فرمانده انتظامی بوکان از مصدومیت ۴۹ نفر از هموطنان بوکانی طی حوادث راننگی تعطیلات نوروز سال ۹۷ در راه های مواصلاتی این شهرستان خبر داد. به گزارش کانی پرس، صبح امروز سه شنبه ۲۱ اسفند ماه اولین نشست رسانه ای فرمانده نیروی انتظامی بوکان در مورد رخداد های نورزی این شهرستان با خبرنگاران برگزار شد. […]

فرمانده انتظامی بوکان از مصدومیت ۴۹ نفر از هموطنان بوکانی طی حوادث راننگی تعطیلات نوروز سال ۹۷ در راه های مواصلاتی این شهرستان خبر داد.
به گزارش کانی پرس، صبح امروز سه شنبه ۲۱ اسفند ماه اولین نشست رسانه ای فرمانده نیروی انتظامی بوکان در مورد رخداد های نورزی این شهرستان با خبرنگاران برگزار شد.
در این نشست خبری سرهنگ کارگاه مجید محبعلی عنوان کرد: از ابتدای طرح تعطیلات نوروزی نیروی انتظامی بوکان به صورت شبانه روزی برای حفظ امنیت و ارامش مردم تلاش کرده و همچنان نیز در طول سال این روند ادامه خواهد داشت.
وی با اشاره به امار و اطلاعات وقایق پلیسی نوروز ۹۷ افزود: خشبختانه در ایام تعطیلات نوروز در سطح حوزه استحفاظی بوکان هیچ گونه سرقت خشنی روی نداد در حالی که در این مدت شاهد کاهش ۵۷ درصدی سرقت های مهم نسبت به مدت مشابه سال گذشته بودیم.
فرمانده نیروی انتظامی بوکان تصریح کرد: در همین مدت شاهد افزایش ۲۹ درصدی سرقت های خرد نسبت به تعطیلات نوروز سال ۹۶ بودیم که امار های کلی از کاهش ۲۹ درصدی سرقت ها در بوکان خبر می دهد.
سرهنگ کارگاه محبعلی همچنین با اشاره به کشفیات پلیس در ایام نوروز گفت: در این ایام شاهد افزایش ۳۲۰ درصدی کشفیات در حوزه استحفاظی این شهرستان بودیم که نسبت به مدت مشابه با ۱۴۸ مورد شاهد افزایش ۱۷۲ درصدی بوده است.
وی ادامه داد: در این مدت ۲۹ نفر سارق نیز شناسایی و دستگیر شدند که این امار با افزایش ۴ درصدی رو به رو بوده است.
سرهنگ مجید محبعلی افزود: همچنین در ایام تعطیلات نوروز ۱۴۴ معتاد متهاجر و خرده فروشان مواد مخدر در سطح شهرستان شناسایی و به کپ های ماده ۱۵ و ۱۶ تحویل داده شده اند.
وی با اشاره به تصادفات جاده ای نیز در ایام نوروز تصریح کرد: خشبختانه طی این ایام نورز شاهد تغییری در تصادفات منجر به فوت در جاده های بوکان نسبت به مدت مشابه نبودیم.
فرمانده پلیس بوکان عنوان کرد: در ایام متاسفانه تنها یک نفر فوتی به علت چپ کردن خدرو در جاده های بوکان جان خود را از دست داد.
محبعلی افزود: متاسفنه در حوادث جرحی شاهد افزایش ۷۱ درصدی سوانح جاده ای بودیم که توجه نکردن به قوانین راهنمایی و رانندگی و … از مهمترین علل این تصادفات بوده است.
وی ادامه داد: در سال گذشته ۱۶ نفر در حوادث جاده ای درون شهری مصدوم شدند که طی سال ۹۷ این تعداد به ۳۶ نفر افزایش یافته است.
فرمانده پلیس بوکان تصریح کرد: در سوانح جاده ای برون شهری نیز سال ۹۶ شاهد مصدومیت ۱۲ نفر بودیم که این امار در سال جاری نیز ۱۲ نفر بوده است که در کل شاهد مصدومیت ۴۹ نفر در حوادث رانندگیدر راه های درون و برون شهری شهرستان طی سال جاری بودیم.
وی در پایان در پاسخ به سئوال خبرنگار کانی پرس به علت مرگ دختر ۳۰ ساله بوکانی اشاره کرد و افزود: علت مرگ این بانو خفگی در اثر نشت گاز اعلام شده است و جسد نیز کالبد شکافی شده و در انتظار جواب نهایی هستیم.

هفته گذشته جسد یک دختر ۳۰ ساله به همراه جسد نیمه جام مادرش منزل مسکونی آنها واقع در خیابان عشایر کشف شد.
انتهای پیام/خ