به گزارش کانی پرس؛ کمتر از یک ماه و نیم به آغاز مسابقات لیگ دسته دوم فوتبال کشور باقی است و بیشتر تیم های حاضر در این رقابت ها از هفته ها پیش با پایان دادن کار نقل و انتقالات تمرینات پیش فصل خود را آغاز کردند. هرچند هستند تیم های که به علت مشکلات […]

به گزارش کانی پرس؛ کمتر از یک ماه و نیم به آغاز مسابقات لیگ دسته دوم فوتبال کشور باقی است و بیشتر تیم های حاضر در این رقابت ها از هفته ها پیش با پایان دادن کار نقل و انتقالات تمرینات پیش فصل خود را آغاز کردند.
هرچند هستند تیم های که به علت مشکلات مدیریتی و مالی از قافله عقب ماندند نتوانسته اند نه در بازار نقل و انتقالات شرکت کنند و نه تیمی را آماده حضور در رقابت ها کنند.
یکی از تیم های که هنوز و با نزدیک شدن به شروع رقابت ها در فصل جدید در کما به سر می برد سردار بوکان تنها نماینده فوتبال استان آذربایجان غربی در این رقابت ها است که علی رخم حضور در دور دوم فصل گذشته این بازیها اکنون با مشکلات عدیده ای رو به رو ست و همین مهم سبب شده که پرهوادار ترین تیم دسته دومی فوتبال کشور در اما و اگر های حضور در مسابقات قرار گیرد.
مشکلات مالی از سوی و از طرف دیگر مشکلات مدیریتی و جدا شدن کادر فنی و چندین بازیکن تاثیر گذار هواداران پرشمار سردار را برای حضور قئرتمند تیم محبوب خود بسیار نگاران کرده است که همین موضوع سبب شد روز پنج شنبه هفته گذشته با حضور مدیر کل ورزش و جوانان استان جلسه ای برای تعیین وضعیت تنها نماینده فوتبال استان در لیگ های کشوری برگزار شود.
در خصوص آنچه در این جلسه گذشته است، جزئیاتی منتشر نشده اما بر اساس نوشته ای که کانال فوتبال و فوتسال کردستان منتشر کرده است، چهار عضو کانون هواداران که با دعوت فرمانداری در این جلسه حضور داشتند، سخنرانان اول جلسه بودند که بعد از طرح انتقادات و ارایه پیشنهادات فرماندار بوکان از آنها خواست که جلسه را ترک کنند تا آنچه در این جلسه گفته شد محرمانه بماند.
چند ساعت بعد از برگزاری این جلسه، فیلمی از سخنرانی « عبدالله چمن گلی» مدیرکل ورزش و جوانان آذربایجان غربی در مراسم چهار جانبه ورزش باستانی منتشر شد. چمن گلی در سخنان خود در این مراسم که در سالن هیئتهای ورزشی باستانی بوکان برگزار شد، اعلام کرد که تیم سردار می ماند و یک هیئت مدیره مردمی از طریق برگزاری مجمع عمومی تشکیل می شود.
وی همچنین در گفتگو با ایرنا نیز عنوان کرد: تیم فوتبال سردار بوکان از تیم های خوب آذربایجان غربی به شمار می رود و حتی در استان های دیگر کشور نیز طرفدار دارد.
وی با بیان اینکه این تیم در گذشته مشکلات زیادی داشته و به دلیل نداشتن حامی مالی با مشکلات مالی فراوانی مواجه شده است، بیان کرد: در جلسه ای که با حضور فرماندار و دیگر مسوولان شهرستان در خصوص تیم سردار بوکان تشکیل شد، مقرر شد که تیم توسط مردم اداره و به کار خود در لیگ دسته دوم کشور ادامه دهد.
چمن گلی ادامه داد: به زودی فراخوانی برای تشکیل مجموع عمومی برای حمایت از این تیم تشکیل می شود و این مجمع هیات مدیره ۶ تا ۹ نفره تشکیل می دهد تا اداره و مدیریت تیم به مردم واگذار شود.
وی افزود: در کنار مردم و هیات مدیره جدید مسوولان شهرستانی و استانی هم از تیم به صورت فنی و با ساختار جدید و قانونمند حمایت خواهند کرد.
مدیرکل ورزش و جوانان آذربایجان غربی در خصوص بازیکنان تیم فوتبال سردار بوکان نیز گفت: چون تیم مردمی و متعلق به آذربایجان غربی است، بازیکنان آن نیز از مناطق مختلف استان تامین خواهد شد و در صورت نیاز نیز در خارج از استان نسبت به جذب بازیکن اقدام می شود.
وی اضافه کرد: انتخاب بازیکنان بومی علاوه بر کاهش هزینه ها موجب تقویت زیرساخت های فوتبال در سطح استان خواهد شد.
این سحنان در حالی از زبان مدیر کل ورزش و جوانان استان در رسانه ها انعکاس پیدا کرد که با نگاهی گذرا به وضعیت اقتصادی شهرستان و حتی استان به هیچ وجه نباید از بخش خصوصی برای ارتقاء و سرمایه گذاری در ورزش بویژه فوتبال انتظار داشت.
در همین رابطه مدیر عامل فصل گذشته و یکی از زحمت کشان تیم سردار (سعید شوکتی) نیز در گفتگو با کانی پرس به تشریح احرین وضعیت تیم و میر عاملی آن پرداخت و عنوان کرد: از آبانماه نود شش‌ تا دوازدهم اردیبهشت نود هفت بنده مدیریت تیم سردار را در بیست و دو بازی بعهده داشتم و تاپایان مسابقات مبلغ سیصد و ینجاه و پنج میلیون تومان بدهی داشتیم که با کمکهای شهرداری در اوایل تیر ماه مبلغ یکصدو هشتاد و دو میلیون تومان از این بدهیها پرداخت شده است.
وی ادامه داد: از طرف استاندار محترم ۱۰۰ میلیون، شهرداری واعضای محترم شورای شهر ۲۰ میلیون وجه نقد و یک واحد آپارتمان، از طرف مدیر کل محترم ورزش و جوانان نیز کمک مالی ومعنوی زیادی شده است وبقیه هزینه ها رانماینده محترم شهر بوکان در مجلس شورای اسلامی بعهده داشتند
شوکتی افزود: از نظرتاکتیکی در فصل گذشته تیم خیلی خوبی داشتیم وبهترین بازیها را انجام دادیم واگر مقداری از نظر مالی شرایط بهتری داشتیم وخوش شناستر بودیم قطعا یکی از شانسهای صعود به لیگ یک‌بودم،،،واگر قرار بود در فصل جدید درمسابقات شرکت کنیم حتما میبایست کادر فنی واسکلت اصلی تیم را حفظ میکردیم چون برای این مجموعه کادر فنی دوسال زحمت کشیده بودند واز تاکتیکی تیم خیلی خوبی داشتیم،ازدست دادن کادر فنی وبازیکنان شاخص تیم ضربه جبران ناپذیذی به تیم سردار خواهد زد.
وی در باره آینده سردار عنوان کرد: قطعا در فصل جدید نیز تیم سردار در مسابقات حضور خواهد داشت و بنده نیز با تمام توانم در خدمت سردار و هوداران واقعی آن خواهم بود ولی نه بعنوان مدیر عامل.
رئیس هیئت فوتبال بوکان در خصوص شکایت بازیکنان فصل گذشته تیم نیز از سردار تصریح کرد: شکایت بازیکنان حتما مشکل ساز خواهد بود فصل گذشته نیز همین مشکلات داشتیم ومجبور بودم مبلغی را به شاکیان پرداخت نمایم.
وی ادامه داد: ساختن تیمی که بهتر از پارسال باشد خیلی سخت است ولی تمام تلاش خودمان را بکار خواهیم بست که تیم خوبی بسازیم و در این راه قرار است بیشتر هزینه ها را هیات تامین نماید ومسئولین نیز در حد توانایی خودشان یاور سردار باشند،با یکی دو‌سپانسر نیز در حال مذاکره هستیم.
همانطور که در بالا عنوان شد هیچگاه نباید از بخش خصوصی و هیئت مدیره مردمی به علت شرایط بد اقتصادی و نبود کارخانه های بزرگ در منطقه انتظار تزریق منابع مالی هنگفتی به تیم های ورزشی بویژه سردار را داشت.
بی تردید همچنان که هم مدیر کل ورزش و جوان استان و هم رئیس هیئت فوتبال بوکان تاکید کردند سردار در لیگ دسته دوم فوتبال کشور در فصل پیش رو حضور خواهد داشت اما نسخه ای که برای سردار مریض پیچیده شده است به هیچ وجه نمی تواند سلامتی و ثلابت ان را باز گرداند و از هم اکنون باید منتظر خبرهای مایوس کننده از محبوب ترین تیم فوتبال غرب کشور باشیم.

گزارش خالد حسین زاده