33

به گزارش کانی پرس؛ در پنجمین روز از هفته مبارک بسیج و وحدت ویژه برنامه ای با همکاری سپاه بوکان وسازمان تبلیغات اسلامی و با حضور نماینده مردم استان اذربایجان غربی در مجلس خبرگان رهبری در سالن شهید رجایی این شهرستان برگزار شد. در این مراسم معنوی که با حضور مسئولان شهری، ۳ قاری ممتاز […]

به گزارش کانی پرس؛ در پنجمین روز از هفته مبارک بسیج و وحدت ویژه برنامه ای با همکاری سپاه بوکان وسازمان تبلیغات اسلامی و با حضور نماینده مردم استان اذربایجان غربی در مجلس خبرگان رهبری در سالن شهید رجایی این شهرستان برگزار شد.
در این مراسم معنوی که با حضور مسئولان شهری، ۳ قاری ممتاز کشوری، خانواده معظم شهدا، ایثارگران و جمع زیادی از مردم برگزار شد حجت الاسلام عسگر دیرباز نماینده استان اذربایجان غربی در مجلس خبرگان رهبری در سخنانی ضمن تبریک هفته وحدت و همچنین هفته بسیج تقارن این دو نام بزرگ را بسیار مبارک خواند و عنوان کرد: وحدت و همبستگی در بین مسلمانان جهان یک امر حقیقی است زیرا پیامبر اسلام (ص) بر آن تاکید داشته و آن را در بین امت خود توصیه کرده است.
وی در بخش اول سخنان خود بوکان را شهر بزرگان و فرهیختگان دانست و عنوان کرد: با مروری بر تاریخ پر افتخار این شهر مردان و زنانی را می بینیم که در حوزه های مختلف ادبی، هنری، و حتی سیاسی در سطح کشور خوش درخشیدند.
حجت السلام دیر باز ادامه داد: همین مردم بزرگوار در این روزها با درک واقعیت های موجود کشور تمام قد پشت انقلاب ایستاده اند و آن را در روز ۱۳ ابان به وضوح دیدیم.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به دشمنی استکبار با انقلاب اسلامی عنوان کرد: دشمن با وحدت جهان اسلام مخالف است و انقلاب اسلامی ایران نیز در راستای وحدت جهان اسلام و تلاش برای صلحی جهانی گام برمی دارد که همین مهم سبب دشمنی استکبار با نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران شده است که به حول و قوه الهی و وحدت مردم و مسئولان تمام این دشمنی ها نقش بر اب خواهد شد.
نماینده مردم استان در مجلس خبرگان رهبری افزود: پیامبر به ما یاد داده است که یاور مظلومان باشیم و در مقابل مستکبران ایستادگی کرده و ظلم و ستم ستمگران را برنتابیم.
مسوول نمایندگی ولی فقیه در سپاه بوکان نیز در این آیین گفت: در ایران اسلامی اقوام و مذاهب مختلف با وحدت و همدلی در کنار هم زندگی می کنند که این امر به عنوان الگویی زیبا از وحدت در جهان اسلامی به شمار می رود.
حجت‌الاسلام روح‌الله فتحی با اشاره به تقارن هفته بسیج با هفته وحدت در سال جاری اضافه کرد: همگان باید با تفکر و روحیه بسیجیان آشنا شوند که فرهنگ سازی این امر موجب نشر تفکر بسیجی در جامعه خواهد شد.
انتهای پیام.خ