به گزارش کانی پرس؛ مسئول مدیریت پسماند شهرداری بوکان شب چهارشنبه در گفتگو با خبرنگار کانی پرس گفت: سرانه تولید زباله در بوکان حدود ۱/۱ کیلوگرم است که این میزان بالاتر از استاندارد جهانی و کشوری ست. صلاح الدین شریف سوری ضمن بیان این خبر اظهار داشت: شهرداری بوکان حدود یک ماه و نیم پیش […]

به گزارش کانی پرس؛ مسئول مدیریت پسماند شهرداری بوکان شب چهارشنبه در گفتگو با خبرنگار کانی پرس گفت: سرانه تولید زباله در بوکان حدود ۱/۱ کیلوگرم است که این میزان بالاتر از استاندارد جهانی و کشوری ست.

صلاح الدین شریف سوری ضمن بیان این خبر اظهار داشت: شهرداری بوکان حدود یک ماه و نیم پیش به منظور پایین آوردن حجم زباله در این شهرستان اقدام به طرح تفکیک زباله در مبدأ کرده است.

شریف سوری افزود: این طرح با آموزش چهره به چهره شهروندان طی یک پروسه زمانی ۸ ماهه انجام می گیرد.
وی اضافه کرد: در این طرح آموزشگران به درب منازل شهروندان مراجعه کرده و آموزش های لازم در این خصوص را ارائه می دهند که تاکنون حدود ۸ هزار خانوار آموزش دیده اند.

وی گفت: از شهروندان انتظار می رود که زباله های خشک را در کیسه های زباله( آبی رنگ) که تحویل گرفته اند، نگهداری و به ماشین آلات حمل زباله که به صورت هفتگی به درب منازل مراجعه می کنند، تحویل دهند.

شریف سوری خاطرنشان کرد: در صورت به سرانجام رسیدن این طرح در پروسه زمانی تعیین شده می توان حدود ۴۰ درصد از میزان زباله های تولیدی را کاهش و بخش عمده ای از سرمایه ملی را به چرخه تولید باز گرداند.
کیوان یاری