download

به گزارش کانی پرس؛ رئیس اداره میراث فرهنگی و گردشگری بوکان صبح جمعه ۹ فروردین ماه در گفتگو با خبرنگار کانی پرس از حضور بیش از ۶۰ هزار مسافر طی ۸ روز گذشته در این شهرستان خبر داد عنوان کرد: براساس آخرین آمار به دست آمده در تعطیلات نوروز امسال در مجموع بیش از ۶۰ […]

به گزارش کانی پرس؛ رئیس اداره میراث فرهنگی و گردشگری بوکان صبح جمعه ۹ فروردین ماه در گفتگو با خبرنگار کانی پرس از حضور بیش از ۶۰ هزار مسافر طی ۸ روز گذشته در این شهرستان خبر داد عنوان کرد: براساس آخرین آمار به دست آمده در تعطیلات نوروز امسال در مجموع بیش از ۶۰ هزار گردشگر و مسافر نوروزی از مبادی اصلی وارد این شهرستان شدند.

اسماعیل رحیمی افزود: طی هشت روز گذشته یک هزار و ۶۵۶ نفر در شهر بوکان و در مکان های تعین شده از جمله هتل، مهمان سراها، مکان های اقامتی ساکن شدند.

وی ادامه داد: از این تعداد ۷۲۲ نفر در فرهنگیان عزیز بودند که در مکان های تعیین شده اسکان و پذیرش شدند.
رحیمی افزود: طی ۸ روز گذشته ۳۱ هزار و ۱۰ نفر از جاذبه های طبیعی بوکان همچون کیوه ره ش، دریاچه سد شهید کاظمی و مناطق دیگر بوکان دیدین کردند و همچنین ۱۲ هزار نفر نیز از جاذبه های تاریخی همچون گنبد سرداران مکری، حوزه گه وره، مساجد جامع بوکان و حمامیان، قلایچی و … بازدید کردند.

رئیس میراث فرهنگی بوکان تصریح کرد: جدای از این دو بیش از ۱۵ هزار و ۹۰۰ نفر نیز از جاذبه های دست ساز بوکان همچون موزه مردم شناسی پدر ژپتوی ایران و نمایشگاه بهاره دیدن و بازدید کردند.

وی ادامه داد: آمار مسافران ورودی به بوکان بدون احتساب مسافرانی است که به عنوان مهمان در منازل همشهریان حضور دارند که اگر امار این تعداد نیز به امار اضفه شود شاهد رشد چشمگیری در جذب مسافر به بوکان در نوروز سال جاری هستیم.
رحیمی اببزار امید واری کرد: تا پایان تعطیلات نوروز پیش بینی می شود بیش از ۱۵۰ هزار مسافر وارد بوکان شوند.

انتهای پیام/خ