به گزارش کانی پرس؛ به دنبال بارش های سیل اسای بهاره در بوکان منازل منطقه مسجد تنعیم این شهر متحمل بیشترین خسارت ناشی از اب گرفتگی شدند هر چند این مشکل تنها به بهار امسال بر نمی گردد و منطقه مذکور به دلایل مختلف با هر بارانی خود را غرق شده در سیلاب می بیند. […]

به گزارش کانی پرس؛ به دنبال بارش های سیل اسای بهاره در بوکان منازل منطقه مسجد تنعیم این شهر متحمل بیشترین خسارت ناشی از اب گرفتگی شدند هر چند این مشکل تنها به بهار امسال بر نمی گردد و منطقه مذکور به دلایل مختلف با هر بارانی خود را غرق شده در سیلاب می بیند.
حال با گذشت بیش از یک هفته از اخرین بارندگی در بوکان شهردار این شهر شب پنجشنبه در جمع ساکنین این محله خود را متعهد به حل مشکلات منطقه دانست.

بابک رستم پور در دیدار مردمی با شهروندان منطقه مسجد تنعیم اظهار کرد : جای بسی تاسف است که بارش رحمت الهی برای ما روز معضل باشد ، آشکار است بسیاری از مشکلات موجود در این شهر در اثر بی مسئولیتی یا عدم اقدام به موقع در سالهای گذشته بوده است.

وی افزود: واقعیت آن است که شهر بوکان با مشکلات عدیده ای روبروست و دو پروژه پل زیرگذر میدان معلم و روگذر میدان وحدت با قراردادهایی بسیار سنگین برای این دوره از مدیریت در شهرداری به ارث رسیده و کار را بسیار سخت کرده است.

رستم پور گفت: معتقدم در همه زمینه ها از جمله آسفالت، فضای سبز، رسیدگی به مناطق شهر و زیبایی شهری بسیار عقب هستیم و باید بصورت اصولی و جدی اقدامات اساسی را انجام دهیم.
شهردار بوکان یادآور شد: در شهر بوکان حداقل با ۴۸ نقطه در بحث سیلاب و ۲ خط القعر در منطقه مسجد تنعیم و انتهای ۳۰ متری اسلام آباد روبرو هستیم که قول می دهیم با تمام توان پیگیر رفع مشکلات این مناطق باشیم و خود را متعهد به رفع مشکلات منطقه مسجد تنعیم می دانیم.

وی تصریح کرد: تا رفع این مشکل عملا انجام هرگونه اقدامی در این منطقه بی ثمر خواهد بود در همین راستا چندین شرکت را که سابقه کار درخشان در شهرهای مختلف را داشته اند دعوت کرده ایم و امیدواریم با کمک سایر ادارات خدمات رسان در زمینه جابجایی تاسیسات بتوانیم نسبت به حل مشکلات پیش آمده در کمترین زمان اقدام کنیم تا در سالهای آینده بارش حجم زیاد باران بجای ناراحتی و معضل باعث شادمانی شهروندان شود.

رستم پور اظهار کرد: درصددیم در راستای رسیدگی به وضع مردم و حل مشکلات شهروندان با توجه به وضعیت اخیر با امکانات موجود و تدبیر و حوصله و بدور از احساس عمل کنیم و امیدواریم با اقداماتی اصولی و جدی این مشکلات هرچه سریعتر حل شوند.
شهردار بوکان افزود: از مشکلاتی که امروزه گریبانگیر شهروندان شده اطلاع داریم و به‌طور یقین برای حل مشکلات آن‌ها شبانه‌روز تلاش خواهیم کرد.
وی تاکید کرد: خدای‌ ناکرده این‌گونه القاء نشود که مسئولان نسبت به مشکلات مردم بی‌تفاوت بوده و قدرت درک ندارند به‌طوری که آبگرفتگی مناطقی از شهر که برای اهالی خسارت‌هایی نیز به وجود آورد، شهروندان یقیناً بدانند بیش از همه آنها، ما رنج می‌کشیدیم و بازهم تکرار میکنم که خود را متعهد به رفع مشکلات آنها می دانیم.
جدای از این سخنان روز پنجشنبه نیز جلسه رفع مشکلات و تعین تکلیف خدمات دهی به مناطق و سکونت گاه های رسمی بوکان با حضور مسئولان ارشد شهرستانی برگزار شد.
در این جلسه ۸ تصمیم در باره مناطق و سکونت گاه های غیر رسمی بوکان گرفته شد که به شرح ذیل است:
۱,شرکت آب وفاضلاب نسبت به بهره برداری واتمام وتکمیل پروژه احداث منبع ۲هزارمترمکعبی ناله شکینه وخط انتقال منبع تاپایان شهریوراقدام نماید .

۲,مقررگردید شرکت آب,وفاضلاب استان نسبت به اجرای پروژه آبرسانی مناطق پشت سی,متری کلتپه و سی متری مهندس رشیدی تا پایان شهریور اقدام نماید بطوریکه تا پایان شهریور امتیازات آب شرب به متقاضیان واگذارگردد.

۳,مقررگردید شرکت آب,وفاضلاب استان نسبت به طراحی شبکه فاضلاب تا پایان شهریور ماه برای مناطق مذکوراقدام نماید.

۴,مقررگردید فرمانداری شهرستان بوکان درشورای برنامه ریزی به میزان ۵۰۰۰میلیون ریال اعتبار برای اجرای پروژه های مذکور کمک نماید.

۵,مقرر گردید اداره آبفای شهری,بااصلاح شبکه توزیع آب به نحوی برنامه ریزی نماید که مشکل افت فشار آب مناطق شهرک فرهنگیان ,پردیس,وتپه کلتپه بعد ازبهره برداری ازمنبع ۲هزارمترمکعبی برطرف گردد.

۶,مقررگردیدپروژه احداث ایستگاه پمپاژ فاضلاب شهری ,مناطق کوی برق,وگلستان که به علت بالا آمدن سطح آب منطقه مذکور تعطیل شده بود حداکثرتا یک ماه دیگربه شرط پایین رفتن سطح آب بارعایت ملاحظات فنی طرح شروع بکارشود .

۷,مقرر گردید مطالعات طرح ارتقا تصفیه خانه فاضلاب پیگری ونتیجه اعلام گردد و درخصوص نحوه کارکرد سیستم تصفیه خانه مجدداً کنترل ودرصورت داشتن عیوب ,رفع نقص گردد.

۸,مقرر گردید سه حلقه چاه تامین آب شرب شهری دراطراف شهر جهت رفع کمبود تاپایان شهریور حفاری,تجهیز وآب شرب بعداز،طی مراحل سالم سازی به شبکه تزریق شود.