به گزارش کانی پرس؛ در حوالی ۱۹ عصر روز گذشته(جمعه) بنا به تماس مردمی با سامانه ۱۲۵ آتش نشانی اطلاع که باغات و مراتع بسیاری در روستای آشی گولان طعمه حریق شده است. مسئول روابط عمومی اتش نشانی بوکان در این باره عنوان کرد: علیرغم عدم قرار گرفتن محل حادثه در محدوده_خدمات سازمان آتش نشانی […]

به گزارش کانی پرس؛ در حوالی ۱۹ عصر روز گذشته(جمعه) بنا به تماس مردمی با سامانه ۱۲۵ آتش نشانی اطلاع که باغات و مراتع بسیاری در روستای آشی گولان طعمه حریق شده است.
مسئول روابط عمومی اتش نشانی بوکان در این باره عنوان کرد: علیرغم عدم قرار گرفتن محل حادثه در محدوده_خدمات سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری بوکان، با توجه به حساسیت موضوع و حجم بالای آتش بلافاصله دو تیم از آتش نشانان ایستگاه های ۲ و ۴ سازمان به محل اعزام شدند.
به گفته شاهدان در محل،این حادثه بعلت روشن کردن آتش جهت گرم کردن غذا توسط یک خانواده در کنار مزارع و مراتع رخ داده که با توجه به وزش باد و پرت شدن آتش، ناگهان کل محدوده طعمه حریق شد.
خشک بودن پوشش گیاهی و همچنین وزش نسبی باد باعث گسترش سریع آتش و نفوذ آن به باغات مجاور خود نیز شد.
آتش با تلاش بیش از ۷ آتش نشان و کمک تنی چند از نیروهای مردمی در عملیاتی ۵ ساعته مهار گشت اما متاسفانه بیش از ۴۰۰ اصله درخت بادام، گردو و… از باغات میوه و بیش از ۸ هکتار از مراتع روستای آشی گولان در آن سوخته و از بین رفت.
روستای آشی گولان در ۲۶ کیلومتری غرب بوکان در جاده بوکان مهاباد بعد از روستای شرفکند قرار گرفته است.