به گزارش کانی پرس، جلسه مشترک کارگروه اشتغال و کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید روز دو شنبه ۲۶ اذر ماه با ریاست “حسینی” معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری آذربایجان غربی و با حضور فرماندار شهرستان بوکان ؛، “نقی زاده” مدیرکل اداره کار، تعاون و رفاه اجتماعی (دبیر کارگروه استانی ) و […]

به گزارش کانی پرس، جلسه مشترک کارگروه اشتغال و کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید روز دو شنبه ۲۶ اذر ماه با ریاست “حسینی” معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری آذربایجان غربی و با حضور فرماندار شهرستان بوکان ؛، “نقی زاده” مدیرکل اداره کار، تعاون و رفاه اجتماعی (دبیر کارگروه استانی ) و همچنین حضور مدیران کل عضو در کارگروه استان، روسای محترم بانک های استان، اعضای کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان، کارشناسان و مدیران واحدهای تولیدی ، سرمایه گذاران شهرستان بوکان و با حضور رسانه های محلی در محل سالن اجلاس فرمانداری شهرستان بوکان برگزار شد .
در ابتدای جلسه جمال خسروی فرماندار شهرستان بوکان در سخنانی با اشاره به فعالیت های مختلف در حوزه اشتغال و سرمایه گذاری اظهار داشت : تشکیل جلسات و کارگروه های اشتغال در استان و چه در سطح شهرستانها ستودنی و قابل ستایش است .
وی در ادامه به ارائه گزارش کلی از وضعیت شهرستان و چالش های موجود در حوزه اشتغال و سرمایه گذاری پرداخت و گفت: فرمانداری بوکان خانه دوم سرمایه گذاران در شهرستان است و با تمام توان مجموعه فرمانداری و اعضای کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان در خدمت کارآفرینان و سرمایه گذاران بوده و خواهد بود.
فرماندار بوکان تصریح کند: مهمترین دغدغه سرمایه گذاران و کارآفرینان را عدم وحدت رویه دستگاههای اجرائی و بانک ها دانست و گفت: تا زمانی که یک پروسه مشخص و تعریف شده از نظر زمانی و امورات ادارای برای سرمایه گذاری ابلاغ نشود، مشکلات موجود تداوم خواهد داشت و لازم است نظارت بیشتری در این حوزه صورت گیرد.
وی گفت: بیشتر مشکلات سرمایه گذاران مربوط به دستگاههای اجرائی استانی بوده و امیدواریم تشکیل این جلسه با مدیران استانی راهگشا باشد.
در ادامه مشکلات سرمایه گذاران و واحدهای تولیدی به شرح ذیل : طرح گردشگری(آقای آصف)، طرح صنوف آلاینده (شرکت تعاونی ژینگه پاریز آقای شجاعی )،کارخانه ماشین سازی بوکان(آقای آهنگری)، طرح مجتمع تفریحی گردشگری(آقای عبدالهی –آقای خوشناو )، کارخانه قند شیرکو(آقای امین پور ۶- تولید کنسانتره سنگ آهن آقایان معروفی و هنرپژوه، کشتارگاه صنعتی دام (آقای مجیدی، کشتارگاه مرغ کابان (آقای سلیمی )، کارخانه تولید آرد (آقای سالمی )، کارخانه قندیل کولاک (آقای حسام الدینی )، جرایم دیرکرد مجریان طرح آبیاری (آقای شجیعی )، طرح های سرمایه گذاری شهرداری ( مهندس رستم پور شهردار بوکان ) ۱۳- کارخانه قند تنها (آقای نوری )، کارخانه بازیافت نایلون و نایلکس (آقای امینیان ) توسط مدیران واحدهای تولیدی ، سرمایه گذاران و دبیرخانه شهرستان مطرح شد.
حسینی طی سخنانی ضمن تشکر از مجموعه شهرستان اظهار داشت : استان آذربایجان غربی رتبه چهارم کشوری در جذب اعتبارات اشتغال زایی را به خود اختصاص داده است.
وی ادامه داد: در این میان شهرستان بوکان با ۱۵۲ طرح ارسالی به بانک های عامل و ۱۵۲ درصد جذب ، عملکردی مناسب داشته و ضمن تقدیر اذعان داشت:این آمار نشان دهنده همت بالای مجموعه شهرستان و همچنین مردمان پرتلاش این خطه است.
حسینی در ادامه جلسه کارگروه با تأکید بر این امر که هیچ تولید کننده و سرمایه گذاری نباید بخاطر استعلامات منتظر بماند خطاب به تمامی دستگاه های اجرایی و بانک های استان و شهرستان اعلام نمود حداکثر توان خود جهت تسریع جذب سرمایه گذار و جواب گویی به استعلامات را در دستور کار خود قرار دهند چرا که هر روز وقفه در این امور برابر با زیان مالی برای شهرستان و استان می باشد .
وی در ادامه به تفکیک به بررسی مشکلات سرمایه گذاران و تولیدکنندگان شهرستان پرداخت و با تعیین فرجه زمانی برای اعضا تصمیمات خوبی در خصوص حل مشکل سرمایه گذاران و تولیدکنندگان ، از جمله پرداخت تسهیلات ، صدور مجوز ، نحوه توزیع تخصیص آب واحدهای صنعتی ، تسریع در امر جواب گویی به استعلامات و ….گرفته شد .
شایان ذکر است بانک های عامل نیز موظف گردیدند در کم ترین زمان ممکن نسبت به ارائه تسهیلات اشتغال زایی اقدام نمایند و دستگاه های اجرایی از هرگونه وقفه در عملیاتی شدن پروژه ها خوداری نمایند.