n83176729-72789642

به گزارش کانی پرس، کار گروه صنوف آلاینده و مزاحم شهری صبح روز چهارشنبه ۲۲ اسفند ماه و با حضور متولیان امر برگزار شد. در این جلسه لقمان خسروپور معاون برنامه ریزی و هماهنگی امور عمرانی فرماندار اظهار داشت: با همت اتاق اصناف و هیات مدیره شرکت ژینگه کار انتقال صنوف آلاینده از سال ها […]

به گزارش کانی پرس، کار گروه صنوف آلاینده و مزاحم شهری صبح روز چهارشنبه ۲۲ اسفند ماه و با حضور متولیان امر برگزار شد.
در این جلسه لقمان خسروپور معاون برنامه ریزی و هماهنگی امور عمرانی فرماندار اظهار داشت: با همت اتاق اصناف و هیات مدیره شرکت ژینگه کار انتقال صنوف آلاینده از سال ها قبل شروع شده و این طرح می تواند بالغ بر ششصد واحد صنفی را ساماندهی کند.
وی گفت: عدم همکاری با این پروژه مدت ها آن را زمین گیر کرد ولی امروز مسئولان شهری با تمام توان از این پروژه حمایت می کنند و‌ ساماندهی دیگر رسته ها منوط به موفقیت این طرح است.
وی افزود: امروز دیگر با وجود پشتوانه های قانونی از نظر اداری و دستور صریح وزارت کشور تعلل در این حوزه از طرف هیچ اداره و دستگاهی پذیرفته نیست و باید با برنامه شفاف و عملی کلیه صنوف مزاحم ساماندهی شوند.
خسروپور در پایان تصریح کرد: اصناف قلب تپنده یک شهر محسوب می شوند اما فعالیت صنوف نباید سکونت و آرامش شهروندان را برهم بزند، براین اساس انتقال صنوف مزاحم جز اولویت شهری و خواست جامعه اصناف و شهروندان است و باید با تعین مراحل ساماندهی از طرف اعضای کارگروه و اطلاع رسانی به مردم این امر مهم محقق شود و قطعا اصناف عزیز همراهی خواهند کرد.
مهندس قزلجی رئیس شورای اسلامی شهر هم ضمن یادآوری ضرورت ساماندهی صنوف بر همکاری و تعامل همه جانبه شهرداری و شورا با اتاق اصناف تاکید کرد و گفت: باید از فرصت به وجود آمده تعامل در مدیریت شهری استفاده کرد و به معضلات چندین دهه شهرستان بوکان از جمله سروسامان دادن به صنوف مزاحم پایان داد.
انتهای پیام/خ