به گزارش کانی پرس؛ راکد ماندن جشنواره ها، لغو بعضی کنسرت های بومی و اهدای مجوز برای برگزاری بعضی کنسرت های غیر بومی، اهمیت ندادن به هنرمندان شهرستان، عدم جوابگوی مسئولان و … مهمترین سوزه های هستند که طی چند هفته گذشته سبب شده هجمه گسترده ای علیه اداره فرهنگ ارشاد اسلامی بوکان در فضای […]

به گزارش کانی پرس؛ راکد ماندن جشنواره ها، لغو بعضی کنسرت های بومی و اهدای مجوز برای برگزاری بعضی کنسرت های غیر بومی، اهمیت ندادن به هنرمندان شهرستان، عدم جوابگوی مسئولان و … مهمترین سوزه های هستند که طی چند هفته گذشته سبب شده هجمه گسترده ای علیه اداره فرهنگ ارشاد اسلامی بوکان در فضای مجازی ایجاد شود.
این هجمه ها در حالی است که رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بوکان در گفتگوی اختصاصی با کانی پرس ضمن رد این کم کاری ها عنوان کرد: ما هیمشه سعی کردیم بهترین همکاری را با جامعه فرهنگ و هنر شهرستان داشته باشیم که خوشبختانه تا کنون نیز در این امر موفق بودیم.
منصور احمدی با اشاره به بودجه اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بوکان نیز عنوان کرد: همه هنرمندان و فعالان فرهنگی بوکان باید بدانند که از اول سال جاری تا کنون بودجه این اداره ۳ میلیون تومان بوده است در حالی که برای برگزاری یک نمایشگاه بیش از ۵ میلیون تومان هزینه لازم است.
وی افزود: بودجه و منابع مالی این اداره بسیار محدود است و همین مهم در نهایت سبب می شود ما تنوانیم آنچنان که وظیفه ما ست در خدمت جامعه فرهنگ و هنر شهرستان برای برگزاری دوره ها، کلاس ها و نمایشگاه ها باشیم.
احمدی تصریح کرد: هم اکنون اداره فرهنگ و ارشاد بوکان در حالی که تنها ۳ کارمند دارند با طیف گسترده ای از جامعه هنرمندان و فرهنگیان شهرستان رو به رو است که بی تردید نمی توان با این تعداد نیرو جوابگوی همه تقاضا ها بود.
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی همچنین از برنامه ریزی برای برگزاری جشنواره نمایشنامه نویسی کردی و جشنواره کشوری کاریکاتور در بوکان خبر داد و عنوان کرد: هر دوی این جشنواره ها کشوری هستند که امید است با همکاری همه مسئولان شهرستانی و رسانه ها شاید هر چه باشکوه برگزار کردن آنان باشیم.
وی افزود: در ماه مرداد ماه برای اولین بار شاهد برگزاری جشنواره نمایشنامه نویسی کردی در بوکان خواهیم بود که می تواند در تاریخ نماسشنامه نویسی کردی یک نقطه عطف باشد.
احمدی تصریح کرد: کار داوری آثار ارسال شده به دبیر خانه به پایان رسیده و همچنین بودجه ان نیز خوشبختانه تامین شده که امید است با همکاری دیگر ارگانهای شهرستان بوکان شاهد هر چه باشکوه برگزار کردن این جشنواره باشیم.
وی ادامه داد: خوشبختانه ۷۰ درصد مقدمات برگزاری جشنواره کاریکاتور نیز که چندین سال به علت های مختلف متوقف شده بود انجام شده و مجوز های ان دریافت شده که انشالله با همکاری ارگانهای شهری بویژه شورای اسلامی شهر و شهرداری بوکان شاهد برگزاری هر چه بهتر آن طی چند ماه اینده خواهیم بود.
مسئول فرهنگی شهرستان بوکان از برگزاری آیین تجلیل از مغاخر بوکان نیز در سال جاری خبر داد و افزود: در سال های گذشته شاهد تجلیل از چند تن از مفاخر بوکان همچون ماموستا شیرزاد، ماموستا علی کردار(۲ دوره)، سردار عزیز خان مکری و … بودیم که در همین راستا انشالله و با برنامه ریزی های انجام شده سعی داریم در زمستان سال جاری نیز ادامه این روند را ادامه دهیم.
احمدی تصریح کرد: کمیته برنامه ریزی تجلیل از مفاخر بوکان امید وار است بتوانند با همکاری مسئولان شهری از یکی از مفاخر بوکان ( استاد سواره ایلخانی زاده پدر شعر نو کردی و ماموستا سید کامل امامی غزل سرای نامی کرد) در زمستان تجلیل به عمل آورد که هم اکنون در حال مقدمات برگزاری آن هستیم.
وی ادامه داد: جدای از این برنامه های شاخص ما در طی ایام سال شاهد برگزاری نمایشگاه های متععد کتاب، خوشنویسی، نقاشی، عکاسی و غیره و همچنین برگزاری کنسرت های متععد و جشنواره های مختلف در سطح شهرستان هستیم.
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بوکان یاداور شد: که ما هر ماهه بر اساس آمار و اطلاعاتی که در دست است بیش از ۲۰ برنامه مختلف برگزار کردیم که با بودجه و امکانات موجود اداره یک شاهکار است.
احمدی همچنین با اشاره به تکریم هنرمندان و اهالی فرهنگ شهرستان نیز عنوان کرد: ما نه تنها به عنوان وظیفه مسئولیتی بلکه به عنوان وظیفه انسانی خود بر خود واجب می دانیم که در راستای رفع موانع و مشکلات جامعه هنر و فرهنگ ( معشتی، بیمه و …) شهرستان از هیچ تلاشی دریغ نکنیم در حالی که در بعضی از مواقع قانون به ما اختیارات کمی داده است و این مهم در نهایت سبب می شود ما نتوانیم انچنان که باید و شاید در خدمت این جامعه بزرگ و ارزشمند باشیم.
هر چند سخنان احمدی آینده روشنی را در میان جامعه فرهنگ و هنر بوکان نشان می دهد ولی نباید از این مهم گذشت که این نهاد متولی فرهنگ و هنر جامعه است و بایستی بیش از اینها و با تمام توان با بهره گیری و کمک از افکار مختلف، نخبه های جامعه، هنرمندان، رسانه ها و غیره … تلاش کند تا شاهد نامی بزرگ از بوکان باشیم.
کانی پرس