فرماندار سابق بوکان در راستای تنویر افکار عمومی بدون تعلل پاسخ این سئولات را رسانه ای کنند.

ادامه دارد…

انتهای پیام/خ