به گزارش کانی پرس؛ روز پنجشنبه ۱۷ خرداد ماه رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) شهرستان بوکان در حاشیه توزیع ۱۴۰۰ بسته حمایتی ارزاق در میان خانوار های تحت حمایت این نهاد مردمی در جمع خبرنگاران به تشریح اقدامات سال ۹۶ و ۹۷ این نهاد پرداخت. قادر درویشی در ابتدای این نشست عنوان کرد: طی شش […]

به گزارش کانی پرس؛ روز پنجشنبه ۱۷ خرداد ماه رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) شهرستان بوکان در حاشیه توزیع ۱۴۰۰ بسته حمایتی ارزاق در میان خانوار های تحت حمایت این نهاد مردمی در جمع خبرنگاران به تشریح اقدامات سال ۹۶ و ۹۷ این نهاد پرداخت.
قادر درویشی در ابتدای این نشست عنوان کرد: طی شش ماهه اول سال ۹۶ ۱۳۶۳۰۰۰۰۰۰ ریال هزینه پزشکی افراد تحت تکلف کمیته امداد در بوکان بوده است که جدای از این میزان هر ماهه میانگین ۷۰ بیمار بستری تحت تکلف کمیته امداد در بیمارستان بستری می شود که هزینه مداوای انان مبلغی بالغ بر ۱۰۵ میلیون تومان است.
وی ادامه داد: هنوز مبلغ بیمه ۶ ماهه دوم نیز به مراکز درمانی پرداخت نشده است که با جمع بندی ان می توان اعلام کرد در سال گذشته بیش از ۲ و نیم میلیارد صرف پرداخت بیمه خانواده های تحت حمایت کمیته امداد شده است.
درویشی افزود: جدای از بیمه خانوار های تحت حمایت کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان بوکان هم اکنون هم اکنون ۱۵۰ دانشجوی تحت پوشش که ۵۶ میلیون تومان جهت شهریه انان در نیمسال اول پرداخت شده است.
رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) بوکان ا اشاره به کمک های نقدی و غیر نقدی خیرین نیز عنوان کرد: خوشبختانه مردم نوع دوست بوکان همیشه یار و یاور کمیته امداد بودند که مهم ترین دلیل این ادعا کمک ۶۵۰ میلیون ریالی مردم به محرومین در ماه مبارک رمضان و همچنین کمک یک خیر بوکانی به ارزش ۴۶ میلیون تومان در راستای تامین مسکن مدد جویان بوده است.
وی تصریح کرد: یکی دیگر از خیرین نیز ۱۸۰ میلیون ریال را در راستای تهیه سبد کالا به نیازمندان بوکان اهدا کرده است که این ها تنها گوشه های کوچکی از کمک مردم بوکان به خانواده های تحت حمایت این نهاد است.
درویشی با اشاره به جمع اوری کمک های مردمی در هنگام زلزله کرمانشاه نیز عنوان کرد: در دوران جمع اوری کمک های مردمی به زلزله زدگان کرمانشاه ۵۰۰میلیون تومان جمع اوری و ۱۹ کامیون اقلام مورد نیاز نیز به به مناطق هدف ارسال شد.
رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) بوکان ادامه داد: هم اکنون ۴۷۷۵خانوار تحت پوشش کمیته امداد در بوکان هستند که از این تعداد ۳۴۸۹ خانوار با جمعیتی بیش از ۹ هزار نفر ماهانه مستمری دریافت می کنند
وی عنوان کرد: طی سال ۹۶ بیش از ۲۰۶ طرح اشتغال زایی توسط مدد جویان اجرا شده که ۳میلیارد تومان تسهیلات به متقاضیان از اعتبارات بانکی پرداخت شده است و همچنین از منابع کمیته امداد نیز ۱۷ نفر کمک هزینه اشتغال با هزینه ۲۴۷ میلیون ریال دریافت کرده اند.
قادر درویشی ادامه داد: سال گذشته صندوق قرض الحسنه امداد ولایت از بانک مرکزی مجوز دریافت کرد که بانکی کاملا اسلامی بدون ربا و سود و بدون جریمه دیرکرد است
این بانک ساده ترین ضمانت های ممکن را از متقاضیان دریافت می کند و مرکز ان در استان و در هر شهرستانی باجه ان وجود دارد که سال گذشته ۳۳۰ نفر از این بانک در بوکان وام دریافت کردند.
وی با اشاره به مسکن مدد حویان نیز گفت: در سال ۹۶ برای محرومین بوکانی ۲۰ مسکن با اعتبار بیش از ۷۰۰ میلیون تومان احداث و خریداری شد که سهم کمیته امداد ۳۴۰ میلیون تومان بوده است.
این مسئول بوکانی خاطر نشان کرد: همچنین ۷۱ باب مسکن نیز طی سال ۹۶ تعمیر شده که ۱۴۰ میلیون تومان هزینه در بر داشته است.
وی در باره درامد رایی کمیته امداد به جز کمک های مستقیم خیرین نیز عنوان کرد: هم اکنون ۷۲۲۰ صندوق خیرات در سطح شهرستان موجود می باشد که طی سال ۹۶ درامد این صندوق ها ۲۷۰ میلیون تومان بوده است که درامد حاصل از صندوق ها در بخش های مختلف درمان،حماتی اشتغال و مسکن به صورت درصدی هزینه خواهد شدکه
۱۵ درصد فرهنگی ۵۹ درصد حمایت و ۲۶ درصد در حوزه مسکن بوده است.
انتهای پیام/خ