به گزارش کانی پرس؛ صبح امروز دو شنبه ۱۷ اردیبهشت ماه مسئول بسیج سازندگی سپاه شهداء آذربایجان غربی در گفتگوی اختصاصی با خبر نگار کانی پرس از ایجاد۵ هزار شغل طی سال ۹۶ در راستای طرح های اقتصاد مقاومتی خبر داد. سرهنگ پاسدار شهروز حیدریان که برای شرکت در ائین افتتاح مسجد و غسلخانه روستای […]

به گزارش کانی پرس؛ صبح امروز دو شنبه ۱۷ اردیبهشت ماه مسئول بسیج سازندگی سپاه شهداء آذربایجان غربی در گفتگوی اختصاصی با خبر نگار کانی پرس از ایجاد۵ هزار شغل طی سال ۹۶ در راستای طرح های اقتصاد مقاومتی خبر داد.
سرهنگ پاسدار شهروز حیدریان که برای شرکت در ائین افتتاح مسجد و غسلخانه روستای عزیز کند به بوکان سفر کرده بود عنوان کرد: بسیج سازندگی سپاه شهداء در سال ۹۶ در محور های مختلفی همچون اقتصاد مقاومتی، محرومیت زدایی و حمایت از کالای ایرانی فعالیت داشت.
وی ادامه داد: در همین راستا و از محل اعتبارات قرارگاه حمزه سید الشهداء طی سال ۹۶ بیش از ۶۵۰ برنامه محرومیت‌زدایی با اعتباری بالغ بر ۱۰ میلیارد تومان در سطح شهرستان های استان اجرا و به اتمام رسیده است.
حیدریان افزود: احداث و کمک به بازسازی مساجد، کمک به مرمت خانه محروم، احداث جاده ها و پل های روستای، کمک به خانوداه های نیازمند، زیبا سازی مدارس و اهدای پک های اموزشی به دانش اموزان از مهم ترین این برنامه در حوزه محرومیت زدایی بوده است.
مسئول سازمان بسیج سازندگی سپاه شهدا تصریح کرد: در حوزه اقتصاد مقاومتی نیز طی سال ۹۶ بیش از ۸۰ میلیارد ریال در حوزه های مختلف دام داری، پرورش زنبور عسل، قالی بافی، پرورش کرم ابریشم، پرورش ماهی و … به متقاضیان تسهیلات پرداخت شد که در همین راستا برای ۵ هزار نفر اشتغال پایدار ایجاد شد.
سرهنگ پاسدار شهروز حیدریان در خصوص تحقق شعار سال که به نام ‘حمایت از کالای ایرانی ‘ نامگذاری شده است، گفت: از ابتدای امسال حدود ۵۰۰ سری جهیزیه در استان به خانواده های نیازمند اهداء شده که تمام اقلام آنها کالای ایرانی است.
وی تصریح کرد: امسال افزایش ۲۰ درصدی در پروژه‌های محرومیت‌زدایی و اقتصاد مقاومتی در دست اجرا داریم که امید است با همکاری مردم و مسئولان این پروژه‌ها را به اجرا برسانیم تا در حل مشکلات مردم مفید واقع شویم چون هدف عمده ما حل مشکلات مردم است.
مسئول سازمان بسیج سازندگی سپاه شهدا خاطر نشان کرد: امسال نیز پروژه‌های محرومیت‌زدایی که از محل سپاه سیدالشهدا تامین اعتبار می‌شود بیش از ۷۰۰ طرح است که اعتبار در نظر گرفته شده برای انان از سوی قرار گاه حمزه سید الشهداء بیش از ۱۴ میلیارد تومان است.