به گزارش کانی پرس؛ با گذشت ۷ ماه از روی کار آمدن شهردار جدید بوکان اکنون مردم به عینه شاهد تغییرات اساسی در سطح شهر هستند. پروژهای نیمه کاره ای که به چالشی اساسی برای مدیرت قبلی شهرداری و حتی مسئولان ارشد شهرستانی نیز تبدیل شده بودند اکنون شاهد پیشرفت های فیزیکی چشم گیری هستند […]

به گزارش کانی پرس؛ با گذشت ۷ ماه از روی کار آمدن شهردار جدید بوکان اکنون مردم به عینه شاهد تغییرات اساسی در سطح شهر هستند.
پروژهای نیمه کاره ای که به چالشی اساسی برای مدیرت قبلی شهرداری و حتی مسئولان ارشد شهرستانی نیز تبدیل شده بودند اکنون شاهد پیشرفت های فیزیکی چشم گیری هستند و سیمای کدر شهری نیز جای خود را به طراوت شادابی داده است.
از مسائل عمرانی نیز که عبور کنیم بر اساس گزارشات میدانی رضایت مردم نسبت به عملکرد شهرداری طی چند ماه گذشته سبب شده است تا اعتماد از دست رفته همشهریان به این نهاد مهم مدیریت شهری باز گردد که این مهم می تواند بهترین دستاورد شهردار جدید، اعضای شورای اسلامی و مدیرت ارشد شهرستان و … طی سال ۹۷ باشد.
هم اکنون و با گذر از کوچه پس کوچه ها، خیابان ها، اطراف شهر و … اکیپی های از نیروهای شهرداری را می بینی که در حال تغییر وضعیت نازیبای شهر هستند و همین موضوع سبب رضایت عمومی مردم از تیم جدید شهرداری شده است.
هرچند با تمام این تلاش ها خبر های حاشیه ای نیز از درون شهرداری به گوش می رسد که برای برسی و صحت این خبرها و همچنین آخرین وضعیت عملیات های عمرانی سطح شهر ضمن بازدید از پروژهای در دست اجرای شهرداری گفتگوی کوتاهی با بابک رستم پور شهردار بوکان انجام داده ایم که متن کامل آن در زیر می آید.
وی در ابتدای گفتگوی خود به زیر گذر میدان معلم به عنوان یکی از پروژهای مهم شهری اشاره کرد و عنوان نمود: زیر گذر میدان معلم که قرار داد آن در سال ۹۴ برای روان سازی ترافیک ورودی،خروجی بوکان به سمت سقز منعقد شده است.
بابک رستم پور با اشاره به اعتبار ۱۰۰ میلیارد ریالی پروژه مذکورعنوان کرد: هم اکنون شاهد پیشرفت فیزیکی ۹۵ درصدی پروژه هستیم که انشالله سعی خواهد شد ظرف یک ماه اینده بعد از نورپردازی و کارهای جانبی شاهد آزاد سازی این مسیر به طول ۴۵۰ متر در دو لاین ۱۱ متری رفت و برگشت باشیم.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به پروژهای دیگر عمرانی در دست اجرای شهرداری نیز افزود: یگی دیگر از پروژهای مهم شهرداری سر و سامان دادن به وضعیت دست فروشان دروازه قبران بود که برای این مهم زمین شماره ۱شهرداری با کاربری تجاری در محل موجود بود که سعی شد با بهره برداری از آن به عنوان بازارچه شاهد حل این معضل باشیم.
رستم پور ادامه داد: عملیات احداث بازارچه در متراژی به مساحت ۱۵۰۰ متر مربع و ۱۳۰ باب مغازه به صورت مشارکتی با دست فروشان محلی آغاز شد که خوشبختانه هم اکنون آخرین مراحل کاری خود را سپری می کند و عنقریب شاهد افتتاح آن خواهیم بود.
شهردار بوکان تصریح کرد: همچنان که گفته شد این پروژه به صورت مشارکتی بوده که هر دهنه مغازه آن ۹ متر مربع مساحت دارد که برای احداث و تکمیل آن بیش از ۴۵ میلیون ریال از دست فروشان هزینه دریافت شده که این مقدار هزینه در پایان پروژه به عنوان اجاره بهای مغازه داران محسوب می شود.
وی خاطر نشان کرد: برای این پروژه ۵ میلیارد ریال هزینه شده است که در پایان همچنان که گفته شد مالکیت مغازه ها در اختیار شهرداری خواهد بود و پول گرفته شده از دست فروشان تنها بابت اجاره بهای ماهیانه خواهد بود.
شهردار بوکان به آخرین وضعت پروژه روگذر میدان وحدت نیز اشاره کرد و عنوان نمود: این پروژه نیز جز قراردادهای سال ۹۴ شهرداری بوده که هم اکنون حدود ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.
رستم پورافزود: پروژه در یک جای با مانع اجرای رو به رو شده بودکه با رایزنی های گسترده با پیمانکار اصلی پروژه پروژه (شرکت ماشین سازی اراک) یک سری از ایتم های اجرای ابنیه را به علت توانایی و پتانسیل های پیمانکاران محلی واگذار کردیم که خوشبختانه هم اکنون با حضور این شرکت ها شاهد پیشرفت فیزیکی بسیار خوب پروژه هستیم.
وی ادامه داد: در کمیته برنامه ریزی شهرستان نیز ۳۵ میلیارد ریال برای ادامه پروژه بودجه در نظر گرفته شده که اگر انشالله تامین اعتبار آن انجام شود می توانیم تا پایان سال جازی شاهد افتتاح و بهره برداری از این پل نیز با ۱۶۰ متر طول و عرشه فلزی باشیم.
شهردار بوکان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به بدهی های شهرداری بوکان عنوان کرد: تا پایان سال ۹۶ توانستیم بیش از ۷۰ میلیارد ریال از بدهی های شهرداری را پرداخت کینم.
بابک رستم پور افزود: با شروع سال ۹۷ نیز فعلادر حال پرداخت مطالبات شهرداری هستیم و امیداواریم بتوانیم هم پروسه پرداخت بدهی های حال حاضر و قبلی را با هم و همزمان پیش ببریم.
شهردار بوکان از بدهی ۳۴۰ میلیارد ریالی شهرداری بوکان در حال حاظر خبر داد و گفت: همچنان که عنوان کردیم امید واریم بتوانیم به صورت همزمان پروسه پرداخت بدهی ها را پیش ببریم.
وی با اشاره به برنامه های دیگر عمرانی در حال اجرای شهرداری در سطح شهر به ترتیب اولیت و بودجه نیز تصریح کرد: هدایت آبهای سطحی که به عنوان معضل اصلی بوکان محسوب می شود یکی از مهمترین اولیت های شهرداری در سال ۹۷ است که خوشبخاته در نقاط بحرانی همچون خیابان قانع، پارک ساحلی، خیابات تنعیم که نقشه و مشخصات ان توسط مشاور تهیه شده، میدان فرمانداری و…اقدامات بسیار خوبی صورت گرفته است.
شهردار چهارمین شهر پرجمعیت استان ادامه داد: قطعا در سال ۹۷ از نظر اسفالت معابر به علت اختصاص ۳هزار ۱۷۰ تن قیر رایگان شاهد تغییر و تحول اساسی خواهد شد.
وی گسترش فضای سبز را از دیگر اولیت های مهم شهرداری در سال جاری عنوان کرد و گفت: پارک مکریان(پارک متوری) هم اکنون در حال اجرای برگزاری مناقصه آن هستیم، احداث پارک در زمین های مرحوم دکتر شیخی در منطقه امیر آباد که به پیمانکار واگذار شده، و تاسیس پارک ایستگاه مسافر در شهرک،پارک کلتپه جز برنامه های شهرداری در سال ۹۷ برای گسترش فضای سبز در بوکان است که امید است با این پروژها و همچنین تحویل ۵ هکتار زمین از راه و شهرسازی در دامنه کوه نعل شکن و ۱و نیم هکتار در دامنه کوه های امیر آباد بتوانیم سرانه ۱ متری فضای سبز بوکان برای هر نفر به ۷ متر افزایش دهیم.
شهردار بوکان با اشاره به نحوه اهدای زمین برای احداث CNGدر زمین های پارک متوری شهرداری با متری ۴۰۰ هزار تومان نیز واکنش نشان داد و گفت: زمین مورد بحث از زمین های اداره راه و شهرسازی بوده که بر اساس شواهد و مدارک کل مراحل واگذاری زمین به صوت کاملا قانونی صورت گرفته و هیچ گونه تخلفی در ان دیده نشده است.
وی همچنین در مورد استخدامی های رابطه ای در شهرداری که طی چند هفته گذشته سبب ایجاد شایعاتی در فضای مجازی شده ضمن تکذیب ان عنوان کرد: تا کنون هیچ گونه به کارگیری نیروی در سطح شهرداری به صورت رابطه ای و پارتی بازی و اعمال فشار صورت نگرفته است.
رستم پور تصریح کرد: جذب نیرو باید بر اساس قوانین و با آزمون استخدامی باشد که شهرداری بوکان نیز طی چند هفته گذشته بر اساس نیاز تنها یک نفر را جهت طی مرحل قانونی و شرکت در ازمون استخدامی به استانداری معرفی کرده است که هنوز هیچ پاسخی نیز دریافت نکرده ایم.
شهردار بوکان همچنین در باره شایعات حضورش به عنوان کاندیدای نمایندگی مجلس در شهرهای بانه و سقز نیز ضمن تکذیب خبر تصریح کرد: تنها هدف و برنامه بنده در حال حاضر تغییر وضعیت سیمای بوکان است و هیچ رغبتی برای حضور در انتخابات مجلس ندارم.
وی در پایان ضمن تشکر از اعضاء شورای اسلامی شهر بوکان، فرماندار، نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی و همه ارگانهای سطح شهر مهمترین هدف را بازگرداندن حس اعتماد مردم به شهرداری دانست و گفت: نگهداری این حس اعتماد نیز خود بسیار مهم است که امیدواریم بتوانیم آن را در بتن جامعه بوکان نهادینه کنیم.
گزارش: خالد حسین زاده
انتهای پیام/خ