2

به گزارش کانی پرس؛ بوکان یا همان عروس زیبای دیار مکریان که طی دو دهه گذشته به علت ضعف های گسترده در حوزه مدیرت شهری جایگاه خود از نظر شاخص های شهرنشینی را در میان دیگر شهرهای منطقه و هم تراز خود از دست داده بود اکنون و با تمام توان در حال تغییر است […]

به گزارش کانی پرس؛ بوکان یا همان عروس زیبای دیار مکریان که طی دو دهه گذشته به علت ضعف های گسترده در حوزه مدیرت شهری جایگاه خود از نظر شاخص های شهرنشینی را در میان دیگر شهرهای منطقه و هم تراز خود از دست داده بود اکنون و با تمام توان در حال تغییر است
با نگاهی به آمار شاخص های شهرنشینی در بوکان تا همین چند ماه گذشته شاهد وضعیت بسیار ضعیفی بودیم که این مهم در نهایت سبب اعتماد مردم به مدیران اجرای شهر بویژه شهرداری شده بود.
ضعف گسترده در عدالت عمرانی، وضعیت اسف ناک مبلمان شهری، فضاهای اموزشی، نبود پروژهای بزرگ اقتصادی، راکد ماندن ده ها پروژهای عمرانی، عدم اعتماد مردم به دستگاه های اجرایی، بهداشت و درمان و … از مهم ترین مشکلات و چالش های مدیرت شهری طی چند سال گذشته بود که تصویری سیاه و خاکستری را از شهر بوکان به نمایش می گذاشت.
هرچند هنوز شهرستان بوکان در بسیاری از حوزه های مهمی همچون راه، بیکاری، شهرک صنعتی و …با مشکلات عدیده ای رو به رو است که البته بسیاری از آنان از حوزه مدیریت استان و شهرستان خارج است ولی اکنون در بسیاری از شاخص شهری توانسته است به وضعیت خود سر و سامان دهد.
مدیران بوکانی طی چند ماه گذشته با تمام وجود فعل خواستن را در حوزه مدیرت شهری تفسیر کردند و اکنون مردم بوکان به خوبی شاهد تغییرات گسترده در حوزه های مختلف شهری هستند که همین امر در نهایت سبب بازگشت اعتماد از دست رفته مردم و مسئولان در سومین شهرستان پرجمعیت استان شده است.
بی تردید مسئولان بوکان با وحدت و رویه مناسب در حوزه های مختلف بسیاری از ضعف ها و کمبود های گذشته را کاهش دادند و یا حتی برطرف کردند که در این میان سهم شهرداری، ورزش و جوانان، مخابرات، امور اب و فاضلاب، آموزش و پرورش و البته با همراهی مدیریت کلان شهری قابل توجه بوده است.
اکنون در حوزه عمران شهری به واسطه حضور اعضای شورای منسجم و شهردار فعال بسیاری از مناطق حاشیه ای بوکان همچون شهرک هواشناسی، امیرآباد، شهرک کوی بهداری و … که تا همین چند ماه پیش از کمترین امکانات شهری برخوردار بودند به عینه شاهد عدالت عمرانی در محله های خود هستند.
جدای از عدالت عمرانی شهرداری در سطح مناطق مختلف شهری پروژه های مهمی نیز همچون زیر گذر میدان معلم، بازارچه تجاری دروازه قبران و بهسازی مسیر گردشگری کوسه به بهره برداری رسیدند و پروژه بزرگ روگذر میدان وحدت نیز با ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی روند قبال توجهی برای اتمام طی می کند.
همچنین جدای از عدالت عمرانی مبلمان شهری بوکان نیز تغییرات گسترده ای به خود دیده است که تماما در نهایت سبب افزایش عملکرد شاخص های شهرنشینی بوکان شده است.
جدای از شهرداری جوانان بوکانی نیز شاهد انقلابی جدید در حوزه عدالت عمرانی ورزشی هستند زیرا اکنون چندین سالن و چمن مصنوعی در مناطق مختلف شهری در حال احداث هستند که با اتمام آنان تمامی مناطق شهری از مکان های ورزشی استاندارد برخوردار و سرانه ورزشی این شهر از ۵۳ سانتیمتر به ۱متر افزایش خواهد یافت.
شهر بوکان همچنین در حوزه های مخابارات، سرانه فضاهای اموزشی، بهداشت و درمان و اب و فاضلاب شهری نیز طی ۱۰ ماه گذشته به پیشرفت های بسیار خوبی دست یافته است که ادامه ان در نهایت سبب رضایت مندی عمومی خواهد شد.
بی ترید مسئولان بلند پایه کشوری و استانی می توانند از وضعیت فعلی مدیریت شهر بوکان که با وحدت خود از بوکان سیاه و خاکستری شهری زیبا ساختند الگو برداری کرده و برای سرو سامان دادن به وضعیت کشور از آن بهره ببرند.


انتهای پیام/خ