download

به گزارش کانی پرس؛ تنها کسانی می توانند پله های ترقی و موفقیت را بپیمایند که دست از تلاش برنمی دارند و جسورانه و با شجاعت با مشکلات روبه روشده و با انان دست و پنجه نرم می کنند تا بتوانند جدای از موفقیت خود در کسب روزی حلال دیگران نیز نقش ویژه ای داشته […]

به گزارش کانی پرس؛ تنها کسانی می توانند پله های ترقی و موفقیت را بپیمایند که دست از تلاش برنمی دارند و جسورانه و با شجاعت با مشکلات روبه روشده و با انان دست و پنجه نرم می کنند تا بتوانند جدای از موفقیت خود در کسب روزی حلال دیگران نیز نقش ویژه ای داشته باشند.
بی تردید کارآفرین کسی است که از یک ایده ریسک پذیر کسب و کاری راه اندازی می کند تا جدای از خود سبب اشتغال و همچنین رونق تولید در کشور شده باشد.
حمزه امینی از بوکان را باید یکی از این کارافرینان دانست که با پشت کار فراوان اکنون و بعد از ۵ سال از شروع فعالیت خود در تولید البسه های بیمارستانی برای بیش از ۲۰۰ نفر به صورت مستقیم و غیر مستقیم ایجاد اشتغال کرده است.
این جوان بوکانی که تا قبل از سال ۹۳ جدای از تحصیل برای کمک به امرار معاش خانواده در کوره های آجر پزی مشغول به کار بود بعد از اتمام تحصیلات دانشگاهی ایده تولید البسه بیمارستانی را در بوکان با ۳ چرغ عملی کرد و هم اکنون در کارگاهش بیش از ۳۰ چرغ به صورت ۳ شیفته در حال تولید ملزومات بیمارستانی است.
حمزه امینی کارافرین نمونه بوکانی در اغازین روزهای سال ۹۸ که توسط رهبر معظم انقلاب اسلامی سال رونق تولید نام گذاری شده است جوابگوی سئولات خبرنگار ما بود که متن کامل آن در زیر می اید.

لطفا خودتان را بیشتر معرفی کنید؟

اینجانب حمزه امینی متولد سال ۱۳۶۹ از روستای نوبار از توابع بخش مرکزی بوکان هستم و اکنون مدیر کارگاه تولید البسه بیمارستانی هستم.

ایده تولید البسه پزشکی از کجا به ذهن شما رسید؟

بنده همراه خانواده تا قبل از سال ۹۳ مجبور بودیم برای امرار معاش در کوره های آجرپزی شهر تبریز کار کنیم هر چند بنده در همان دوران در حال گذراندن دوران دانشجویی خود نیز بودم ولی همیشه و حتی در هنگام کار در کوره به در ذهنم به دنبال ایده های خلاق و نو آورانه بودم تا بلغره از میان بیش از ۱۰ ایده در نهایت و با مشورت یکی از دوستان ایده تولید البسه بیمارستانی در بوکان را عملی کردم.

کارگاه شما از چه تاریخی و با چند نفر نیرو شروع به فعالیت نمود؟
شرکت تولید البسه بیمارستانی روز یکشنبه ۱۲ بهمن ۹۳ همزمان با اولین روز از دهه مبارک فجر با حظور مسئولان شهرستانی در بوکان به بهره برداری رسید.
این کارگاه با اعتبار ۴۳۰ میلیون ریال درقالب وام خوداشتغالی به بهره برداری رسیده است که در سال ۹۳ با اشتغال زایی برای ۸ نفر بصورت مستقیم و ۴ نفر بصورت غیر مستقیم شروع به کار کرد.
ما در کارگاه بر اساس یک برنامه ۵ ساله حرکت کردیم که خوشبختانه هم اکنون و با اغاز سال پنجم ین برنامه شاهد تحقق تمام اهداف کارگاه هستیم.

چند نفر در این کار فعالیت می کنند و سالانه چند دست البسه بیمارستانی تولید می کنید ؟

در ابتدای کار بیش از ۸ نفر از بانوان بوکانی در کارگاه همراه ما بودند، ولی خوشبختانه هم اکنون تبق برنامه از پیش نوشته شده ما شاهد حضور بیش از ۱۲۰ نفر در کارگارگاه به صورت شیفتی هستیم و ۸۰ نفر نیز به صورت غیر مستقیم با ما همکاری می کنند هرچند جدای از این افراد کارگاه ما با انجمن جامعه معلولین و موسسات خیریه سطح شهر نیز در حال همکاری است.
هم اکنون سالانه بیش از ۸۰۰ هزار نوع البسه در کارگاه تولید و شرکت ها و بیمارستان های طرف قرار داد ارسال می شود که ما امید واریم در ۵ ساله دوم شاهد صادرات تولیدات خود به خارج از کشور نیز باشیم.

همچنان که مستحضرید سال ۹۸ توسط رهبر معظم انقلاب سال رونق تولید نام گذاری شده است شما به عنون یک کارافرین نمونه استانی و کشوری در سال جاری چه برنامه ای برای رونق به تولید خود دارید؟
قطعا مهمترین رکن موفقیت رونق تولید است که کارگاه ما نیز از این اصل به دور نیست، انشالله در سال جاری امید واریم با تولید دستگاه های برش زنی پارچه که قرار است توسط جوانان نخبه بوکانی منتاژ شود بتوانیم تولیدات خود را در حوزه های مختلف خیاطی گسترش دهیم.

تا کنون خانواده در این راه چه کمکی به شما کردند؟

خوشبختانه هم اکنون بنده این کارگاه را همراه خانواده می چرخانم و پدر و مادر و خواهرم در این کار نقش بسیار موثر و سازنده ای داشتند و همچنین حضور خانواده خودم در محیط کارگاه باعث ایجاد یک نوع دلگرمی برای دیگر کارمندان کاراه شده است که اغلب آنها خانم هستند.

حرف پایانی؟
سال پیش رو چه از منظر موقعیتی که کشور در آن قرار گرفته است و چه از نقطه نظر نامگذاری انجام شده توسط مقام معظم رهبری باید فرصتی باشد برای حل و فصل کردن مسائل مربوط به حوزه تولید مسائلی که به نظر می رسد به دلیل عدم توجه قبلی و همینطور انباشت آنها طی سالیان گذشته به ابرچالش بخش های مختلف تولید ملی ما تبدیل شده و رمق تولیدکنندگان را گرفته است که امید وارم در این سال همه بخش ها و نهاد ها زنجیر وار به کمک تولید کنندگان و کارافرینان بیایند تا شاهد پویایی و شکوفایی دوباره رونق در تولید کشور باشیم/

انتهای پیام/خ