به گزارش کانی پرس؛ صبح امروز ۱۶ اردیبهشت ماه جمعی از هنرمندان بوکانی در جلسه ای صمیمی با مسئولان شهرستانی در باب مسائل و مشکلات هنرمندان به هم اندیشی پرداختند. در این جلسه که در فرهنگ سرای سیمرغ و با حضور فرمانده سپاه بوکان، رئیس فرهنگ و ارشاد اسلامی و نماینده شهرداری و هنرمندانی از […]

به گزارش کانی پرس؛ صبح امروز ۱۶ اردیبهشت ماه جمعی از هنرمندان بوکانی در جلسه ای صمیمی با مسئولان شهرستانی در باب مسائل و مشکلات هنرمندان به هم اندیشی پرداختند.
در این جلسه که در فرهنگ سرای سیمرغ و با حضور فرمانده سپاه بوکان، رئیس فرهنگ و ارشاد اسلامی و نماینده شهرداری و هنرمندانی از گرایش های مختلف حضور داشتند مهم ترین مسائل و مشکلات هنرمندان بوکان در جوی صمیمی مورد هم اندیشی قرار گرفت.
در ابتدای این جلسه سرهنگ پاسدار حسین جمشیدی با بیان خاطراتی از دوران ۸ سال دفاع مقدس هنرمندان واقعی این کشور را رزمندگانی دانستند که جان خود را نثار کردند تا امنیت و اسایش در ایران حکم فرما شود. وی فکر انقلابی را مهم برشمرد و افزود: تنها بسیجی بودن برای پاسداری از انقلاب کافی نیست بلکه هر کس دغدغه مردم و ایران را داشته باشد انقلابی است زیرا بسیاری از انان دارای فکر انقلابی هستند.
در ادامه جلسه منصور احمدی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بوکان نیز به مهم ترین مشکلات حوزه فرهنگ و هنر در بوکان اشاره و عنوان کرد: بسیاری از هنرمندان بوکانی گلایه های برحقی از این اداره دارند اما با بودجه سالیانه ۵ میلیون تومان می توان چه تغییری در وضعیت هنر و هنرمند این شهرستان ایجاد کرد در حالی که برای برگزاری یک نمایشگاه بیش از ۱۰ میلیون تومان پول لازم است.
وی ادامه داد: بنده تمام تلاش خود را برای برطرف کردن مشکلات هنرمندان بوکان انجام داده ام ولی متاسفانه دست این اداره تا جای باز است و در بعضی موارد تصمیم گیرنده نیست.
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ادامه داد: با رایزنی های انجام شده از این پس برای برگزاری کنسرت های موسیقی از هنرمندان بومی دیگر نیازی به فرایند دریافت مجوز نخواهد بود زیرا در همین اداره در مورد این مسئله تصمیم گیری خواهد شد.
احمدی با اشاره به مشکلات عدیده هنرمندان از جمله بیمه نیز عنوان کرد: فرهنگ و ارشاد اسلامی بوکان تمامی مدارک مورد نیاز هنرمندان را جمع اوری و به تهران ارسال کرد که متاسفانه تمام مدارک که هیچ مشکلی نیز نداشتند عودت خورده است.
وی تاکید کرد که: اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی به تنهای متولی فرهنگ شهرستان نیست و ادارات دیگری نیز همچون ورزش و جوانان، تامین اجتماعی، شهرداری و …. باید در این مهم سهیم باشند که اگر انان نیز پای کار ایند بی گمان شاهد تغییری اساسی در وضعیت فرهنگ کنونی بوکان خواهیم بود.
در در ادامه جلسه نیز هر یک از هنرمندان کریم نجاری، محمد نقشبندی، سلیمان رحیمی، محمد مینا پور، محمد علی مکری، آرش و افشین ناصری، جمال سلطانی و سهراب قهرمانی در باب مشکلات و وضعیت هنر و فرهنگ بوکان به سخن پرداختند.
محمد نقشبندی با انتقاد از بعضی متولیان فرهنگ و هنر در بوکان عنوان کرد: قرار بود در این جلسه هم اندیشی شاهد حضور شهردار و رئیس اداره ورزش و جوانان نیز باشیم که امید است غیبت انان موجه باشد زیرا پی و فنداسیون فرهنگ هر شهرستانی بر اساس قانون بر عهده این دو اداره غایب در جلسه است.
حاج کریم نجاری نیز به دغدغه هنرمندان اشاره و عنوان کرد: متسفانه در حالی که شهر های همجوار برای هنرمندان بهشت است هنرمندان بوکانی در شهر خود با تنگ نظری های بیشماری دست و پنجه نرم می کنند.
وی ادامه داد: مهمترین دغدغه هنرمندان مردم و انقلاب هستند و امید وار هستند.
در ادامه جلسه نیز مسئول فرهنگی و اجتماعی سپاه بوکان با اشاره به وضعیت هنر و فرهنگ در بوکان عنوان کرد: متهم کردن فلان مسئول و فلان اداره به کم کاری در مسئله فرهنگ کار درستی نسیت زیرا تمام مسئولان شهرستانی هر انچه در توان داشته باشند برای فرهنگ شهرستان تلاش می کنند.
مرتضی امیرپور ادامه داد: بودجه فرهنگی هر اداره کاملا روشن و معلوم و حتی ریز نوع هزینه کرد ان نیز معلوم است و این همان بروکراسی موجود در ادارات است که سبب شده است مسئولان نتوانند انچنان که باید و شاید در خدمت فرهنگ و هنرمند شهرستان باشند.
در پایان جلسه نیز فرمانده سپاه بوکان با تشکر از همه هنرمندان حاضر در این نشست عنوان کرد: امید است این جلسات ادامه پیدا کند و ما نیز تمام تلاش خود را برای برگزای جلسات دیگری با مسئولان ارشد شهرستانی انجام خواهیم داد تا انشالله شاهد رونق هنر در این شهرستان هنرپرور باشیم.
انتهای پیام/خ