1

به گزارش کانی پرس؛ ریس اداره امور آب بوکان ظهر روز پنجشنبه ۸ فروردین ماه در گفتگو با خبرنگاران عنوان کرد: جهت کنترل سیلاب های احتمالی هفته آینده و در راستای کنترل دبی دریاچه پشت سد شهید کاظمی میزان خروج اب از دریچه های اضطراری سد به ۳۵۰ متر مکعب افزایش یافته است. غلام حسین […]

به گزارش کانی پرس؛ ریس اداره امور آب بوکان ظهر روز پنجشنبه ۸ فروردین ماه در گفتگو با خبرنگاران عنوان کرد: جهت کنترل سیلاب های احتمالی هفته آینده و در راستای کنترل دبی دریاچه پشت سد شهید کاظمی میزان خروج اب از دریچه های اضطراری سد به ۳۵۰ متر مکعب افزایش یافته است.
غلام حسین خیری افزود: از چند روز پیش و به دنبال پیش بینی های هواشناسی کار رها سازی آب پشت سد دریاچه به صورت پلکانی از ۱۵۰ مترمکعب اغاز و امروز این میزان به ۳۵۰ متر مکعب بر ثانیه رسیده است.
وی تصریح کرد: گنجایش رودخانه زرینه رود برای رها سازی اب پشت دریاچه تا ۸۵۰ متر مکعب بر ثانیه است و در صورت نیاز تا چند روز اینده میزان رها سازی به ۵۰۰ متر مکعب نیز افزایش پیدا خواهد کرد.
ریس اداره امور آب بوکان گفت: هم اکنون میزان وردی در سر شاخه های سد ۲۰۹ متر مکعب بر ثانیه است که از چهار رودخانه سارق تکاپ،چم سقز، خرخره چاي، سقز چاي وارد دریاچه پشت تاج سد می شود.
خیری ادامه داد: خوشبختانه با بارش های خوبی که طی سال ابی جاری در سرشاخه های سد شهید کاظمی داشتیم، دبی ورودی آب سرشاخه سد شهید کاظمی افزایش یافته و به ۲۰۹ مترمکعب بر ثانیه رسیده است در حالی که این میزان در سال گذشته ۹۵ مترمکعب بود.
ریس اداره امور آب بوکان افزود: هم اکنون حجم مخزن سد شهید کاظمی بالغ بر ۶۶۶ میلیون متر مکعب است، اضافه کرد: در حال حاضر خروجی سد شهید کاظمی بوکان نیز ۳۵۰مترمکعب بر ثانیه است.
خیری اضافه کرد: در زمان حاضر ارتفاع سد بوکان به یک هزار و ۴۱۸ متر و ۱۳ سانتیمتر از سطح دریاهای آزاد رسیده که این مقدار نیز چهارمتر بیشتر از تراز سد در مدت مشابه سال گذشته است.

انتهای پیام