به گزارش کانی پرس، همزمان با ۱۷ مرداد ماه روز خبرنگار جمعی از اصحاب رسانه شهرستان بوکان با حضور در دفتر فرماندار این شهرستان با مسئولان ارشد شهرستانی دیدار کردند. در این دیدار صمیمی “جمال خسروی» فرماندار شهرستان گفت: علی رغم وجود برخی گلایه ها که تا حدودی طبیعی است، رضایت مندی نسبی از فضای […]

به گزارش کانی پرس، همزمان با ۱۷ مرداد ماه روز خبرنگار جمعی از اصحاب رسانه شهرستان بوکان با حضور در دفتر فرماندار این شهرستان با مسئولان ارشد شهرستانی دیدار کردند.
در این دیدار صمیمی “جمال خسروی» فرماندار شهرستان گفت: علی رغم وجود برخی گلایه ها که تا حدودی طبیعی است، رضایت مندی نسبی از فضای رسانه ای سطح شهرستان وجود دارد.
وی در حالی که شرایط امروزی کشور را سخت ترین دوران برای مدیران و خبرنگاران دانست تصریح کرد: ایجاد یک فضای رسانه ای مبرا از انتقاد خواسته ما نیست و ما از رسانه ها انتظار داریم روند انتقادی خود را حفظ کنند.
خسروی تصریح کرد: رویکرد انتقادی رسانه ها منشاء سود برای شهر است اما پرداختن به حاشیه ها به وظایف رسانه ها ضربه می زند و سبب آشفتگی در شهر می شود.
در ادامه برنامه «ایوب آذین پور» معاون سیاسی- اجتماعی فرماندار شهرستان بوکان نیز گفت:رسانه ضمن حفظ رویکرد انتقادی خود در تلطیف کردن و آرام نگه داشتن جو عمومی جامعه نقش تاثیرگذاری دارند.
وی در ادامه ضمن آنکه از خبرنگاران درخواست کرد که با حساسیت مسائل شهر را پیگیری کنند و در جریان پیگیریهای خود شرایط خاص کشور را لحاظ کنند.
آذین پور در ادامه تاکید کرد: ما پاسخگوی تمامی خبرنگاران هستیم به همین دلیل انتظار می رود خبرنگاران با کسب اطلاعات از منابع خبری موثق اطلاع رسانی دقیق را مد نظر قرار دهند.
در ادام برنامه های روز خبرنگار در بوکان تعدادی از اصحاب رسانه با فرماندهی سپاه بوکان دیدار کردند.
معاون هماهنگ کننده سپاه بوکان در دیدار با خبرنگاران بوکانی با اشاره به هجمه های سنگین دشمن علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی عنوان کرد: دشمن با ابزار رسانه ای خود به دنبال ناامیدی و تنش در جامعه است و اصحاب رسانه باید متعهد و پررنگ تر از همیشه برای خنثی کردن این هجمه ها و توطئه ها تلاش کنند.
سرهنگ پاسدار منوچهر مودبی ادامه داد: خبرنگاران با انتشار اخبار صحیح و اقدامات نظام و دولت، امید به آینده را در جامعه ایجاد کنند و متعاقبا مسئولان نیز نباید از نقد دلسوزانه رسانه ها ناراحت شوند بلکه با استقبال از آن در جهت اصلاح امور گام بردارند زیرا خبرنگاران بازوی قوی مسئولان در انجام وظایف هستند و باید مورد حمایت و توجه جدی آنان قرار گیرند.
در اخرین ساعت شب ۱۷ مرداد ماه نیز اصحاب رسانه شهرستان در نشستی صمیمی با رئیس اداره محیط زیست بوکان کارت محیط یار افتخاری دریافت کردند.
در این مراسم رئیس اداره محیط زیست بوکان در سخنانی ضمن تبریک ۱۷ مرداد ماه روز خبرنگار از دغدغه های این سازمان برای حفاظت از حیات وحش شهرستان عنوان کرد: متاسفانه سازمان محیط زیست یکی از مظلوم ترین ادارات موجود در کشور علی الرغم ماموریت خطیر ان است هرچند با تمام کمبود ها محیط بانان ایرانی از جان خود برای حفظ محیط زیست کشور تلاش کردند.
عبدالکریمی افزود: جدای از تمامی کمبود های سخت افزاری، نیروی انسانی و … مردم نیز با این سازمان همکاری خوبی ندارد هرچند این مهم به عدم فرهنگ سازی برمی گردد.
وی تصریح کرد: هم اکنون و با پایان فصل برداشت محصولات زراعی کشاورزیان زمین های خود را میسوزانند و سخت است که مردم را به قناعت رساند تا زمین را نسوزانند و به همین دلیل نقش خبرنگار مهم است و باید به آن توجه چون بدون رسانه نمی‌توان مشکلات را حل کرد.
رئیس اداره محیط زیست بوکان تصریح کرد: آنچه رسالت و وظیفه اصلی ماست این است که از نظر وجدان اخلاقی خود را موظف به حفظ محیط زیست می‌دانیم هر چند در این راه به کمک رسانه ها، مردم و ngoها نیاز داریم.
وی ادامه داد: بر اساس جمعیت بوکان می بایست حد اقل دارای بیش از ۲۰ سازمان مردم نهاد حامی محیط زیست وجود می داشت که متاسفانه اکنون این آمار در بوکان صفر است
عبدالکریمی تصریح کرد: به حوزه محیط زیست بایستی بیشتر توجه بشود زیرا این مهم می‌تواند تاثیری در حوزه‌های دیگر هم داشته باشد.
وی افزود: اکنون مهم ترین نماد حیات وحش بوکان در استانه انقراض قرار دارد که برای جلوگیری از این فاجعه نیاز مبرم به همکاری رسانه ها داریم تا میش مرغ به تقدس محیط زیست تبدیل شود و از خطر موجود دور شود.
رئیس اداره محیط زیست بوکان در پایان از خبرنگاران خواست: محیط یار افتخاری سازمان شوند و انان را در حفظ محیط زیست یاری دهند.
انتهای پیام/خ