photo_۲۰۱۸-۱۰-۲۵_۰۰-۰۰-۳۲

به گزارش کانی پرس: هفته ترببیت بدنی که از ۲۶ مهرماه شروع و تا ۲ آبان ماه ادامه دارد فرصتی است که در آن به مسائل مربوط به توسعه ورزش همگانی و زیر بم ورزش حرفه ای در سطح شهرستانها پرداخته شود در واقع این هفته بهانه‌ای است برای هر انچه در زیر و بم […]

به گزارش کانی پرس: هفته ترببیت بدنی که از ۲۶ مهرماه شروع و تا ۲ آبان ماه ادامه دارد فرصتی است که در آن به مسائل مربوط به توسعه ورزش همگانی و زیر بم ورزش حرفه ای در سطح شهرستانها پرداخته شود در واقع این هفته بهانه‌ای است برای هر انچه در زیر و بم ورزش یک شهرستان طی سال گذشته اتفاق افتاده است.
در همین رابطه و به مناسبت هفته تربیت بدنی رئیس اداره ورزش و جوانان بوکان روز پنجشنبه سوم ابان ماه در نشستی مطبوعاتی پذیرای جمعی از خبرنگاران بوکانی بود.
رسول محی در ابتدای این نشست خبری با ارائه گزارشی از اقدامات و برنامه های اداره ورزش و جوانان بوکان در طی سال های ۹۶ و ۹۷ عنوان کرد: بر اساس گزارش نهایی اداره کل ورزش و جوانان استان شهرستان بوکان در پایان سال ۹۶ و بر اساس ارزیابی های صورت گرفته با امتیاز ۷۹/۱ درصد در دور حوزه ورزشی و جوانان به ترتیب موفق به کسب رتبه های ۵و ۷ استان شده است.
وی در ادامه با اشاره به میزان سرانه ورزشی شهرستان نیز عنوان کرد: تا پایان سال ۹۶ میزان سرانه ورزشی شهرستان برای هر نفر ۵۳سانتیمتر مربع بوده است که این آمار، بوکان را در رتبه دهم استان در میان ۱۷ شهرستان مختلف استان قرار داده است.
رئیس اداره ورزش جوانان بوکان در همین رابطه ادامه داد: خوشبختانه برای افزایش سرانه ورزشی در سطح شهرستان بوکان اقدامات بسیار خوبی همچون احداث دو سالن سقف کوتاه، یک زمین روباز انجام شده که انشالله در اینده ای نزدیک شاهد بهره برداری از آنان خواهیم بود.
محی همچنین به استادیوم ۵ هزار نفری خاتم النبیا نیز اشاره کرد و با اعلام خبر موافقت برای ساخت فاز دوم جایگاه تماشگران این استادیوم افزود: سه میلیارد ریال اعتبار برای شروع فاز دوم این ورزشگاه در نظر گرفته شده است که مراحل ابلاغ آن اجرای شده است و انشاالله در آینده نزدیک و بعد از مراحل اداری و قانونی ساخت جایگاه تماشاگران ضلع شرقی نیز اغاز خواهد شد.
وی در ادامه تصریح کرد: خوشبختانه ورزش بوکان طی سال های گذشته در هر دو حوزه قهرمانی(باشگاهی وانفرادی) و همگانی شاهد پیشرفت های قابل توجهی بوده گه از جمله انان می توان به حضور چندین تیم مختلف ورشی همچون بسکتبال با ویلجر، تیم های فوتبال سردار و کشاورز، یونس عزیزی و …در رقابت های کشوری و استانی و تیم های ملی اشاره کرد که جای بسی افتخار است.
رسول محی همچنین تعداد ورزشکاران بیمه شده بوکان در سال ۹۶ را ۶هزار و ۲۰۰ نفر عنوان کرد و افزود: در ۶ ماهه اول سال ۹۷ نیز ۵هزار و ۹۸۰ نفر بیمه شده ورزشی داشتیم که امیدواریم بتوانیم تا پایان سال شاهد افزایش ۲۰ درصدی نسبت به سال گذشته باشیم.
رئیس ورزش و جوانان بوکان همچنین با اشاره به فعالیت های خود در حوزه حوانان عنوان کرد: هم اکنون ۴ سمن در بوکان که در حوزه های گوناگون فعالیت می کنند دارای اعتبار نامه رسمی هستند و تا پایان سال شاهد دریافت اعتبار نامه ۳ سمن دیگر نیز در این شهرستان خواهیم بود.
در بخش دوم این نشست خبری رئیس اداره ورزش و جوانان بوکان پاسخ گوی سوال خبرنگاران مختلف بود.
محی در جواب پرسش خبرنگار کانی پرس که از آخرین وضعیت معارضین استادیوم ۵ هزار نفری خاتم النبیا سئوال پرسید جواب داد: خوشبختانه طی ماه های گذشته به توافقات بسیار خوبی با مغارضین محترم دست یافتیم که امید است با همراهی و همکاری دو طرف این مسئله برای همیشه پایان یابد.
وی در همین رابطه افزود: میزان براورد کارشناسی شده قیمت زمین های استادیوم خاتم النبیا که معارضین خواهان عودت ان هستند ۲ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان است که تا کنون ۱ میلیارد تومان آن پرداخت و مابقی نیز با همکاری دیگر ارگانهای سطح شهر همچون مسکن و شهرسازی زمین در اختیار انان قرار خواهد گرفت.
محی در جواب سئوال تغییر و تحولات در سطخ هئیت ها نیز عنوان کرد: طی ۷ ماه گذشته سعی بر این بوده که به تمام هئیت ها وقت کافی برای فعال شدن داده شود که متاسفانه تعدای از آنان نتوانستند از این فرصت استفاده کنند و در نهایت و تا کنون ۳ هئیت شاهد تغییر و تحول بودند.
وی در باره سئوال خبرنگار کانی پرس که پرسید شایعات فراوانی از زمان و تاریخ تودیع شما در رسانه های بوکان به گوش می رسد عنوان کرد: بنده دارای سابقه بسیار طولانی در حوزه مدیریت ورزشی هستیم که ۱۷ سال از دوران ۲ سال خدمتم را به عنوان ریاست در شهرهای مختلف استان طی کردیم و هیچگاه از تودیع واهمه نداشته ام چون تنها هدف من خدمت بوده چه در مهاباد بوده باشم یا بوکان
شخص اول ورزش بوکان ادامه داد: بی تردید آمدن من به بوکان آنچنان که باید و شاید مورد استقبال قرار نگرفت و بسیاری فکر می کردند که بنده تنها برای ۱۰ یا حد اکثر یک ماه در بوکان باقی خواهم ماند اما من با تمام توان کار خود را آغاز کردم و همچنان نیز با همان انرژی در حال انجام اموارات محوله هستم
محی افزود: میزان بدهی های اداره ورزش و جوانان بوکان در بدو حضور بنده در این پست ۳۰۰ میلیون تومان بود که با تمامی مشکلات اکنون تنها ۶۰ میلیون تومان ان هنوز پرداخت نشده که این مهم نشان می دهد برای بنده تنها ورزش و کمک به ورزش مهم است حال در هر جای که باشم.
وی تصریح کرد: همچنان که خود شما عنوان کردید این سخنان شایعه است و اگر خبری بود بنده هیچ گاه دست به تغییر و تحول در میان روسای هیئت های خود نمی زدم .
رسول محی همچنین در پاسخ به سئوال کانی پرس که در وضعیت کنونی جامعه با خصوصی سازی در ورزش موافق است یا خیر نیز عنوان کرد: بنده هم موافق خصوصی سازی هستم و هم خیر.
وی ادامه داد: اکنون در تمامی کشور های جهان خصوصی سازی ورزش مهم ترین اولیت دولت ها است و در اینران نیز اصل ۴۴ قانون اساسی و ماده ۸۸ ان به سراحت این مهم را ابلاغ کرده است که در صورت درست انجام شدن ان می تواند تاثیر بسیار مثبتی بر روی ورزش کشور داشته باشد.
رئیس اداره ورزش و جوانان بوکان تصریح کرد: متاسفانه این ماده در ایران به صورت درست و صحیح انجام نمی شود و این این مهم در نهایت به زیان ورزشکاران تمام می شود.
رسول محی با اشاره به نحوه مزایده مکان های ورزشی در بوکان نیز گفت: هر ساله بر اساس بخش نامه های دریافتی تمامی اماکن ورزشی بوکان به مزایده گذاشته می شوند که در این بین اولیت با هئیت ها،دانشجویان تربیت بدنی و قهرمانان ورزشی است.
وی همچنین در پاسخ به سئوال آیا تودیع شما به انتخابات آتی مجلس در ارتباط است یا خیر نیز عنوان کرد: بنده همیشه مخالف تاثیر سیاست بر ورزش بودم هرچند این مهم غیر قابل انکار است ولی باز عنوان می کنم که تا کنون هیچ خبری دال بر تودیع بنده نیست هرچند نباید این مهم را نادیده گرفت که همیشه افرادی حواهان تصدی پست مدیریت اداره ورزش و جوانان بودند و حال این افراد چه میزان به سیاسیون متصل هستند را باید از اشخاص دیگری پرسید.
محی در باره اخرین وضعیت سردار بوکان نیز در جواب به خبرنگار کردستان فردا عنوان کرد: سردار باشگاهی خصوصی است ولی با این حال اداره ورزش و جوانان کمال همکاری را با مسئولان باشگاه داشته است و خواهد داشت
وی ادامه داد: به علت نتایج ضعیف و دور از انتظار هیئت مدیره باشگاه با استعفاء سرمربی خود موافقت کرده و امید است تا بازی هفته اتی خود بتوانند سرمربی خود را انتخاب کنند.
انتهای پیام/