به گزارش کانی پرس؛ شب چهارشنه ۱۳ تیرماه همزمان با هفته جهانی مبارزه با مواد مخدر ویژه برنامه ای با حضور جمع کثیری از مسئولان بوکانی و نجات یافتگان از دام اعتیاد در سالن همایش های هنرستان دخترانه شرف این شهرستان برگزار شد. در ابتدای این همایش مدیر آموزش و پرورش بوکان در سخنانی کوتاه […]

به گزارش کانی پرس؛ شب چهارشنه ۱۳ تیرماه همزمان با هفته جهانی مبارزه با مواد مخدر ویژه برنامه ای با حضور جمع کثیری از مسئولان بوکانی و نجات یافتگان از دام اعتیاد در سالن همایش های هنرستان دخترانه شرف این شهرستان برگزار شد.

در ابتدای این همایش مدیر آموزش و پرورش بوکان در سخنانی کوتاه عنوان کرد: در مسیر خانه تا مدرسه و بالعکس ۳۵ نوع آسیب اجتماعی یک دانش آموز را تهدید می کند که یکی از مهمترین این آسیب ها وجود مواد مخدراست .

سلیمان مام عزیزی ادامه داد: برگزاری کلاس های پیشگیری از آسیبهای اجتماعی با حضور مشترک کارشناسان انتظامی و آموزش پرورش در اولویت برنامه های کاری مجموعه آموزش و پرورش است .
در ادامه معاون سیاسی اجتماعی فرماندر بوکان نیز با اشاره به هفته جهانی مبارزه با مواد مخدر عنوان کرد: برنامه های فرهنگی و اجتماعی نقش عمده ای در جهت آگاهسازی و پیشگیری از اعتیاد و اطلاع رسانی معضلات اعتیاد دارد .
وی افزود: عزم عمومی برای مبارزه با اعتیاد نیاز است و نیاز است همه ارگانهای مرتبط ذر این امر همدیگر را یاری دهند تا شاهد ریشه کن شدن این بلای خانمان سوز باشیم.
ایوب آذین پور با اشاره با مشکلات پیش روی مبارزهمواد مخدر نیز تصریح کرد: مشکل مهم در حوزه مبارزه با اعتیاد و مواد مخدر کمبود اعتبارات مربوطه است.

سویمن سخنران این همایش نیز رئیس پلیس شهر بوکان بود که طی سخنانی گفت: اگر امروز با افتخار اعلام می کنیم که نیروی انتظامی در حوزه مبارزه با مواد مخدر در شهرستان زبانزد خاص و عام است بواسطه همکاری و هماهنگی شهروندان فهیم و فرهیخته بوکانی است.

سرهنگ کاراگاه مجید محبعلی ادامه داد: مهمترین موضوع جهت مقابله با مصرف و گرایش به سمت مواد مخدر و اعتیاد آموزش مهارت نه گفتن در برابر پیشنهاد های نامتعارف دوستان ناباب است .

همچنین کارشناسان این حوزه، به ارائه آمار اعتیاد، اقدامات انجام شده جهت جلوگیری از این آسیب اجتماعی، همچنین راهکارهای پیشگیری و نقش خانواده و اجتماع در کاهش آن در جامعه اشاره نمودند.

در پایان این برنامه نیز از اعضای شورای فرعی مبارزه با مواد مخدر و خانواده شهدای انتظامی، تقدیر بعمل آمد .

انتهای پیام/خ