به گزارش کانی پرس؛ از بین آیات قرآن که بیش از شش هزار و ششصد آیه است ۱۸۹ آیه بصورت مستقیم کلمه خیر را به کار برده . در کتب لغت ” خیر ” به معنای نیکی ، خوب ، کار خوب معنی شده در قرآن کریم همچنین به غیر از کلمه ” خیر ” […]

به گزارش کانی پرس؛ از بین آیات قرآن که بیش از شش هزار و ششصد آیه است ۱۸۹ آیه بصورت مستقیم کلمه خیر را به کار برده . در کتب لغت ” خیر ” به معنای نیکی ، خوب ، کار خوب معنی شده در قرآن کریم همچنین به غیر از کلمه ” خیر ” از کلمات دیگری مثل باقیات الصالحات ، ثواب و … استفاده شده است
بی شک آن‌چه از اموال انسان‌ها انفاق می‌شود، ماندگار تاریخ است و همه افراد حتی ثروتمند ان افتخار چنین کارهای خیری را ندارند، بلکه افراد معتقد و خوش‌قلب لیاقت چنین کارهایی را دارند این عمل بزرگ و نیک بزرگ و کوچک نیز نمی شناسد.
ویانا قهرمانی دختر بچه پنح ساله بوکانی یکی از این افراد است که با سن کم خود هر انچه دارد انفاق می کند و از همین دوران کودکی به اعمال نیکوکارانه عشق می ورزد.
ویانا کوچک بوکانی را به یقین می توان کوچکترین خیر ایران دانست که در روز تولد ۴ سالگیش با کادوهای نقدی خود ویلچری می خرد و ان را به بیمارستان بوکان هدیه می کند.
با ویانا که در کنار پدر، مادر و پدربزرگ خود نشسته است هم صحبت می شوم تا به سئوالاتم جواب دهد.
هرچند پدر بزرگ و مادر ویانا نیز ویانا را در این مصاحبه همراهی می کنند ولی دختر خیر بوکانی با لحن زیبای کردی و فارسی از عمل نیک خود سخن می گوید و عنوان می کند: در روز تولد ۴ سالگیم با پول کادوهام یک ویلچر برای بیمارستان خریدم.
وی ادامه می دهد: خیلی خوشحالم که به پیرزن ها و کودکان مریض بیمارستان کمک کردم.
پدر بزرگ ویانا نیز که خود از بزرگان عرصه خیرین است ادامه می دهد: نوه بنده جدای از اهدای ویلچر به بیمارستان تمامی عروسک های خود را نیز به کودکان زلزله زده سرپل ذهاب اهدا کرده است.
اقای ایلخانی زاده تصریح می کند: اعمال و کارهای ویانا نشان می دهد که دختر کوچک ما با اینکه سن بسیار کمی دارد اما دلی به بزرگی جهان دارد.
ویانا باز لب به سخن می گشاید با خنده شیرین کودکانه خود می گوید: باز دوست دارم به کودکان مریض و فقیر کمک کنم و تمام هدیه های تولد ۵ سالگیم را به انها هدیه کنم.
مادر ویانا نیز در پایان گفتگوی ما عنوان می کند: ویانا همیشه می خواهد کمک کند و تا اکنون نیز جدای از ویلچر و عروسک هاش به چندین همکلاسیش در مهد کودک که وضعیت مالی خوبی ندارند کمک کرده است.
وی می افزاید: ۱۰ پک کامل اموزشی کودکان مهد کودکی را تا کنون تهیه و به دوستان خود هدیه داده است.
انتهای پیام/خ