778246

به گزارش کانی پرس؛ در ۲۴ ساعت گذشته دو باب منزل مسکونی و یک واحد گاوداری در بوکان طعمه حریق شدند ظاهر فیضه مدیر روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری بوکان با بیان این خبر در گفتگو با کانی پرس گفت: در ساعت ۱۶:۱۵ عصر امروز شنبه پس از تماس مردمی با […]

به گزارش کانی پرس؛ در ۲۴ ساعت گذشته دو باب منزل مسکونی و یک واحد گاوداری در بوکان طعمه حریق شدند

ظاهر فیضه مدیر روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری بوکان با بیان این خبر در گفتگو با کانی پرس گفت: در ساعت ۱۶:۱۵ عصر امروز شنبه پس از تماس مردمی با سامانه ۱۲۵ آتش نشانی اطلاع داده شد که منزلی در بلوار آیت الله هاشمی طعمه حریق شده که بلافاصله آتش نشانان ایستگاه ۱ به محل اعزام شدند.
وی در ادامه افزود:حریق مربوط به پارکینگ منزلی بود که با انبار کردن مقادیر زیادی پارچه و ابر و آتش گرفتن آنها و تولید دود بسیار غلیظ؛ آتش نشانان توانستند با بهره گیری از دستگاه های تنفسی وارد مکان مذکور شده و حریق را مهار و از گسترش خسارات جلوگیری کنند.

فیضه در پایان گفت: همچنین روز گذشته مقادیر زیادی یونجه پرس شده یک گاوداری و یک منزل مسکونی نیز در روستای حسین مامه طعمه حریق شده بود که با تلاش آتش نشانان آتش نشانی سیمینه مهار شدند.

وی تصریح کرد: این حوادث در شبانه روز گذشته میلیون ها تومان خسارات مالی از خود برجای گذاشتند.

مسول روابط عمومی آتش نشانی بوکان همچنین در ادمه گفتگوی خود با کانی پرس از وقوع ۳۸۲ مورد آتش سوزی در سطح شهرستان بوکان در سال گذشته درنتیجه عدم رعایت نکات و توصیه های ایمنی خبر داد و عنوان کرد: افزایش آمار آتش سوزی و حوادث نسبت به سال ۹۶ بسیار چشم گیر بود.
وی از بیش از ۶۴۴ عملیات آتش نشانان در طول سال گذشته خبر داده و بیان کرد: ۳۸۲ مورد این عملیات ها مربوط به آتش سوزی های منازل مسکونی، مغازه ها، کارگاه های صنعتی، خودرو و باغات میوه بودند.

فیضه همچنین با اشاره به افزایش آمار آتش سوزی ها، علت عمده آنها را #عدم_رعایت نکات ایمنی و توجه به توصیه های ایمنی توسط شهروندان ارجمند دانسته و افزود، این آمار در سال ۹۶ ۲۷۳ مورد ، در سال ۱۳۹۴ ، ۳۷۶ مورد و در سال ۱۳۹۵ ۳۴۹ مورد بوده است.

مسول روابط عمومی سازمان آتش نشانی در ادامه با برشمردن فعالیت های زیاد آموزشی، پیشگیری و اطلاع رسانی در سطحی وسیع وقابل قبول در این سازمان خدمت رسان ونیز افزایش سطح آگاهی شهروندان در خصوص مسائل ایمنی،گفت: در سال گذشته بیش از ۲۶۰۰۰ نفر ساعت آموزش به همشهریان ارجمند ارائه شده و از بیش از ۲۵۰ مکان بازدید ایمنی و پیشگیری بعمل آمده است.

وی در پایان اظهار امیدواری کرد در سال جدید با افزایش فعالیت های آموزشی و اطلاع رسانی شاهد ارتقاء سطح فرهنگ ایمنی و کاهش حوادث و سوانح درسطح شهرستان باشیم .

در حوادث سال های گذشته، متاسفانه ده ها نفر جان داده، در آتش سوخته و میلیاردها ریال خسارات مالی به آنان وارد شده است.

انتهای پیام/خ