13970129000417_Test_PhotoH

به گزارش کانی پرس؛ سالیان متمادی است که با بارش اولین قطره های باران از آسمان بوکان خیابان ها و معابر این شهر به رودخانه های خروشان و ارامی تبدیل می شوند که گاه برای عبور از انان نیاز به قایق است. جدای از وضعیت اسف ناک خیابان ها بعد از ریزش اولین قطره های […]

به گزارش کانی پرس؛ سالیان متمادی است که با بارش اولین قطره های باران از آسمان بوکان خیابان ها و معابر این شهر به رودخانه های خروشان و ارامی تبدیل می شوند که گاه برای عبور از انان نیاز به قایق است.
جدای از وضعیت اسف ناک خیابان ها بعد از ریزش اولین قطره های باران، بسیاری از خانه ها نیز که در مسیر این رودخانه های خروشان خیابانی قرار دارند به اکواریومی پر از وسائل خانگی تبدیل می شوند.
در طول ایام بهار سال جاری و به علت بارش های خوبی که در این شهرستان بارید بسیاری از مناطق شهری بوکان بارها شاهد خروش رودخانه های خیابانی بودند که در نهایت خسارت فراوانی را چه بر همشهریان و چه بر مدیریت شهری وارد نمود.
با آغاز فصل عمرانی جدید در شهر بوکان رفع مشکل اب های سطحی به عنوان اولین اولیت کاری مجموعه مدیریت شهری بویژه شهرداری قرار گرفته است.
در همین رابطه روز چهارشنبه ۲۴ مرداد ماه خسروپور ” معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرماندار” در جلسه مدیریت بحران با موضوع هدایت و دفع آبهای سطحی, بر لزوم ساماندهی آبهای سطحی و جلوگیری از خسارات ناشی از سیلاب های فصلی تاکید کرد و یاد آور شد که نباید تجربیات گذشته تکرار شود بدین ترتیب اولویت ساماندهی مناطق مسجد تنعیم در اولویت اول و پاسگاه ناچیت( زمین های پایین دست) در اولویت بعدی شهرستان قرار گرفته، همچنین در تمامی سطح شهر، نقاط حساس تعیین و در بسیاری از مناطق با حفر کانال و جداول بندی اقدامات لازم صورت گرفته است.
در ادامه این جلسه و پس از ایراد نکته نظرات و پیشنهادات در پایان مقرر گردید: در جهت هدایت آبهای سطحی پاسگاه ناچیت و اراضی پایین دست و جلوگیری از وقوع سیلاب، پس از بازدید کارشناسان و با حضور مشاورین مجرب طرحی جهت هدایت آبهای سطحی تهیه و با توجه به شرایط موجود اجرایی گردد.
جدا سازی و تفکیک آبهای سطحی از فاضلاب شهری در مناطق شهید چمران، آرمان ۶ و سالن سیمرغ اجرایی گردد همچنین ترمیم شبکه فاضلاب کوچه آرمان۶ نیز در دستور کار آبفای شهری قرار گیرد.
شهرداری بوکان حفر کانال های شرقی و غربی میدان فرمانداری را اجرا و همچنین نسبت به حفر کانال عرضی در پایین دست این میدان اقدام نماید.
بی تردید بارش باران بزرگترین رحمت الهی است که بر سر شهر و خانه ما می بارد و امید است از این پس با باراش این نعمت بزرگ خداوندی مردم به جای دغدغه از اب گرفتگی خانه هایشان تنها به زیباهای باران نگاه کنند.
انتهای پیام/خ