به گزارش کانی پرس؛ صبح سه شنبه ۲۲ اسفند ماه نخستین نشست «کودکان واژه و کتاب» برای کودکان پیش دبستانی به همت مؤسسه تفکر خلاق کودک و نوجوان بوکان، در محل سالن اجتماعات کتابخانه مستوره کُردستانی بوکان برگزار شد. این نشست با هدف آشنایی کودکان با کتاب و حضور در جمع کتابخوان‌های همسن خود از […]

به گزارش کانی پرس؛ صبح سه شنبه ۲۲ اسفند ماه نخستین نشست «کودکان واژه و کتاب» برای کودکان پیش دبستانی به همت مؤسسه تفکر خلاق کودک و نوجوان بوکان، در محل سالن اجتماعات کتابخانه مستوره کُردستانی بوکان برگزار شد.
این نشست با هدف آشنایی کودکان با کتاب و حضور در جمع کتابخوان‌های همسن خود از سوی «مؤسسه تفکر خلاق کودک و نوجوان شهرستان بوکان» برگزار شد. در این نشست که با حضور جمع زیادی از کودکان و اولیای آنان برگزار شد، کودکان کتابخوان بوکانی در چندین سطح در این برنامه حضور پیدا کردند.
روایت شفاهی کتاب‌های معرفی شده از سوی کودکان، اولین برنامه بود که با استقبال حاضران همراه بود. در ادامه برنامه سؤالاتی در سه سطح «پرورش روح فلسفی» در متن‌های معرفی شده، «درک محتوا» و «درک تصویر» برای تمامی اعضا سؤالاتی طرح شده بود و کودکان شرکت کننده در نشست‌های متفاوت این جلسه به سؤالات پاسخ دادند.
در بخش اصلی این نشست، برنامه جمع‌خوانی کتاب‌های «مثل یک ببر بخواب» و «لاک پشت سبز» از سری کتاب‌های سبز و محیط زیستی اجرا شد که در این کتاب‌ها به شیوه‌ای خلاق حفاظت از محیط زیست به کودکان آموزش داده شده است.
در پایان این نشست هدایایی توسط «مؤسسه تفکر خلاق کودک و نوجوان بوکان» به کودکان شرکت کننده اهدا شد. در بخش دیگری از برنامه نیز توسط کارشناسان اداره محیط زیست شهرستان بوکان به کلیه شرکت کنندگان کودک کارت «محیط یار» اهدا شد.
اولین نشست «کودکان واژه و کتاب بوکان» بعد از چهار ساعت و با هنرنمایی دو نفر از کودکان هنرمند «ویان معروفی» با ساز فلوت و «ویانا قزلجی» با ساز ویولون به کار خود پایان داد.