به گزارش کانی پرس؛ حمایت از کالای ایرانی، این شعاری بود که رهبر معظم انقلاب اسلامی در همان دقایق اول سال ۹۷ به عنوان شعار و نقشه راه سال پیش رو، برگزید تا طی ۳۶۶ رروز سال ۹۷ مردم و مسئولان در یک صف واحد به حمایت از تولیدات داخلی بپردازند. انچه مسلم است در […]

به گزارش کانی پرس؛ حمایت از کالای ایرانی، این شعاری بود که رهبر معظم انقلاب اسلامی در همان دقایق اول سال ۹۷ به عنوان شعار و نقشه راه سال پیش رو، برگزید تا طی ۳۶۶ رروز سال ۹۷ مردم و مسئولان در یک صف واحد به حمایت از تولیدات داخلی بپردازند.
انچه مسلم است در صورت اجرای صحیح این شعار بسیاری از مشکلات عدیده کشور از جمله بی کاری، مشکلات اقتصادی ورشکستگی واحد های تولیدی و غیره …در کشور کاهش چشم گیری خواهد داشت و در نهایت افزایش صادارات کالاهای ایرانی را نیز شاهد خواهیم بود.
هر چند عمل به این شعار تنها بر عهده مسئولان نیست بلکه تک تک آحاد مردم کشور برای تحقق این شعار مسئولند که بوکانی ها به خاطر امار نگران کننده بیکاری جوانانشان و همچنین تعطیلی بسیاری از واحد های تولیدی این شهر سهم بسیاری در تحقق این شعار خواهند داشت.
طی چند سال گذشته بوکانی ها شاهد امار نگران کننده ۲۱ درصدی بیکاری (به گفته مسئولان) در شهر خود بودند و جدای از این چالش مهم بیش از ۴۰ درصد از کارگاه ها و کارخانه های تولیدی این شهرستان یا تعطیل شدند و یا در حال ورشکستگی هستند.
بی گمان در سال حمایت از کالای ایرانی مسئولان و مردم بوکان وظیفه های ویژه ای بر دوش دارند که در صورت اجرای انان شاهد رونق دوباره کارگاه های تولدی و کاهش امار بیکاری در این شهر خواهیم بود.
مسئولان بوکانی با کمک به تولید در بخش ای مختلفی همچون کشاورزی و صنعت می توانند به تحقق اهداف شعار سال نزدیک و نزدیک تر شوند و در انتهای سال شاهد رشد اقتصادی و اشتغال جوانان در این شهر باشیم.
خرید کالای داخلی به معنای این هست که کارگاه ها وشرکت های تولیدی ما فعال باشند تا بتوانیم در راستای اشتغال زایی از ظرفیت های نیروی انسانی خلاق و با استعداد استفاده کنیم که بخشی از تحقق این مهم را مسئولان اجرای و ارشد شهر برعهده دارند .
جدای از مسئولان مردم بوکان نیز وظیفه حمایت از کالاهای تولیدی در بوکان را برعهده دارند تا با خرید این اجناس صاحبان کارگاها و صنعت های مختلف بیش از پیش تشویق به سرمایه گذاری و ارتقاء کیفیت اجناس خود باشند.
انچه مسلم است حمایت از کالاهای تولیدی جدای از کاهش بیکاری و همچنین رونق اقتصادی و دیگر لاین های اقتصاد در نهایت سبب گاهش ناهنجاری های اجتماعی نیز می شود.
به گفته بسیاری از کارشناسان حوزه جامع شناسی ریشه بسیاری از معضلات و آسیب های اجتماعی در بیکاری و وضعیت معیشت مردم است، که اگر نرخ بیکاری کم شود، قطعا شاهد کاهش آسیب های اجتماعی به تناسب آن خواهیم بود.
امید است در سال ۹۷ مردم و مسئولان بوکانی دوشادوش هم و در یک صف جدای از خرید کالای ایرانی به تولیدات داخل بوکان نیز اهمیت دهند که این مهم می توان در پایان سال ۹۷ تغییرات عدیده ای را در حوزه اشتغال و اقتصاد بوکان به بار اورد.
خالد حسین زاده / روزنامه نگار و مدیر مسئول پایگاه خبری کانی پرس